Kaya Mezarı

dr.

Bilgili Üye
mezar stelleri yerinde duruyor. mezarın başında .biri tek,diğeri bir çiftin mezarları. lakin değerli olan içerdeymiş. orasıda açılmış
cevabınız için teşekkür ederim, siz fotoğraftan mı yorumladınız yoksa önceden oraya gittiniz mi. İçeride mezar steli benzeri birşey görmemiştim. Paylaştığım steller yol kenarındaydı

İnnovia

Aktif Üye
Bu mezar sadece 1 tane ile sınırlı değildir .Bu yüksek mertebe mezarın burda 4 veya 5 kişi hüküm sürmesi imkansız .Çevreyi yüksek biyere çıkıp uydu görüntüsü gibi gözlemlemek lazım o zaman diğer yapılar nerde nasıl belli olur.

dr.

Bilgili Üye
Bu mezar sadece 1 tane ile sınırlı değildir .Bu yüksek mertebe mezarın burda 4 veya 5 kişi hüküm sürmesi imkansız .Çevreyi yüksek biyere çıkıp uydu görüntüsü gibi gözlemlemek lazım o zaman diğer yapılar nerde nasıl belli olur.
tavsiyeniz için teşekkürler

defi

Bilgili Üye
cevabınız için teşekkür ederim, siz fotoğraftan mı yorumladınız yoksa önceden oraya gittiniz mi. İçeride mezar steli benzeri birşey görmemiştim. Paylaştığım steller yol kenarındaydı
hayır gitmedim.resimler öyle söylüyor

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Antik roma dönemi. Soylu birisi ve ailesi için oyulmuş kaya mezarlar. Mezarın içindeki mevta kadarda stel olması lazım. oraya kaç kişi defnedildiğini içeriyi tam görmeden söyleyemeyiz. şuan sadece 2 stel yüzeyde. Başkaca mezar olduğunu düşünmüyorum.

gelenvar

Member
ilk giridiğin oda hizmetcilerin yattığı yer esası arkada yatar duvarları tokmakla giriş ara