Görsel

hepastios

Editör
Arkadaşlar bunlar bunların sahte olup olmadığını resimlerden anlayabilirmiyiz saygılarımla

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
arkadaşlar güzel çalışmışlar kendilerini tebrik ediyorum
merkeze alıp bir çay ikram etseler yeri yani
çayın yanında ne ikram ederler o da ilgili arkadaşların takdiridir orasını bilemem
şu ve aynı başlıklar altında diğer linkleri bi kontrol edin bence
diğer güzel çalışmalar da var orada
size tavsiyem de kendiniz çıkartmadıysanız bu işlere kıyısından köşesinden de olsa bulaşmayın

Sikke04

NOT: Şu başlığı da bir süpermod arkadaş değişse sevabına
sırf hörsel neymiş diye girip baktım

Son düzenleme:

hepastios

Editör
arkadaşlar güzel çalışmışlar kendilerini tebrik ediyorum
merkeze alıp bir çay ikram etseler yeri yani
çayın yanında ne ikram ederler o da ilgili arkadaşların takdiridir orasını bilemem
şu ve aynı başlıklar altında diğer linkleri bi kontrol edin bence
diğer güzel çalışmalar da var orada
size tavsiyem de kendiniz çıkartmadıysanız bu işlere kıyısından köşesinden de olsa bulaşmayın

Sikke04

NOT: Şu başlığı da bir süpermod arkadaş değişse sevabına
sırf hörsel neymiş diye girip baktım
Hocam hörsel diye bişey yok illaki klavye hatası tabiki görsel eyvallah selametle

The Thing

C*
Süper Moderatör
Athenalar kıymetli olduğu için replikaları fazla olur piyasada, can yakar.

hepastios

Editör
Athenalar kıymetli olduğu için replikaları fazla olur piyasada, can yakar.
Hocam bunun farkındayım hemen hemen siz üstatlarım kadar olmasada hangi medeniyete ait falan sikke hangi medeniyet indir evel Allah bilirim fakat özellikle sikkelerin sahte olup olmadığını anlayamıyorum lütfen bu işin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum özellikle ıYı usta bi bakar ve yorum yaparsa ayrıca athena sikkesi in 17. 10 gram olduğunu bu ölçüden eksik olursa sahte olduğunu biliyorum başkada püf nokta bilmiyor ve bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum saygılarımla

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam bunun farkındayım hemen hemen siz üstatlarım kadar olmasada hangi medeniyete ait falan sikke hangi medeniyet indir evel Allah bilirim fakat özellikle sikkelerin sahte olup olmadığını anlayamıyorum lütfen bu işin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum özellikle @ıYı usta bi bakar ve yorum yaparsa ayrıca athena sikkesi in 17. 10 gram olduğunu bu ölçüden eksik olursa sahte olduğunu biliyorum başkada püf nokta bilmiyor ve bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum saygılarımla
günaydın.
resimden bakıldığı kadarıyla sikkeler sahte.
püf noktaları kısaca 33 adet atina tetradrahmi var.hepsi aynı kalıptan çıkma.(siz 33 nü dikkatli inceleyebilirsiniz.)
diğer en önemli nokta sikkenin orjinalini çok iyi tanıma.misal ıslak imzanın sahtesi atılır.ama imzanın atış çizgilerinin yolundan imzanın sahte olduğu anlaşılır.yada taklit resim yapılır ama fırça darbelerinden resmin sahteliği anlaşılır.bunuda anlamak için imzayı yada resimi çok iyi tanımak gerekir.

hepastios

Editör
günaydın.
resimden bakıldığı kadarıyla sikkeler sahte.
püf noktaları kısaca 33 adet atina tetradrahmi var.hepsi aynı kalıptan çıkma.(siz 33 nü dikkatli inceleyebilirsiniz.)
diğer en önemli nokta sikkenin orjinalini çok iyi tanıma.misal ıslak imzanın sahtesi atılır.ama imzanın atış çizgilerinin yolundan imzanın sahte olduğu anlaşılır.yada taklit resim yapılır ama fırça darbelerinden resmin sahteliği anlaşılır.bunuda anlamak için imzayı yada resimi çok iyi tanımak gerekir.
Eyvallah hocam gerçekten çok iyi tanımak lazım sağol selametle