Kapıyı Çalmaya Değermi ?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hareketli sularin oldugu noktalardaki yüzey gorunumleri malesef olumlu anlamda kesin veri olmuyor.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
yarin dalga olmazsa içine girip daha detaylı foto yapicağim.Yorum için tesekkürler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vakko kardeşim şu son yüklediğin 3 fotonun sol karşıdan ve solundan resmi varmı. Ben cepten sanki orada 1 kaç figür gördüm gibi akşama pc den de bakarım.. Varsa oradan çekilmiş foto yükle..Yoksa çek yükle

vakko

vakko kardeşim şu son yüklediğin 3 fotonun sol karşıdan ve solundan resmi varmı. Ben cepten sanki orada 1 kaç figür gördüm gibi akşama pc den de bakarım.. Varsa oradan çekilmiş foto yükle..Yoksa çek yükle
Yüklerim tabikide yarin denize açılınca çekerim sol karsıdan cekim yapmadim.Konu icinde paylasim yaparim.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Olma ihtimali de var olmama ihtimalide . Yan tarafında kalp gibi şekil var , boyle yerde deneme yanılma yöntemi uygulanır . Tabi ekonomik durum , ekip , zaman ve sabır lazım.Varsa kapalı oda değerli olur , mezarda aynı şekil . Herşey tamamem suyun verdiği şekilde olabilir ,değilsede sağlam yerdir ,zengin işi olur . Burda yüksekten resim gerekli , bu su buraya nerden geliyor ana kaynak aranmalı. Senin iddana göre madem şüpeleniyorsun bunu araştır . Direk pata küte zorlaman taraftarı değilim. Çünkü böyle yerde mezar odası veya herhangi saklama yöntemi uygulayanlar .Yeri hazırlayıp kaynaktan buraya su veriyorlar yıllar boyu sular altında kalan kapı gittikçe dahada taşlaşıyor ,açmak uğraştırır alet teknoloji lazim. Yani varsa eğer burda yapı , suyun güzergaHı burasımı yoksa bilerek su verilmiş yer mi bu öncelik olsun . Kayadaki ortaya çıkan şekilden ziyade arazinin krokisini yapısını çözmen lazım , google eart da olur . Yüksek hakim bir tepe varsa tüm çevreye hakim olmalısın ilk önce. Bunun dışında da emarelere rast geleceğini umud ediyorum . Tek dez avantaj arazi sık orman bitki örtüsü gizliyor herşeyi .Ve bunu bilerek kullanıyorlar .
Sevgiler ..

vakko

Olma ihtimali de var olmama ihtimalide . Yan tarafında kalp gibi şekil var , boyle yerde deneme yanılma yöntemi uygulanır . Tabi ekonomik durum , ekip , zaman ve sabır lazım.Varsa kapalı oda değerli olur , mezarda aynı şekil . Herşey tamamem suyun verdiği şekilde olabilir ,değilsede sağlam yerdir ,zengin işi olur . Burda yüksekten resim gerekli , bu su buraya nerden geliyor ana kaynak aranmalı. Senin iddana göre madem şüpeleniyorsun bunu araştır . Direk pata küte zorlaman taraftarı değilim. Çünkü böyle yerde mezar odası veya herhangi saklama yöntemi uygulayanlar .Yeri hazırlayıp kaynaktan buraya su veriyorlar yıllar boyu sular altında kalan kapı gittikçe dahada taşlaşıyor ,açmak uğraştırır alet teknoloji lazim. Yani varsa eğer burda yapı , suyun güzergaHı burasımı yoksa bilerek su verilmiş yer mi bu öncelik olsun . Kayadaki ortaya çıkan şekilden ziyade arazinin krokisini yapısını çözmen lazım , google eart da olur . Yüksek hakim bir tepe varsa tüm çevreye hakim olmalısın ilk önce. Bunun dışında da emarelere rast geleceğini umud ediyorum . Tek dez avantaj arazi sık orman bitki örtüsü gizliyor herşeyi .Ve bunu bilerek kullanıyorlar .
Sevgiler ..
burası güzel bir koy egede koylari gezerken tesadüf buldugum biryer.Üst tarafı dediğiniz gibi güzel orman ve bitki örtüsü hakim hatta ormanda yığma taş mezar olarak tabir edilen yıgmalar ve azda olsa yapi kalıntılari mevcut.Güzel bilgiler için teşekkürler degerlendirmeye alacagım hepsini.

vakko

Nil ayni bölgede burasıda giriş gibi yanlız kenardaki taşlar dizilmiş ters u harfi gibi farklı bir taş yapisi Kırılmiyor cevresindeki taslar kırılıyor.Budami doğal oluyor veya işçilik varmı acaba burda ?

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
doğal malesef , mezar yapısı ile alakalı bir işçilik yok
@Nil ayni bölgede burasıda giriş gibi yanlız kenardaki taşlar dizilmiş ters u harfi gibi farklı bir taş yapisi Kırılmiyor cevresindeki taslar kırılıyor.Budami doğal oluyor veya işçilik varmı acaba burda ?

kabakburgiba

Operatör
suile alakalı bölgelerde oldum olası hep net işaret ararım.yani böylr işaretlere biraz şüpheli yaklaşırım.en güzeli teknolojidende yardım almak daha mantıklı olur.değerli kardeşim aştırmalarına devam et.