Kafama Takılan Resim .

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
o kaya dediğiniz 5-6 ton civarındadır biraz zor bana göre..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
kazama kardaşım,

Bu alan üst seviyeye ait mezarlık alanı.
Muhtemelen ufak yeraltı şehircikleri de mevcut.

Kayalıkların her bir gurubunun altının dolu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

En büyük delilim de işaretin olmayışı.kahkaha Bu tür yerler başbelası yerlerdir bize.
Aynı benim memleketimdeki yerler gibi. Bir tane işaret yok kardaşım malesef.
Amma her yer dolu. Belki de aynı medeniyettir bakmam lazım.

Bilinen manada işaret yok amma; taş diziliş şekilleri sana çok fazla bilgi verecektir.
Köpeği gezdirmeye götürdüğüne göre sık sık gittiğin bir yer.
Tekrar gittiğinde taşların sıralanış şekillerini incele.
Hem toprağa 2/3 oranında gömük olanları hemde üst-üste, yan-yana özenle konan kayaları.....
Bil ki giriş bunların çok yakınındadır...

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Aynen üstadım ,işaret olmayışı veya tüm işaretlerin yok edilmiş olması ,zamanla tahrip olmaları ilk seçenek olarak aklıma geliyor.Aslinda buradaki işaret bu kayaların uyum içinde olmaları , bir şeylerin gizlendiğini ve bizim bu şekilde düşünmemizi orda yaşamış kavmin taa o zamanlar bunu akıl edeceklerini düşünüyorum.Uzaktan bakıyorum diyorum kesin orda kaya mezarı var , yaklaşıyorum acaba diyorum sanki bunu bilinçli inşa etmişler sırf bu çelişki düşüncesi uyandırıp rahatsız edilmek istemedikleri için .

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mucit ustam peki gerçek giriş bulundumu ?
işaret kapak gibi görünen yerin altında gerçek giriş su altından burası kale dibi ırmak yatağında oynamayla giriş kapanmış imkansız olmuş giriş ve tam işaretin altına denk geliyor kapanan yer bu tip işaretler d oymalar genelde giriişleri anlatır yada girişlerin kenarlarında mumluk şamdanlık aydınlatma yerleri olarak kullanılmıştır demem o ki bazen kapak gibi görünen yerler doğal olabiliyor