Hangi Mezarın İçindekiler Daha Değerlidir.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
abim bende biliyorum zorlu tabakayı killi sıkıştırılmış bir tabaka illaki gelecek buradaki eski toprak gomusunun üstünde bile killi sert bir tabaka var ilk aldiğimda ilk kazımda bilmiyordum minarel tespitini mezar tespitini bahçende 4.5 mt bir sinyal aldım kepce getirdim 3.5 mt kazdirdim sonra ben devam ettim bir killi sert balçıklı bir toprağa geldi kazma kürek işlemedi heyecanlandım ilk kazim 4mt çukurdayım ben astım o toprağı meğer cesetin baş ucunda toprakta kulumdu bir şerit tabaka çıktı çubuk 4.5 mt ona gitmiş icnde nuuneller aldiğimda anladim kucuk kucuk kemikleri gordugumde anladim .mezar olduğunu bir tiskinti yağlı yağlı toprak ozaman çok kötü olmuştum ondan sonra elimi sürmedim mezarlara ama yine sürmeden bakalim bakalim ne çıkacak ?
aynı yerde tekrar değerli tespiti yaptın mı? o toprak katman varsa devamında bir şeyler olmalı, o kemikler şaşırtmaca, belki de insan kemiği değildir, insan kemiği değilse araştırmaya devam, bence üzerinde dur biraz daha ustam kolay gelsin,

Mhmtylmz

Aktif Üye
aynı yerde tekrar değerli tespiti yaptın mı? o toprak katman varsa devamında bir şeyler olmalı, o kemikler şaşırtmaca, belki de insan kemiği değildir, insan kemiği değilse araştırmaya devam, bence üzerinde dur biraz daha ustam kolay gelsin,
yok abim killi toprak alti girdim sonra kazilmamis toprağa geldim tutm bastırın yeri gösterdi sayıda kazdim aynı kul rengi toprak sonra aynı kazilmamis toprak sonra çıktım birdaha tuttum kazıp attigim toprağa gitti o zaman anladim ya toz altin di yada mineral biraktim kepce geldi kapadı nehir kenarıydı bir 10 mt 15 mt içeriyi kaldırsaydım sandık mezara denk gelecektim çubukla gösterdiğim mezarlara ama ilk denemem ilk kazim di ondan sonra bir tiskinti geldi kemik testimi ogrendim bakiyorum x kemik bakiyorum x bırakıp gittim mezarlardan kaçtım ?

Mhmtylmz

Aktif Üye
arkadaşlar sizlere görsel show yapacağım demistin ama malesef yapamadım kusura bakmayın ama sizlere cektgim videolardan bir kaçını youtubeye yükleyerek daha önce konularını actigim ve çalışma yaptigim yerin videoların ve çubuk ile nasil bir arama yaptığımın videolarını yeni bir konuda açacağım

Mhmtylmz

Aktif Üye
yalamanın nedeni daha önceden de bahsettiğim gibi cubuklar ile derinlik almada sorun yaşamam gecen sene ilk elima aldiğimda çubukları bana 1 mt vermişti kremasyonlu sanduka mezarı ama şimdi gittiğimde 4 mt verdi bakir kablo ile ölçtüm 4.1 cıktı ama yinede emin degilim 2.5 mt girdim ama devam edeceğim umudum bitmedi daha

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
arkadaşlar sizlere görsel show yapacağım demistin ama malesef yapamadım kusura bakmayın ama sizlere cektgim videolardan bir kaçını youtubeye yükleyerek daha önce konularını actigim ve çalışma yaptigim yerin videoların ve çubuk ile nasil bir arama yaptığımın videolarını yeni bir konuda açacağım
Cani saolsun
Dag fare dogurdu der geceriz
Resim cekemedigin yerin videolarini eyi cekmissin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
yalamanın nedeni daha önceden de bahsettiğim gibi cubuklar ile derinlik almada sorun yaşamam gecen sene ilk elima aldiğimda çubukları bana 1 mt vermişti kremasyonlu sanduka mezarı ama şimdi gittiğimde 4 mt verdi bakir kablo ile ölçtüm 4.1 cıktı ama yinede emin degilim 2.5 mt girdim ama devam edeceğim umudum bitmedi daha
Jubile vaktin gelmis istifa et git

Mhmtylmz

Aktif Üye
Cani saolsun
Dag fare dogurdu der geceriz
Resim cekemedigin yerin videolarini eyi cekmissin
o videolar gecen seneden ama yeni yükledim sizler icin bayramda gittim kazmaya ama metre tutmadı ama jübilemi de yapmadım daha devamı gelecek ama tek başına 2.5 mt anca çıkıp boşaltmak zor geldi üşendim ama kazinin ve resimlerin devamı gelecek allah izin verirse