Kare Oyma

nemtra00

Yeni Üye
Detaylı fotoğraflar atmak isterdim ancak bundan başka bir durum yok. 2 E harfi var. Küçük E harfinin baktığı taraf 3 metre sonra deniz. Ustalarimdan yardım rica ediyorum
IMG-20220802-WA0001.jpg

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Kardeşim kare oymalar veya yuvarlak çok bilgiler var . oradan bakabilirsin , lakin detaylı bir şey istiyorsan kendi bulduğun yer için her seferinde söylüyoruz detaylı çevresel fotolar lazım şimdi biz çevresinde ne var nerden bilelim çevresel foto yüklerseniz ustadlarımız biiznillah yönlendireceklerdir

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Detaylı fotoğraflar atmak isterdim ancak bundan başka bir durum yok. 2 E harfi var. Küçük E harfinin baktığı taraf 3 metre sonra deniz. Ustalarimdan yardım rica ediyorum Ekli dosyayı görüntüle 302503
Bir araba satıyormuş gibi resim çekiniz lütfen. İçini, dışını, altını, üstünü görelim. Çevresini görelim. Gün ışığı ile resimleyiniz lütfen. Gece olmasın.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güney tarafında giriş olmalı, farif esebilirmisiniz. Selametle kal

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim burada bir sakıncalı durum yok ise madem denize bu kadar yakın bunun hem deniz kenarından olduğu yeri ve en azından da yakın mesafeli çvresinin ve olduğu kayanın geniş portreli resimlerii çeksen çok güzel olurdu. Buranın denizden yüksekliği ne kadar.
Ve bu işarete yakın eski yerleşim bir kalemidir yada bir antik şehirmidir. Bence fazla uzakta değil buranın işi en çok beş adım yada daha yakında . Yalnız denize doğru bu kayanın duruşu yüksek ise durum farklı bir konum alabilir. O yüzden yagüzel detay verin yada en önemlisi resim ekleyin

spyfrs

Moderatör
Moderatör
benim tahminim eski iskele ayağını sabitleme için açılmış oyuk 10x10 kalasın girecegi boyutta bir oyma. sahilde denize 3 metre diyorsunuz buda onun mezar olma ihtimalini %0 olduğu anlamına gelir.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
benim tahminim eski iskele ayağını sabitleme için açılmış oyuk 10x10 kalasın girecegi boyutta bir oyma. sahilde denize 3 metre diyorsunuz buda onun mezar olma ihtimalini %0 olduğu anlamına gelir.
Sevgili ustam bu yazınızı görünce bir anım geldi aklıma ve güldüm kendi kendime.
Bir gün bir dere içinde arge yapar iken eski değirmen yanına vardım. Aradığım değirmen değil idi tabiki. Bu deirmenin olduğu derenin tabanı olduğu gibi düz kaya idi. Ve kenarları ise 1 1.5 metre yüksek kayalardan oluşuyor idi. yani bir kanal gibi düşünün. Zamanında bu derenin suyu elbette daha fazladır mutlaka.m Neyse ben bir kenarında gezar iken baktımki iki adet mükemmel oyma var kayada araları 1.5 metre kadar ve şekil olarak da altıgen geliyor. Derinlik ise bir 30 cm kadar var . Yahu bakıyorum kenarlarında horasan harcı var. Sunak desem değil kasa desem değil nedir bunlar diye düşünürken bunun tam karşısına geçtim baktım oradada ay şekilde iki adet var. Aldı beni bir düşünce . Yahu hiç aklıma gelmiyor sanki beynim durmuş Be adam yan taraf değirmen burada köprü var yeni köprü Pek ala eski köprü nerde işte tam gözünün önünde dedim kendi kendime. Bunlarda o köprünün baş kazıklarının oturduğu yerler .. Yani ağaçları oraya sokup kenarlarına horasan doldurmuşlar ve köprünün alt yapısını oluşturmuşlar. Bazen insan ani kararlar vermemeli Belkide sizin dediğiniz gibi bir şeyde çıkabilir. O yüzden bu anımı hatırladım. Ve kendime bir kez daha güldüm sayenizde ALLAH razı olsun sizden aklıma getirdiğiniz için.

nemtra00

Yeni Üye
Ustam çok teşekkür ederim tecrübe için. Ben ortağımdan uzaktayım şuan. fotoğrafları o attı bana. gitmeyi iple çekiyorum ancak onunda işleri olduğu için gidip fotoğraf alamıyor. hikayeniz için tekrar teşekkür ederim ancak bu dediğim nokta sahil boyu. orada bir köprü olacağını düşünmüyorum. dümdüz sahil çünkü

nemtra00

Yeni Üye
Ayrıca çevresinden yüzeysel taramada tam emin olmamakla birlikte kurşun çıkarılmış. çünkü eğilip bükülüyor. Acaba diyorum lahit bölgesi olabilir mi?
322cadbc-a376-48c3-a8e1-0562776dadb0.jpg
969389ca-04b2-4e01-9fa8-677194a4a261.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Neden olmasınki tabiki her şey olabilir köprü hariç. :D:D
Zaten ben köprüyü sizin yer ile bağdaştırmadım. Benimkisi farklı bir anı idi benim için. O yüzden değindim öylesine. Siz buranın değişik resimlerini ekleyin hele bakalım neler çıkacak .

Semerkand 66

Yeni Üye
Fotoğrafa göre sağ üst yöne doğru 2 adet mezar var. Örülerek kapatılmış diyor.