Kaplubağa çözüm yardım

Hakan8181

Yeni Üye
yeni konu acmasaydiniz eski actiginiz konudan yeni resimlerle devam etseydiniz...
Konu hakkında hızlı destek alabilceğim biri varmı

Metalicvoice

Operatör
Konu hakkında hızlı destek alabilceğim biri varmı
nasil yani?
aha surayi ac denmesini beklemiyorsun insallah. bu sunuma gore yorumlar dogru olmaz diye dusunuyorum. acele bosa kurek cekmeyin diye diyorum. yeriniz zai olmasin
sunumunuzu guzel yapin destek bu konu uzerinden gelir mubarek...

arkelog1453

Member
Kardeşim hele bi sen bize kaplumbağanın resmini 4 cepheden çek bakalım bizde görelim bu kaplumbağayi.
bu resimlerde ben kaplumbağa göremiyorum.Türkiyede en nadir bulunan işaretlerden biridir kaplumbağa günümüze soyulmamış nadir raslanır.. Doğa olarak bakarsak evet kaplumbağanın yaşam alanına uygun bir yer gibi geldi. Lakin ben kaplumbağa göremiyorum :D ... onun resmini at 4 cepheden

josefjosef

Yeni Üye
Kayanın kendisinde ya da arkasında aramalısın. Boşluk bak kayanın kendisinde ya da yakın arka çevresinde. Yer altı dehliz benzeri bi yapı bulucaksan. Genelde kaplumbağanın tam arkasında kalır bu dehliz

@ibrhm

Bilgili Üye
Yokmu destek olucak biri
Geldiği ve gittiği yönü 10,, 15 metreye kadar güzelce fotoğrafla bir kaçta uzak fotoğraf çek ve fotoda kaplumbağanın yerini daire içerisinde işaretle . Böyle pek verimli bir şey çıkmaz..

Hakan8181

Yeni Üye
nasil yani?
aha surayi ac denmesini beklemiyorsun insallah. bu sunuma gore yorumlar dogru olmaz diye dusunuyorum. acele bosa kurek cekmeyin diye diyorum. yeriniz zai olmasin
sunumunuzu guzel yapin destek bu konu uzerinden gelir mubarek...
Sunum ypmak cok zor hertaraf agac dal uzaktan görülmüyor 5 adım geriden bukadar oluyor kimseden nokta atışı yapmasını istemiyorum tabiki görünende yorum istiyorum gidip gelmesi zor biryer beni yönledirirlerse boşa gitmemiş olurum diye dedim

Hakan8181

Yeni Üye
Geldiği ve gittiği yönü 10,, 15 metreye kadar güzelce fotoğrafla bir kaçta uzak fotoğraf çek ve fotoda kaplumbağanın yerini daire içerisinde işaretle . Böyle pek verimli bir şey çıkmaz..
Attığım fotodaki kaplunbağının solunda bi kaplunbağa hemen 2 metre aşağıda şella var

Hakan8181

Yeni Üye
Kayanın kendisinde ya da arkasında aramalısın. Boşluk bak kayanın kendisinde ya da yakın arka çevresinde. Yer altı dehliz benzeri bi yapı bulucaksan. Genelde kaplumbağanın tam arkasında kalır bu dehliz
Bayır aşağıya bi yer kanlunbağanın yarısı içinde yarısı dışında solunda bi büyük kaplunbağa daha var krşısında şelale bi taştada haç ile yılan işareti var

Metalicvoice

Operatör
Sunum ypmak cok zor hertaraf agac dal uzaktan görülmüyor 5 adım geriden bukadar oluyor kimseden nokta atışı yapmasını istemiyorum tabiki görünende yorum istiyorum gidip gelmesi zor biryer beni yönledirirlerse boşa gitmemiş olurum diye dedim
eyvallah boyle yerler yorucu olur cogu zaman ayakta bile duramazsin. seninkinin sirti sikintili biz kaplumbaga basi diyelim. ustalarin dediklerini yap ama selale hac ve yilan girdi devreye mubarek onlarida resimle at. kalemle bir krokide hepsinin yerini goster.

Kaplumbağanın geliş veya gidiş istikametinde su pınar,kaynak aranmalı ve bu su kaynaklarının önünde kesme düz bir taş var ise altına bakılmalı.
kaplumbağalar 2 ye ayrılır su kaplumbağası kara kaplumbağası; su kaplumbağasının kuyruğu vardır yüz metre arasın kuyu vardır. kara kaplumbağasının ise kuyruğu yoktur en fazla 9 metre civarında oda mezarı vardır.

buraya uyacak mi bakalim. selale veya suya yakin senin mevzu. argeye devam...

josefjosef

Yeni Üye
Bayır aşağıya bi yer kanlunbağanın yarısı içinde yarısı dışında solunda bi büyük kaplunbağa daha var krşısında şelale bi taştada haç ile yılan işareti var
Güzelce bi fotoğrafla alanı video da çek yükle l.
Bak kardeşim bahsettigin işaretler güzel işaretler fakat birlikte olabilecek ve birlikte olmayabilicekişaretler bellidir. Ilk önce güzel bi fotoğrafla tüm işaret ve etrafını ve şelaleyi videoda çek daha iyi olur sonra çözeriz evelallah