Kayada oymalar merdiven ,oturak taşı [yeni fotolar]

palaks

Aktif Üye
ne diyim kardeşim sana illa çalışacam bu alanda diyosan rastgele inş umduğunu bulursun

Renix

Bilgili Üye
yok anlatmadım ben her yoruma kapımız açık kızmak yok üzmek yok ama oturak taşı tam olarak oturak taşı el işçiligi var heryerde murç izi taşlar traşlanmış yani başka ne gibi emarelar lazım onu anlamaya çalışıyorum
ne diyim kardeşim sana illa çalışacam bu alanda diyosan rastgele inş umduğunu bulursun

Renix

Bilgili Üye
aynı yerin karşıdan görüntüsü

aynı yerin karşıdan görüntüsü

Pscyhe

Engellendi
Tas kesimi yapilmis ama bu murcla falan olacak bisey daha teknolojik geldi bana..daha onceden burda tasocagi varliydi yada mermer icin tas kesimi yapildimi acaba..

Renix

Bilgili Üye
Tas kesimi yapilmis ama bu murcla falan olacak bisey daha teknolojik geldi bana..daha onceden burda tasocagi varliydi yada mermer icin tas kesimi yapildimi acaba..
ustam inşaatçıyım taş kesimi yapılacak bir alan degil sebebide taşınması mümkün degil yani teknolojik dedinde ,ayrıca murçla taşın düzeltilmesini ayırt edebilirim tüf kaya dedi bir arkdaş degil sert bir kaya kayayı damarlarınıdan 2-3 -4- damarına göre ayırmak mümkün ama dikine çok sert bir kaya illa alet edavt lazım resimlerde yontma murc izleri belli oluyor ayrıca magara işareti veya mahzen işareti diye gördügüm yarım daire yuvarlak taş vardı onunda fotosunnu çekecem yagmur olmasa bugun gidecektimte nasip, ayrıca yeni farkettigim birşey daha var onuda altta işaretledim gittgimde orayada bakacagım. burayı temizlemek 3 günümü aldı yani öyle 50-60 yıllık birşeye benzemiyor oturagın oldugu yerden çıkarttgım agaç en az 50-60 yıllık bodur agaç

Renix

Bilgili Üye
bu alandan 700 metre yukarda yaşam izleri var burası daha göz ününde olmayan bir yer.taş ocagı tarzı yer degil taşınması mümkün degil dere tepe hep bir keçi anca gider,vede taşlardaki yosunlanmadan dolayı bazı işaretler belirli degil bunun içinde bir kimyasal hazırladım işaretleri temizlemek için bakalım yarın tekrar gidecegim. şu kesin burası çok eski ama bazı alanları yeni temziledigim için günümüzden kalma işaretler gibi gelebilir.

Renix

Bilgili Üye
bişeyler varmış ama kayanın üstü toprakla kaplıydı temziledim temzilerkende bazı oymalar zarar görmüş kediye benzer bişey var ama ayırt edemedim bi tane var altta attım birde birde çarpı olabilirmi bu basamagın cephesşnden çektim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Azmine hayran kaldim tebrik ederim.
Konuma bakmadin dedin amma, kisa bir cevap yazmistim. Sanirim gormedin.

Burada bildigimiz klasik define isaretlemesi yok.
İscilik var mi? Var. Amma define isaretlemesi ile alakasi su an icin gozukmuyor.

Alanin geriden cektigin resimde, dikkat cekici derecede gocmeler var. Sag tarafda ise uzunlamasina bir gocuk var. Acaba bir tunel mi?
Yoksa gelip gectikce coken bir yer mi tam goremedim, cepten baktigimdan. Bu yapinin on kismi en az 20-30 metreden bosluk kontrolu yapilabilir.

Ayrica alanin ustunden yine 20 metre kadar bir derinlikde bosluk bakilabilinir. Bosluk tespiti olumlu olursa icinde degerli ne var ona bakilmali ve giris bulunmalidir.

Kus dedigin isaret kus degil, lakin isciligi guzel.
O kayada da bosluk bakilmalidir.
Sonuclarin hepsi olumsuz cikarsa, buraya fazla israr edilmemeli, yeni rotalara yelken acilmalidir.

Ya nasip.
Kolay gelsun.

Son düzenleme:

Renix

Bilgili Üye
daha işaretler var ama sarj yetmedi klasik işaretlerden 2 tane var ama fotosu yok peki o oturak taşı klasiklerden degilmi? ve o yüksek kayada yanyana iki tane koltuk var genişçe onunda müsait olursa yarın çekecekm fotoyu 3 ayrı işarette kayadaki yosundan anlaşılmıyor tuz ruhuyla gidecem açmak için devam yane :) vazgeçmek yok mesala buraya koymadıgım 1 de foto ekleyecem onun hakkında ne dersiniz acaba
Azmine hayran kaldim tebrik ederim.
Konuma bakmadin dedin amma, kisa bir cevap yazmistim. Sanirim gormedin.

Burada bildigimiz klasik define isaretlemesi yok.
İscilik var mi? Var. Amma define isaretlemesi ile alakasi su an icin gozukmuyyor.

Alanin geriden cektigin resimde, dikkat cekici derecede gocmeler var. Sag tarafda ise uzunlamasina bir gocuk var. Acaba bir tunel mi?
Yoksa gelip gectikce coken bir yer mi tam goremedim, cepten baktigimdan. Bu yapinin on kismi en az 20-30 metreden bosluk kontrolu yapilabilir.

Ayrica alanin ustunden yine 20 metre kadar bir derinlikde bosluk bakilabilinir. Bosluk tespiti olumlu olursa icinde degerli ne var ona bakilmali ve giris bulunmalidir.

Kus dedigin isaret kus degil, lakin isciligi guzel.
O kayada da bosluk bakilmalidir.
Sonuclarin hepsi olumsuz cikarsa, buraya fazla israr edilmemeli, yeni rotalara yelken acilmalidir.

Ya nasip.
Kolay gelsun.

Renix

Bilgili Üye
böyle birşeymi yoksam?