izlemenizi öneririm

BMW-45

Aktif Üye
doğrudan şunu yaparsan izin veririm bunu yaparsan izin vermem şeklinde değil onu kastetmedim, zaten aynı şeyi konuşuyoruz, felag ve nas gibi bir çok sure ve dua var, sen bu sureyi şerifeye yani yaradana tevekkül ettiğinde allah o varlıkların sana zarar vermesine izin verirmi,
[/QUOT
Kendi zamanının en büyük alimlerinden biri İmam Ahmed hacca gider. Yaşlanmış ve zayif düşmüşdür. Mekkeye yakın bir bölgede camiye girer, namaz kılar ve cami imamına burada geceyi keçirmesine izin ister. İmam İmam Ahmedi tanımaz ve ona izin vermez. Caminin hemen önünde elmek pişiren birini görür İmam Ahmed. Ona taraf dizlerinin üzerinde sürünerek gider ve ekmek pişiren kişiden onun yanında geceyi keçirmete izin ister, kişi izin verir. İmam Ahmed sabaha kadar her hamur yoğurduğunda ekmeyi pişirdiyinde bile Allahı zikr eden bu ekmekçi mümine sorar. Sabaha kadar rabbini zikr ederek iş yaptın, karşılığında rabbin sana ne verdi der. Adam, rabbim benim tüm dualarımi kabul etdi der, sadece birinden başka der. Nedir o duan diye sorar İmam Ahmed. Adam ben ömrümde bir kere olsun İmam Ahmedi görmeyi dua etdim rabbimden der. İmam Ahmedin gözleri dolar ağlar ve şöle der, canim elinde olan rabbime and olsun ki o sana İmam Ahmedi süründürerek getirdi der.
Bu çok güzel bir sahih hikaye. Çok anlamlı ve çokda ibretli bir hikaye. Rabbini daim zikr eden adama Allah dünyayı önüne koyar. Anlayana tabii