kalp mi ?

GUNEY GUN

Member
@
poseidon2023 ustam L çubuklarını ya biz beceremedik yada yön vermedi anlamadım.
başka bir öneriniz olur mu?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ustalarımın belirtiği gibi burada; tünelle ulaşılan oda/odalar mevcut.
odalar tepeye doğrudur. çubukçunuz yetersiz kaldı ise, daha tecrübeli birisini bulmanız lazım.
tünelin başlangıcını bulacak. odayı bulmak daha kolay. Odanın etrafında dolaşıp tüneli bulur.
Tünelin başlangıç yerine kadar tespit eder. Yaklaşık derinlik tünele başlangıcı 3-3.5 metredir.

Aşağıdaki resimde işaretlediğim kayayı iyi inceleyiniz, işinizi kolaylaştırır.

Ekli dosyayı görüntüle 137651

hades40

Bilgili Üye
Kalp ve harfler yeni onları önemseme mezara dair sunak aramalısın.

GUNEY GUN

Member
pratiği beceremedik diyelim.
çözüm amaçlı burası için ciihaz uygun olur mu?

poseidon2023

Uzman
karşılıklı tutulan cubuklar ile yer tespiti zordur noktayı bulamaz sın büyük mazeme varken küçüge gitmez boşlukta da bu şekilde tavsiye etmem

le cubuk ile her şeyi yaparsın cubugun ucunu biraz eyip tutacan kullandıkca elin alışacak

Ekli dosyayı görüntüle 137654

iyi oku yardımı olur

GUNEY GUN

Member
Turko kazama

S.A.
diğer ustaların bilgilerini aldım tekrar gidince onlara bakacağım.
bu konuyla ilgili yorum yapmanız mümkün mü?

Turko

Uzman
Eski dir aşınma var yeni yakın çoban işi dediklerimiz de acemilikten dolayı simetri hataları ve kırılmalar oluyor . İşaret tuzak anlamına gelmiyor fakat gizliliği simgeliyor kayaların duruşu dizilimi itina ile yapılmış diyor. Sembolleri net görmek lazım bayan mezarı olduğu aşikar manzarası güzel hakim noktada ve ağaç dibinde . Etrafa bakınca mezarın yeri belli ediyor kendini iddialı konuşmak istiyorum bu noktada çiçeklerin olduğu alanda tespiti yap boşluğu bul. Lahit mezarı gömerken üzerinde çiçek bitsin diye toprağını değiştirirler. 20-30 cm de başlar çiçek toprağı 1.5 metre gider . Boşluk tespiti yaptıktan sonra noktaları paylaş görelim bizde. Hayırlı olsun.

GUNEY GUN

Member
Eski dir aşınma var yeni yakın çoban işi dediklerimiz de acemilikten dolayı simetri hataları ve kırılmalar oluyor . İşaret tuzak anlamına gelmiyor fakat gizliliği simgeliyor kayaların duruşu dizilimi itina ile yapılmış diyor. Sembolleri net görmek lazım bayan mezarı olduğu aşikar manzarası güzel hakim noktada ve ağaç dibinde . Etrafa bakınca mezarın yeri belli ediyor kendini iddialı konuşmak istiyorum bu noktada çiçeklerin olduğu alanda tespiti yap boşluğu bul. Lahit mezarı gömerken üzerinde çiçek bitsin diye toprağını değiştirirler. 20-30 cm de başlar çiçek toprağı 1.5 metre gider . Boşluk tespiti yaptıktan sonra noktaları paylaş görelim bizde. Hayırlı olsun.
emeğinize sağlık bütün ustalara
teşekkür ederim.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@GUNEY GUN

İşaretler hakkında şahsi fikrim çobanımız kara sevdaya yakalanmış gibi gözüküyor burdan.Tartışılır bir konu .
Kalbin hemen üstünde D gibi duran işaret ondan daha önce ve itina ile yapılmış gözüme direk o çarptı .
Burası sunak yeri olabilir kayalar birşeyler anlatmaya çalışıyorlar lakin şu ana gelene kadar baya hırrpalanmış ,belki oyması felan da vardı çoban aşkına karşılık bulamayınca hırsını taşdan kayadan çıkartmış olabilir
:).Hac a benzer bir işaret de gördüm.
Eğimden bi damacana su boşalt mavi çizimlere dogru akacak kanısındayım bu şekilde sunaklar oluyor.Kayanın kendisinde değerli tespiti yapın kasa için uygun ve ben de gözüme takılanları size yardımcı olabilmek için çizdim siz kontrol edersiniz.
Allah işinizi gücünüzü rast getirsin .Emekleriniziin Karşılığını Almanız Dileğimle ..
- Kolay Gelsin .

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
önce bölgeden bahseder misiniz
ona göre şekilleri oturtalım adım adım gidelim işaretleri yapan ve dönem belli önemli olan zaman ve ne için yapılmış bunu bulmak