Horosan harciyla yapilmis Yuvarlak yumru icindeki bu tas icin yardim ..

hakancan

Yeni Üye
Dostlar merhaba yeni üyeyim.. uzun zamandır adini koyamadığımiz ,resimde gördüğünüz bu horasan harc ve icindeki maden hakkında yorumlarınızı bekliyorum.. öncelikle bu taşın fosil olmadığını, herkesin tanıdığı bildiği ünlü arkeolog abimiz buyugumuz tarafından bizzat yazılı olarak aldım...peki fosil olmadığına göre, horosan harç içindeki bu tas nedir.. degerli yorumlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Fosilleri araştırmak arkeoloğun değil paleontologun işidir. Fosil olup olmadığına o karar verebilir arkeolog değil.

hakancan

Yeni Üye
Fosil olmadığı görüşünü yazan Celal Ş.beydir sizin öneriniz le dediğiniz gibi paleontolog a götürup inceletmem gerekiyor sa yaptırırım...fakat dış tas ağır ve horosan harc olduğunu belirtiler. bir kaç Dr değil, kime gosterdiysem durum böyle. Başka öneriniz varsa ayrıca yardımlarınızı bekliyorum..

Akiva

Member
Büyük bir sapan taşı olabilir mi? eskiden savaşlarda kullanılmış.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Horosan harcının içine hiç kimse basit bir taşı saklamaz. Ezoterik güçlere inanirmisin bilmem. Muhtemelen öyle gücü olan bir taştır

Ledun

Bilgili Üye
Arkadasim Merhaba
Bunlarin buyuklerini gordum.
Icice katman olur.
Horasandan serttir.
Balyoz vurdukca seker.
Malesef dogal bir olusumdur.
Jeolog arkadaslar bilirler.
Onlar sizi bilimsel olrak aydinlatirlar.
Kolay gelsin.

Yuksek

Member
Geode deniliyor onlara. Önemsiz bir tane. Horasan ile alakası yoktur

sanal defineci

Bilgili Üye
evet geode deniyor.bazen içersinde sıvı olur.kristalleşerek inanılmaz güzellikte mineraller yaratır..genellikle volkanik kayalarda ve ya gene volkanik çamurda oluşan pek çok türde çeşitli formasyonları vardır...ancak gerçektende harçtan yapıldıysa büyük bi olasılıkla sapan taşıdır....

hakancan

Yeni Üye
Horosan harcının içine hiç kimse basit bir taşı saklamaz. Ezoterik güçlere inanirmisin bilmem. Muhtemelen öyle gücü olan bir taştır
Merhaba, ezoterik güçler okuyoruz biliyoruz fakat inanmak inanmamak tartışılacak bir konu, bana faydası olacak, olabilecek bir güçse hala olmadı :) Tilsımlı bu diyenler var evet okutmaniz gerekir ve ne olduğu ortaya çıkar diyenler var, inanmalimiyim böyle şeylere bilmiyorum...diğer taraftan dediğiniz gibi icinde bir şey var.. normal bir tas ve maden değil.. nedir hala bulamadım.. sormadigim yer kalmadi diyebilirim...fosil değil, volkanik tas değil, sapan değil.. Sapan, ın içine kim birsey koysun, harc horosan diyorum, icindeki siyah taşın etrafinda reçine var ve icindeki tas dolayısıyla kaynaşmamıs ayrı duruyor, yapışık değil ve tasa göre şekillenmiş.. bu taşın ne olduğunu ogrenmek için, üniversiteye vermek doğrumu.. degerli ya da değersiz öğrenmek istiyorum ne olduğunu.. sizce ne yapmalıyım.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üniversite yapısını inceleyip ne olduğunu söyler. Fakat tılsım/ezoterik yapısı ile ilgili bilgiyi ancak bu konuda bilgisi olan birisi verebilir. Müsait bir zamanda Sana bu konuda edebilecek arkasıma sorup yardımcı olmaya çalışırım