Harita mı arkadaşlar bakarmısınız

Yalınız

Aktif Üye
bulunduğu yer ve yön belli ise 1 ci ok ölulecek fesafe sonrasında 2 ok farkı mesafede giriş ve tünel oda . üzerinde çalışmak lazım
Aynen çizdiğniz gibi ustam ama ben ölçüm yapmamıştım gider ölçer bakarım. Ustam bu çizdiğniz çizginin hemen üstünde uzun düz çizgi var o çizgi tünel olduunu anlatıyo olabilirmi

PiSaGoR

Engellendi
Evet ustam sen bu işi biliyon. Mezarlık düz bi yerde ama altı yamaç yani mezarın hemen altı bi minare boyu inerek düze gidiyo ama oralarda hiç bi şey yada bi emare yok yıllardır ekilen araziler var. Mezalığa gelirsek koca mezarda tek bi farklı taş var bu dibek taşı dediklerinin uzun ve kapalı olanı var altı geniş üstü sivri bir metre boyunda oval bi taş be taş mezardaki çubukçunun oda var burda dediği mezarın taşı bu taş. mezarın bu benim kayaya doğru tünelin yönünde tepeler var bi sürü tepe var onlarıda resimleyip atıcam buraya ozman bakarsınız
O tas benim bahsettiğim aradığım tas
Sizin merkez noktasiniz o tas o taşın ya yüzeyde kalan kisminda veyahutta toprakta kalan kisininda
Sana yön verecek işaretler bırakılmış
Bunu da ancak ve ancak bilir kişi coze bilir
Çok belirginse ve inşallah dis ta kalan kısmındadır
Bahsettiğim olay resimler gelince
Bir yardimim dokunursa sevinirim hayırlısı allahtan olsun

Yalınız

Aktif Üye
O tas benim bahsettiğim aradığım tas
Sizin merkez noktasiniz o tas o taşın ya yüzeyde kalan kisminda veyahutta toprakta kalan kisininda
Sana yön verecek işaretler bırakılmış
Bunu da ancak ve ancak bilir kişi coze bilir
Çok belirginse ve inşallah dis ta kalan kısmındadır
Bahsettiğim olay resimler gelince
Bir yardimim dokunursa sevinirim hayırlısı allahtan olsun
Sağolasın ustam en kısa zamanda o dibek taşının resmini çekim buraya atarım ben taşa öyle alıcı gözüyle bakmadım bi işaret göremedim ama tekrar bakarım yalnız o taşın aynından başka yok mezarlıkta. O taştan köydede yok ben hiç görmedim nerden buldularsa arazide falan hiç yok.

Turko

Uzman
2. attığın dikili taş ta işaretler var araziyi görecek şekilde fotoğraflar san 4 cephesinden yardımcı olabiliriz. Bu tarz emareleri isimlendirmek şekillendirmek zordur hemen olacak işler değil 150 metre ler falan zor rakamlar fakat arkadaşın dediği doğru 1 dolu 2 boş odan var resimleri atarsan neticelendiririz. Rast gelsin.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Seyyar ve baya uzaktan gelme olasılığı olan taşlarla uğraşmak boşa zaman harcamak demek benim için sabit bir kaya olsa bile araştırmak için daha yönlendirici bı işaret olması gerek eski duvara bile Ermeniler tarafından kırılıp konulmuş okadar işaret varki boşa emek harcatir sabit Kaya olması şart ha sabit Kaya olmaması için ya belli bir derinlik ve bulgular olacak yada yığma veya tuluste izlenebilecek seyyar taşlarda işaretler olur bunlar izlenebilecek işaretler olur bilmem anlatabildim ustam emeğini bulmanız dileği ile

Yalınız

Aktif Üye
Seyyar ve baya uzaktan gelme olasılığı olan taşlarla uğraşmak boşa zaman harcamak demek benim için sabit bir kaya olsa bile araştırmak için daha yönlendirici bı işaret olması gerek eski duvara bile Ermeniler tarafından kırılıp konulmuş okadar işaret varki boşa emek harcatir sabit Kaya olması şart ha sabit Kaya olmaması için ya belli bir derinlik ve bulgular olacak yada yığma veya tuluste izlenebilecek seyyar taşlarda işaretler olur bunlar izlenebilecek işaretler olur bilmem anlatabildim ustam emeğini bulmanız dileği ile
teşekkür ederim ustam bende zaten sizlerin fikirlerine göre hareket etmek için buraya geliyorum. Çok mantıklı açıklamışsınız taş seyyar bi taş olduğu için net güvenemiyorum ama orda illa bi emare işaret daha vardır gidip bi daha inceleme yapıcam.

PiSaGoR

Engellendi
Sağolasın ustam en kısa zamanda o dibek taşının resmini çekim buraya atarım ben taşa öyle alıcı gözüyle bakmadım bi işaret göremedim ama tekrar bakarım yalnız o taşın aynından başka yok mezarlıkta. O taştan köydede yok ben hiç görmedim nerden buldularsa arazide falan hiç yok.
Ta kendisi sen onu güzel ce resimle ne zaman müsait olursan
Only arkali yanlız su var
Üzerinde cekecegin resimlerde işaretler göremez isem bir şey diyemem
Lakin su var sen sen ol
O tasi es geçme taştan kastım
Çevresinde bir yerde muhakkak
Birşeyler var isaret göremez isek bile
Temin ede bilir sen cihaz ve cubuklarla
Merkezi nokta o taş olmak kaydıyla
Alan tarama yapmani tavsiye ederim
Hakkında hayırlısı olması dileklerimle