İlginç sunaklar 2 fotolar geldi

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
şu çizdiğim yerlere yoğunlaş kardeş, ilerdeki yer taş çakıl yığını galiba birinci bakacağın yer orası, ikinci bakacağın yer şu işlem taptığın yerin ilerisi çizdim bak, burda cihaz veya çubuk desteği alın rast geleEkli dosyayı görüntüle 266764
ustam zaten senin tek çarpı yaptığın yerde de sunak var, görünüyor ustam biz dört adım ileriyi kazdık senin işaretlediğin yer bir adım bizim yerin gerisi oluyor doğru mu

Apollon01

Moderatör
Moderatör
ustam zaten senin tek çarpı yaptığın yerde de sunak var, görünüyor ustam biz dört adım ileriyi kazdık senin işaretlediğin yer bir adım bizim yerin gerisi oluyor doğru mu
orda az da olsa taş kümesi var doğru mu? @bartini ustam, varsa altını yoklayın bir bakalım, doğrudur sunağı gördüm zaten, birdböyle insanyapısı arazi ekilip biçilmiyor, yaşamyok ise bu böldede küçük taş kümeleri, 3 taş beş taş veyaküme halinde varsaonları bulup atın resmini, kolay gelsin

bartini

Moderatör
orda az da olsa taş kümesi var doğru mu? @bartini ustam, varsa altını yoklayın bir bakalım, doğrudur sunağı gördüm zaten, birdböyle insanyapısı arazi ekilip biçilmiyor, yaşamyok ise bu böldede küçük taş kümeleri, 3 taş beş taş veyaküme halinde varsaonları bulup atın resmini, kolay gelsin
ustam zeytinlik içi burası var öyle irili ufaklı sunaklar ama en ihtişamlısı bu o yüzden buna yoğunlaştık

bartini

Moderatör
senin 3 çarpı yaptığın yere mi bakalım ustam bir de tecrübelerin doğrultusunda ne tür mezar çıkar zeytinlik içi böyle bir sunaktan

bartini

Moderatör
Güzel mezar sunakları .
Burası ile ilgilenecekseniz , mezar uzakta değildir ama derinlik yüksek çıkabilir .
mezar bu sunaktan hangi yönde ne kadar mesafedeir ustam sence tecrübelerine güveniyorum

bartini

Moderatör

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
ustam yaptığın örnek doğru yönler.ustam sunak içinde iki adet murç izi ara yönü verir mi murçlar batıya bakıyor ustam
Kayanın sol altda bulunan oyma size yön veriyor.
O istikametde yürüyünüz boşluğu yakalarsınız diye düşünüyorum.
Murçlar mesafe vermiş.
Siz her beş adımda bir kontrol ederek otuz adıma kdr devam ediniz.

bartini

Moderatör
ustam batı yününde sunaklarıyla beraber çok mezar hattı var kafamız burda karışıyo,ne tarafa dönsek mezar hattı var,üstü örmeli mezar hattına indiğimizde 50 cm sonra çok sert sarı renkte kayaç parçalı toprak yapısı çıkıyor ve bu toprağa işlem yapmak çok güç çıkan zemin doğru mudur acaba takıldığımız en önemli olay bu toprak yapısı