Kaplunba YADA kertenkele

balkaya34

Bilgili Üye
Bu resim eşkıya belgelerinde anlatılan Kaplunba'dır,
Yaklaşik 1,5 metre uzunlukda ve bir oturak taşına oturdugunda karşında GÖZLÜK kayayı görürsün dedigi oturagın hemen iki adım.kadar yakın üsdünde,
Burda bana garip gelen ,Bu kaplunba aslında ,KUYRUKSUZ kertenkele hibi geliyor, Hani derlerki kertenkele sıkıştığı zaman kuyruğunu bırakır derler ,Tam öyle gibi çünkü kuyruk derenin bir yamacında kertenkele yada, kaplunba diger yamacında, ışde Kaplunba 20230501_170512.jpg20231118_121210~2.jpgyada kertenkele ,
ve kuyruk ,,

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
İlk resimde gözüken çakıl yığını olan yerde boşluk baktınızmı usta

balkaya34

Bilgili Üye
Çakıl yığını nerde isaretlermisin usdam

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ustam bu alandan bahsetmiştim,dikkat çekici gibi geldi bana yada bu açıdan gözüküyor olabilir, güneş yansımaları, ayrıca yer güzel ve işçilikli gözüküyor

Ekli dosyalar

balkaya34

Bilgili Üye
Ustam bu alandan bahsetmiştim,dikkat çekici gibi geldi bana yada bu açıdan gözüküyor olabilir, güneş yansımaları, ayrıca yer güzel ve işçilikli gözüküyor

Anladım.usdam,, Orası yeni yani esgi degil,Dereye küçük bir su toplama bendi yapmışlar, Ordaki dere aslında kuru dere ,Ama şimdi bu derelere Köylerin kanalizasyon ları bağlanmış, Ondan dolayı gelen az bir suyada bent yapmışlar ,Orası dozerlerle toplanmış kurcalanmış hafriyat yerleri, Yani orda isret kaybi bir tane Oturup bakılan Tabera seklindeki oturak taşı gömülmüş ,Bu kaplunbanın hemen dibinden kesme kayaliklar arasından yol çıkıyor buyol.Kiliseye gidiyor ,Kilise simdi cami oldu,