İşaret hakkında yorumlar

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kırmızı yuvarlak içine aldıgım bir resim orası geniş açılı , işaretin büyüklüğünü belirtmedim ama kaba taslak insan eli boyutlarında .
Ben göze benzettim
üst cizgi bir bombe yapıyor bir ucu ana kayaya
diger ucu ana kayanın resme göre sol tarafına doğru gidiyor

doğrumu düşündüm

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Ben göze benzettim
üst cizgi bir bombe yapıyor bir ucu ana kayaya
diger ucu ana kayanın resme göre sol tarafına doğru gidiyor

doğrumu düşündüm
Evet . İşaretteki işçilik izleri çok dikkat çekiciydi çok eski bir medeniyet geçmiş rumlar yaşamış geçmişinde .Bölge ağır kaya işçiliğine maruz kalmış .Alana girince ayrı bir yerde oldugunu hissediyorsun , kraliyet yaşam tarzı oldugu belli .Emrindeki askerlere yaptırmış olmalıki yeri çevrede aşırı derecede ağır işçilik görmüş yerler mevut .

kaynak

Evet . İşaretteki işçilik izleri çok dikkat çekiciydi çok eski bir medeniyet geçmiş rumlar yaşamış geçmişinde .Bölge ağır kaya işçiliğine maruz kalmış .Alana girince ayrı bir yerde oldugunu hissediyorsun , kraliyet yaşam tarzı oldugu belli .Emrindeki askerlere yaptırmış olmalıki yeri çevrede aşırı derecede ağır işçilik görmüş yerler mevut .
peki burada cihaz argesi söz konusu oldumu?

kaynak

Hayır , cihaz veya işlem amacı ile gidilmiş bir yer değildi .
paylaştığın bilgiler dahilinde, kayalara baktığımız zamanda seni destekler mahiyette zor bir bölge ve çetin bir sınav yeri oldugunu göstermektedir.
Olurda tekrar yolun alana düşerse , arkadaki ana kaya ile işaretin ara mesafesini ölçmeniz ve yine alan tarama sol tarafda yön verirse bu mesafe işine yarar düşüncesindeyim.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
paylaştığın bilgiler dahilinde, kayalara baktığımız zamanda seni destekler mahiyette zor bir bölge ve çetin bir sınav yeri oldugunu göstermektedir.
Olurda tekrar yolun alana düşerse , arkadaki ana kaya ile işaretin ara mesafesini ölçmeniz ve yine alan tarama sol tarafda yön verirse bu mesafe işine yarar düşüncesindeyim.
İşlem amacı düşünmediğim sadece resim amaçlı farklı bir sunak yeri işlemesi görünce resimledim bakalım burda diye .Mezarlar ana kayaların içinde çok iyi gizlenmiş belki vinç kurup taşları öyle kullandılar.

kaynak

İşlem amacı düşünmediğim sadece resim amaçlı farklı bir sunak yeri işlemesi görünce resimledim bakalım burda diye .Mezarlar ana kayaların içinde çok iyi gizlenmiş belki vinç kurup taşları öyle kullandılar.
Bilinmez tabiki .
eğerki metafor uyguladıysalar bu dahada kolay olabilirler.
İşin bu yönünü anca arge neticesine göre değerlendirebiliriz.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ilk fotodaki blok kayada güzel bir bakir mezar var

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kazama
sevgili ustam merhaba çerçeve içine aldığım nokta siz inceledi iseniz benmi benzettim sanki bir oturma yerine benziyor.
İkinci resimdeki figürler bir kartal ve kaplumbağa edası taşıyorlar siz bunları yakinen gördüğünüz için öylemi algılıyorsunuz ustam ne dersinizEkli dosyayı görüntüle 264529Ekli dosyayı görüntüle 264530