Güzel bir işaret diye düşünüyorum,değerli fikirlerinizi paylaşmanız hepimize faydalı olacaktır inşallah.

carsambali

Bilgili Üye
Selamünaleyküm herkese hayırlı forumlar.Sitemize ve üye arkadaşlara faydalı bir çalışma olur umarım.Burası bir arkadaşımıza ait bir yer bizden yardım istedi bende siz değerli ustalara sunarak herkes için güzel birçalışma ve örnek temsil eder diye düşündüm.Dere yatağına uzak olmayan bir noktada emin olmamakla beraber KAPLUMAĞA görüntüsünde işçilikli güzel bir kaya,aynı hizada yine zeminde şüphe uyandıran bir kaya. bazı resimler net değil gibi ama genel olarak idare eder sanırım

Ekli dosyalar

• 413.4 KB Görüntüleme: 46
  • 942.1 KB Görüntüleme: 45
  • 8 MB Görüntüleme: 48
  • 7 MB Görüntüleme: 46

carsambali

Bilgili Üye
devamı...

Ekli dosyalar

• 6 MB Görüntüleme: 43
  • 325.1 KB Görüntüleme: 41
  • 571.9 KB Görüntüleme: 37
  • 443.1 KB Görüntüleme: 37

Amisos

Bilgili Üye
Aleyküm selâm abi kolay gelsin de sonuç düşündüğünüz gibi mi zemindeki kaya ile bir bağlantı kurabildiniz mi , şahsi fikrim yüksekler dururken neden aşağıya bir yapı yapsın ki abi kaplumbağa benzerliği dediğin taş kaplumbağa formuna hiç b3nzemiyor cihaz gibi bir şey kullandınız mi abi ne diyor

Cann

Editör
Tepeye çık orada bir araştırma yap

carsambali

Bilgili Üye
Aleyküm selâm abi kolay gelsin de sonuç düşündüğünüz gibi mi zemindeki kaya ile bir bağlantı kurabildiniz mi , şahsi fikrim yüksekler dururken neden aşağıya bir yapı yapsın ki abi kaplumbağa benzerliği dediğin taş kaplumbağa formuna hiç b3nzemiyor cihaz gibi bir şey kullandınız mi abi ne diyor
evet sağlıklı bir cihaz tutulması taraftarıyım bende,buradaki istişarelere göre hareket ederiz nasipse

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşçilik göremedim.Umutlandırıcı bir ortam yok.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben bugüne kadar kaplumbağa işaretinden herhangi bir buluntu bulan veya mezar bulan bir örnek göremedim ama karşılaştığım bir örnekte yine böyle dereye bakan yamaçta kaplumbağanın önünden giden yol bir kaç km sonra arkeolojik yerleşim alanına gidiyordu.

sanal defineci

Bilgili Üye
ben yıllar evvel bu işaretlerle ilgili bi ustadan ders almıştım.nur içinde yatsın alaçamlı usta vardı...bi kaç yıl evvel vefat etti..sanırım iki yıl olmuştur muhtemelen..onun söylediği bir söz vardı..hayvan şeklindeki işaretler aranan şeyin toprakta mı suda mı kayada mı olduğunu belirtiyormuş.örneğin kaplunba işareti toprak altında odayı gösterirmiş.yılan işareti tünel ve ya uzun mağarayı..kurt gördüğünüzde kurt ini gibi çukur ve derin bir vadi aramanız gerekli.ayı için mağara ve ya in..kurbağa için küçük gölet,kartal ve ya yırtıcı kuş için yükek kayalık alanı...balık görürseniz dere ve ya ırmak arayın..kurba dan kasıt ufak bir havuz ve ya gölet olmalı..yakınlarda küçük bir gölet varsa orayı inceleyin.

Karabulut

Operatör
Bu kayanın uzağında olacağını sanmıyorum Toprakta daha önce işlem görmüşe benziyor