Kalhiyu

mayhem

Co Admin
Co Admin
yahu balıklama dalmış gibi yanlız tespih ile yapıyorlar bide :) ben çok fıransız kalıyorum bu konuya açıkcası bilgimde yok konu sahibi kusuruma bakma yanlız bu çubuk mubuk kendi görüşüm biraz engareli iş acmi işi değil ustasını bile yanıltıyor yeri gelince konun dağalmasın bir ara şu tespih işinede bir el atalim :)

Şirvan

Operatör
peki, Şirvan usta şöyle yapalım,
sen bana senin çubuklardan birini gönder, ben sana ''maliyetini'' hemen hvl edeyim, arazide test edelim (görüntülü bir şekilde), eğer sonuç olumlu olursa emin ol sadece bu siteden en az 200 müşterin çıkar.
ayrıca sanayide bişey yaptırmayacağım 1 mt çubuk alım kıvırıp deneyeceğim.
Metehan kardeş kaç yaşındasın bilmem ben 46 yaşındayım. Bu işin ticaretinide yapmıyorum.bir konu aćıldı mevzu buralara kadar geldi. Keramet yarısı çubuktaysa yarısıda kullanandadır. Sanayide bir metalciye gidersin bakır çubukları alırsın tornacıdada yaptırırsın.ister sarı prinćten yap ister beyaz pirinçten sana kalmış. Her yiğidin bir tarzı var benim çubuğun dilinden ben anlarım seninkindende sen anlarsın çünkü kişiye göre farklı çalışabilir. Yaptırdıģın çubukları arazide denersin hangi metale nasıl tepki veriyor. Ben acizane edinmiş olduğum bilgiyi paylaşıyorum herkez istediği kadar istifade edebilir. Bu işi benden daha iyi bilenler muhakkakki vardır. Benim çubukların resmini attım büyüt dikkatlice sap ve tel kısmına bak. Yer gök dua üzerine allahı tesbih eder benim inancım bu ne demek istediģimi anlayacaksın

Metehan0770

Aktif Üye
Metehan kardeş kaç yaşındasın bilmem ben 46 yaşındayım. Bu işin ticaretinide yapmıyorum.bir konu aćıldı mevzu buralara kadar geldi. Keramet yarısı çubuktaysa yarısıda kullanandadır. Sanayide bir metalciye gidersin bakır çubukları alırsın tornacıdada yaptırırsın.ister sarı prinćten yap ister beyaz pirinçten sana kalmış. Her yiğidin bir tarzı var benim çubuğun dilinden ben anlarım seninkindende sen anlarsın çünkü kişiye göre farklı çalışabilir. Yaptırdıģın çubukları arazide denersin hangi metale nasıl tepki veriyor. Ben acizane edinmiş olduğum bilgiyi paylaşıyorum herkez istediği kadar istifade edebilir. Bu işi benden daha iyi bilenler muhakkakki vardır. Benim çubukların resmini attım büyüt dikkatlice sap ve tel kısmına bak. Yer gök dua üzerine allahı tesbih eder benim inancım bu ne demek istediģimi anlayacaksın
Abi diyeyim sana o zaman,
şimdi usta ben seni karalamıyorum, çubuk kullanmaya başlayacağım, tavsiye, yardım,öneri istiyorum. sen ticaret yapıyorsun demiyorum, bana sen ve tecrübe sahibi kişiler yol göstersin istiyorum. bakarsın ilerde senin çubuklar çok rağbet görür ticarete de girersin.
bilmediğim bir konuda sormak, araştırmak eleştirmek en doğalı, onun için diğer tüm forumları bırakıp sadece bu forumda konusunda tecrübe sahibi insalarla fikir alışverişinde bulunmak için buradayım.
bu gün yorduk seni biraz hakkını helal et, tecrübelerini paylaşmanı her zaman beklerim.
saygılarımla...

Şirvan

Operatör
Rica ederim bildiģimizi yaşadıklarımızı yazıyorum zaten. Ama ticaretini yapmayı düşünmüyorum. Teşekkürler ilginize öğrenmek istediğiniz bir şey varsa biliyorsam seve seve yardımcı olurum.

F.S.M.

Yeni Üye
Şirvan usta fotodaki göstermiş olduğun 2 çubukları nasıl yapıyorsun? Ne kullanıyorsun? Boyutu ne kadar olmalı? Biraz bilgi verebilir misin sana zahmet

D

deniz_efe

Misafir
Güzel sohbet olmuş.
Bir davette bulunsak test sahamıza kaç kişi gönüllü gelmek ister acaba ?
:244:

tncysmn

Aktif Üye
Keşke imkanımız olsada bi test sahasına gelebilsem. Kalhiyu ustanın facede yeni yaptığı bi cubuk gördüm altındaki yorumlarda yanlş hatrlamıysm daha sonuca ulaşamadıgını yazmştı. Şimdi beni çubuk kullanan arkdaşlarım yanlş anlamasn her cubuk mıhabbetine aykırı konuşuyorum diye yeri geliyo bende kullanıyorum. Ama şu var benim şahsi görüşüm çubukların neye gittiği belli değil eline küçük altın değil vüCudnu da kaplasan 24 ayar nafile. Neye gidiyo yer altındaki suya mı minerale mi boşluğa mı altına gümüşe bakıra bişeye gidiyo illaki. Ama yüzde 70 beyinle gittiği kesin gözümde. Benim derdim bi çift çubuğa inanıp boşa kürek çekmesin kimse diyorum emeğe yazık zamana yazık harcanan maddiyata ve maneviyata yazık.
Ben çubukları şu şekilde kullanmayı düşünüyorum
Bi ören yerindeyim tutarım çubuğu gider bi yere. alırım 1.5 metre şiş çakarım 20 cm arayla olmadı gradyometreyle bakılır olmadı başlık tutulur. Tabi imkanlar dahilinde. Ben cubuktan sadece boşluk beklerim tabi minerali suyu vs gecince varsa boşluktur derim kısaca mezar ararım.
Aksine düşünen arkadaşlara saygım sonsuz. Ben kendi tecrübelerim sonucu konuşuyorum. Herkes istediği kanaldan devam edebilir. Maksadımız birbirimize faydalı olmak

acemi 55

Bilgili Üye
çubuk konusunu bende çok inceledim Kalhiyu ustanın tüm videolarını seyrettim bulgaristanlı ersan ustanında tüm yorumlarını ve tesbit ettigi yerlerin fotosunu gördüm sürekli kasa buldugunu söyler ama bir tane açtım şu çıktı demez nedense anlamadıgım konu bizde yasak kimse söyleyemez ama bulgaristanda yasak yok yılların çubuk ustası ersan neden bir tane kasadan çıkanı paylaşmaz acaba birde şu konu var çokta önemli çubuk herkeste aynı hareketi yapmazmış ben elime aldıgımda x yaptı diyelim burda ne oldugunu nasıl bilebilirim diyeceklerki kaz dene gör denedim diyelim aynı hareketi yaptı birinden mineral birinden su çıktı sodalı su olabilir misal teknoloji ürünü makinaların bile yanıldıgı bir ortamda sizler çubuga ne kadar güveniyorsunuz bilimsel bir açıklaması olan yazabilirmi

wtrk

Engellendi
çubuk konusunu bende çok inceledim Kalhiyu ustanın tüm videolarını seyrettim bulgaristanlı ersan ustanında tüm yorumlarını ve tesbit ettigi yerlerin fotosunu gördüm sürekli kasa buldugunu söyler ama bir tane açtım şu çıktı demez nedense anlamadıgım konu bizde yasak kimse söyleyemez ama bulgaristanda yasak yok yılların çubuk ustası ersan neden bir tane kasadan çıkanı paylaşmaz acaba birde şu konu var çokta önemli çubuk herkeste aynı hareketi yapmazmış ben elime aldıgımda x yaptı diyelim burda ne oldugunu nasıl bilebilirim diyeceklerki kaz dene gör denedim diyelim aynı hareketi yaptı birinden mineral birinden su çıktı sodalı su olabilir misal teknoloji ürünü makinaların bile yanıldıgı bir ortamda sizler çubuga ne kadar güveniyorsunuz bilimsel bir açıklaması olan yazabilirmi

Ne ustası be, üçkağıtcının önde gideni..
Tek resim ekleyip kasa yazmaktan baska açtığı bir tane konu görmedim, bide çubuk ustasıymıs, onuda gören yok..
Kaç tane konuya hangi çubuk iyi, hangi makina iyi diye müdahil olduğunu gördüm.

Çubuk işi yaş iş, bir tane çubukla madde bulan görmedim, suyu bulanda görmedim açıkcası.

bermina

Aktif Üye
Bir videosunda toros marka arabayla gitmis daga tasa. Bu adamin cubuklari altin bulsaydi bir jeep yada 4x4 bir pikapla giderdi diye dusunuyorum.

weejas

Moderatör
Moderatör
Bu arkadaşı tanımam ama ben çubuklara inanan biri olarak @selcuk abinin tanıdığı Metin abi var durust ve güvenilirliği olan biri.