İsaretleri yorumlamak cok zor

ersen0010

Bilgili Üye
Peki isaretler ne anlama geliyor?

Bu arada eklediğimide deniz kiyisinda cekmistim
Arkadaşım işaretlerin çok güzel ve kurcalanmamış duruyor. Mezar işareti var. Fakat kaya mezar işareti normal mezar işareti hepsi bir yerde ayrıca kanallara baktığımızda çoklu .Ama çevreyi göremediğimiz için şurada mezar olabilir diyemem. Bazı işaretler pagan dönemine ait veya ayin için kullanılmış olabilir. Net sonuç olabilmesi için
1. Kayaların komple yosundan temizlenmesi lazım.
2. O civarın geçmişiyle ilgili bilgi olması lazım.
3. Çevrenin iyi fotoğtaflanması lazım. Yoksa şurada mezar var 5 mt ilersini kaz öyle bir hayat yok. Bunu söyleyende yalan söyler. Çubuk cihaz ile boşluk tespiti yapın.sizin için en garanti bulma yolu olur. Dediğim gibi kimse nokta söyleyemez söyleyen yalan söyler. İşlem yaparken 50cm kaysanız herşey boşa gider

Cemov

Aktif Üye
Ayagimin durdugu yeri kirmak icin ne yapmaliyim? Cok sert kayalar. Sanirim horasan...
Ayrica son olarak ta bu video daki yeri gordum.
Kırmak nedir ya ezbere emin olmadan kırıp dökme işini bırakın. Emin değilsin sadece şansını denemek için kırmayın. Birşey bulamasaniz bile orası kendi başına bir hazine görsel olarak. Ve bunu tahrip etmeye kimsenin hakkı yok.

Keremli

Yeni Üye
Kırmak nedir ya ezbere emin olmadan kırıp dökme işini bırakın. Emin değilsin sadece şansını denemek için kırmayın. Birşey bulamasaniz bile orası kendi başına bir hazine görsel olarak. Ve bunu tahrip etmeye kimsenin hakkı yok.
Haklisin. Cok karisik oldugundan pes ettim...