Kaya eritme

romAntik

Bilgili Üye

sana lazım olan yağmurlu ve puslu birgün...
Benimde bir yerim var yerleşim alanına çoh yakın Bez Reklam Panosu düşünüyorum etrafı kapatmak için..Tabi aşama aşama yürüyecek iş :))

kenan karahan

Yeni Üye
saf Hidroklorik asit fazlasıyla işini görür ama çok dikkatlice yapman lazım kullanma talimatını oku ona göre kullanarak işini halledebilirsin

zorluefe

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba ben bi konuda değerli düşüncelerinizi almak isterim çamaşır makinesi büyüklüğünde bi Kaya'yı sessiz Nasıl parçalarım daha önce çalışma yapmış arkadaşlar varmı sıvı dinamit sessiz sanırım bide Kaya'yı eriten bi bileşen mevcut mudur eritmesede patlatmasada zayıflatsa balyozla kolay kırılım olurmu bide işlem yapılacak yerde vakit sıkıntısı olabilir sesli em çok 5 dakka sessiz 3 Saatte parçalanması gerekli teşekkürler
dostum çamaşır büyüklüğündeyse kayayı kompe kaldırmayı dene müsait bir yerde bolca ateş yak üstünde iyicene kor olsun sonra 20-30 lirtelik bir kova su dök üstüne ateş kor haldeyken patır patır tuz buz olur kaya:) şaka yapmıyorum ben koca yuvağı un ufak ettim ama içi boş çıktı benimkinin balyoz bile işe yaramamıştı ateşle tuz buz oldu

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Niyeki
Yasakla ilgili yazimi var.maden insaat sektorune alternatif
Urunmu sunacaklar bilgi aktar biraz.
@Mal bulanındır ustam aslında bir fikrim var, kırılmayan taşlar için sessiz sedasız kok kömürü alıp taş üzerinde hürmüz ile iyice yakıp sonra da buz gibii su dökerek kayanın çabuk parçalanacağını düşünüyorum, çocukken teyzemin evi yanmıştı, taş duvardı üzeri betondu, gördüm ben bunu hepsi toprak gibi olmuştu , balyoz ile tuz buz oluyordu, bunu demirciler yapıyor demiri körük ile ısıtıp dövüyorlar orda gördüm, denemek lazım hatta demirciden birazkok kömürü de aldım ilk fırsatta deneyeceğim, akfik yoksa kok kömürü var ????

Niksarlı60

Member
Niyeki
Yasakla ilgili yazimi var.maden insaat sektorune alternatif
Urunmu sunacaklar bilgi aktar biraz.
Devlet tarafından yasaklandı bilinçsiz kullanım yaygın olduğu için tehlikeli madde olarak ele alındı şuan akfili satan bütün firmalar internet üzerinden satışı kaldır dı sadece kaya kırıcı toz satışı yapabiliyorlar oda akfil kadar etkili değil su ile karıştırıp açılan deliğe dökülüyor bir süre sonra çatlatıyor sadece.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@Mal bulanındır ustam aslında bir fikrim var, kırılmayan taşlar için sessiz sedasız kok kömürü alıp taş üzerinde hürmüz ile iyice yakıp sonra da buz gibii su dökerek kayanın çabuk parçalanacağını düşünüyorum, çocukken teyzemin evi yanmıştı, taş duvardı üzeri betondu, gördüm ben bunu hepsi toprak gibi olmuştu , balyoz ile tuz buz oluyordu, bunu demirciler yapıyor demiri körük ile ısıtıp dövüyorlar orda gördüm, denemek lazım hatta demirciden birazkok kömürü de aldım ilk fırsatta deneyeceğim, akfik yoksa kok kömürü var ????
Gömū varsa çarede vardir.yeterki net sembol emare tespit varolsun herturlu yururuz