Gradyometre hakkında..

Nil

Engellendi
en geçerlisi rezistivite zaten tncysmn rast gelsin ustam

Kuyukaz

Yeni Üye
Arkadaşlar aranızda dp3s3d ile gradyometre yi kullanan varsa bi kaç sorum olacak. Gradyometre ile çekim yaparken yürüyüş hızı epeyce yavaş mı olmalı ve çekim başlamadan girilen alan ölçülerine tam anlamıyla riayet edilmelimi. Yaklaşık iki aydır elimizde ama kayda değer bi fayda göremedik daha hala tam anlamıyla çözemedik. Ayrıca 60 lık başlığı küreğe yukarıdan aşağıya tutyorum eşik 20 de 80 cm den anca alıyo sizce bunun daha yüksek olması gerkmezmi
Havada mı 80 cmden aldı. Diğer ayarlarını oynadın mı ? 80 cm ise iyi. Benimki 60fan alıyor kazanı ?

7hRhhhhhdiv

Yeni Üye
Gradyometre dedektör gibi değildir. Ciddi derinlik algılama kapasitesi vardır. İnsan eli değmiş mezar ve yapı kalıntılarını 7 mt gibi derinlikten yakalamak mümkündür lakin önemli olan görüntüyü okuyabilmektir. Bu aleti kullanlar genelde jeofizik mühendisleri ki bunun için özel eğitim alıp ne ne demek yalayıp yutuyorlar. Onların kullandığı gradyometreler sizin piyasadan aldığınız 3-5 binlik gradyometreler ile kıyaslanamaz bile. Velhasıl kelam bu aleti kullanmak her baba yiğidin harcı değildir. Kutuplar arası akım prensibini bileceksin. Tarama yapacağın alanı önce çizip belirlemen lazım. Güneyden kuzey yönüne doğru adımlama yapacaksın iki farklı modda kullanabilirsin otomatik ve manuel olarak fakat bu cihazı engebeli arazide sarsmadan kullanmak çok ama çok zordur. En ufak bir sarsmada cihazın uçkkısmı sağa veya sola ddöndüğü vakit ekranında boşluk hissi varmış algisina kapılırsın.
Her aadımda bir cihazı tuslaman gerekiyor ki ekranda da her adiminin görüntüsü çıkacak bi bakacaksın yeşil mavi kırmızı sarı tonlarda bir görüntü gelecek sende UFO görmus masum köylü hesabı kendi kendine yorum yapacaksın sarı toprak mavi boşluk kırmızı malzeme :) sonra
Bi hevesle ineceksin 5 mt bir halt yok. Bir acacan iki acacan sonra bu bi halta yaramıyor deyip kaldırıp atacan bi köşeye. Bu aletle altın bulamazsınız önce onu bir kavrayın. Bu alet günümüzde kullanılan çubukların süslenmiş allanmis pullanmis halidir aslında yanı amerikan eşşegi oysa essek gene essek. İşin özeti al bir anadol araba bin kullan ondan in mercedese bin al daha rahat kullan ama araba kullanmayı bilmiyorsan anadolda mercedeste aynı senin için ikisinide kullanamazsın sadece mercedese hayranlıkla bakarsın.

Neonxy

Member
Konumun geçmişini fazla okumadım ama özetle ben bu gradyometre ile 1 mezar açtım o da nasıl oldu hala anlayamadim. Kayada falan sıfır verilen paraya yazik. Definecilik serüvenimde herkesin geçtiği yollardan geçtim kendimce iyi kazıklar yedim. Onun için şu an sadece rezistivite kullanıyorum ve cihaz muhabbetlerine girip kimseyle polemiğe girmek istemiyorum kullanicilarla. Herkesin işi rastgele
Ustam yazının tarihi epey eski hala burdamisiniz bilmiyorum bende rezistivite almak istiyorum .Öneriniz hangi marka kaç kazık vs teşekkürler.