İlkel yollarla define aramak yasak mı?

Mustafakin

Member
Selamün aleyküm herkese bende 2 dedektör var ama arama yapmaya gelince kalabalıktan dolayı yapamıyorum ben dere kenarında dedektörsüz ilkel yollarla derede sürüklenip belli yerlerde toplanan altını aramak istiyorum dedektör yok kazma kürek yok benim merak ettiğim bu yapmak istediğim işlem yasak mı?

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm herkese bende 2 dedektör var ama arama yapmaya gelince kalabalıktan dolayı yapamıyorum ben dere kenarında dedektörsüz ilkel yollarla derede sürüklenip belli yerlerde toplanan altını aramak istiyorum dedektör yok kazma kürek yok benim merak ettiğim bu yapmak istediğim işlem yasak mı?
tamam yapabilirsin ama bölgeye göre değişir şimdi sit alanı falansa izin elbet gerekir ama vermezler değilse yine valilikten izinli yapılabiliyor bununla ilgili video var youtube da ama çokta başvuranın olacağını sanmıyorum resmiyet biraz baş ağrıtıyor jandarmaya saat saatini bilgi veriyosun şu saaatte şu derede arıyorum falan dıye ha bıde kum çıkarmadan önce resım cekıyosun sonra ısın bıttıkten sonra resım cekıyosun jandarmaya gosterıyosun falan fılan yanı burnundan getiriyolar iznin. Adamlar kepceyle dağı taşı deliyo bişey diyen yok işin içine altın girince bin dereden su getirtiyolar resmen. Herşeyi resmi yapcaksan valilikten izin alcaksın resmiyet uzak bana dersen 1 adet savak 1 adet pan bir adet küçük kum küreği okadar git dereye Allah'ın yarattığı insanların kullanmasına sunduğu malzemeden payına düşeni al rızkını kovala okadar başka malzemeye gerek yok.

Mustafakin

Member
tamam yapabilirsin ama bölgeye göre değişir şimdi sit alanı falansa izin elbet gerekirama vermezler değilse yine valilikten izinli yapılabiliyor bununla ilgili video var youtube da ama çokta başvuranın olacağını sanmıyorum resmiyet biraz baş ağrıtıyor jandarmaya saat saatini bilgi veriyosun şu saaatte şu derede arıyorum falan dıye ha bıde kum çıkarmadan önce resım cekıyosun sonra ısın bıttıkten sonra resım cekıyosun jandarmaya gosterıyosun falan fılan yanı burnundan getiriyolar iznin. Adamlar kepceyle dağı taşı deliyo bişey diyen yok işin içine altın girince bin dereden su getirtiyolar resmen. Herşeyi resmi yapcaksan valilikten izin alcaksın resmiyet uzak bana dersen 1 adet savak 1 adet pan bir adet küçük kum küreği okadar git dereye Allah'ın yarattığı insanların kullanmasına sunduğu malzemeden payına düşeni al rızkını kovala okadar başka malzemeye gerek yok.
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için