Görsel dönem ve fiyat bilgi

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sikkelerin çoğunluğu bizans fazla bir maddi değeri olmaz ama kayda değer birşeyler varsa @ıYı usta bakınca söyler

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Bu site tarihi eser kaçakçılığı sitesi değil burda ancak dönemini sorabilirsiniz fiyatını sorarsanız sizin ve site kullanıcılarn adminler ve yöneticiler dahil tarihi eser kaçakcılığı yaptığı kanısıyla savcılık iddianame hazırlayabilir. Fiyat gönderisini görüp cevaplayan fiyat verenler suça teşvikten iddianamesıne ekleme yapılabilir hep birlikte tehlikeye gireriz 1 tek paylaşım yüzünden. Bu konuda ciddiyim lütfen dönemini sorun sadece burası fiyatı biçmez dönemini söyler gidin müzeye bırakın hepsini zaten jandarmanın takibindesiniz. bir avuç sikkeden birşeymi olur dersiniz ama mahkemede 5 yılla yargılanıp burdaki mesajınız kacakcılık ve satıcılık amaclı topladığınıza delil olarak mahkemede kullanıldığında oturur ağlarsın bir avuç sikke için 5 yılım gitti diye. ADMİN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM FİYAT SORULAN SİKKE YADA TARİHİ ESER GÖNDERİLERİNİ LÜTFEN KALDIRIN. AKSİ HALDE TARİHİ ESER KAÇAKCILIĞINA YARDIM VE YATAKLIK ETMEKTEN BÜTÜN ADMİNLERE SORUŞTURMA AÇILIR.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu site tarihi eser kaçakçılığı sitesi değil burda ancak dönemini sorabilirsiniz fiyatını sorarsanız sizin ve site kullanıcılarn adminler ve yöneticiler dahil tarihi eser kaçakcılığı yaptığı kanısıyla savcılık iddianame hazırlayabilir. Fiyat gönderisini görüp cevaplayan fiyat verenler suça teşvikten iddianamesıne ekleme yapılabilir hep birlikte tehlikeye gireriz 1 tek paylaşım yüzünden. Bu konuda ciddiyim lütfen dönemini sorun sadece burası fiyatı biçmez dönemini söyler gidin müzeye bırakın hepsini zaten jandarmanın takibindesiniz. bir avuç sikkeden birşeymi olur dersiniz ama mahkemede 5 yılla yargılanıp burdaki mesajınız kacakcılık ve satıcılık amaclı topladığınıza delil olarak mahkemede kullanıldığında oturur ağlarsın bir avuç sikke için 5 yılım gitti diye. ADMİN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM FİYAT SORULAN SİKKE YADA TARİHİ ESER GÖNDERİLERİNİ LÜTFEN KALDIRIN. AKSİ HALDE TARİHİ ESER KAÇAKCILIĞINA YARDIM VE YATAKLIK ETMEKTEN BÜTÜN ADMİNLERE SORUŞTURMA AÇILIR.
Fiyat sorulması veya sorulmaması olarak sınıflandırmak ve buna hukuki ceza veren kurum bizler değiliz.
Kişi veya kişiler bu tür platformlara resim , video vs paylaşımlarda bulunurken gereken sorumluluğun kendisinde oldugunu biliyordur .
Kimse burdaki adminlerle kazı yapıp çıkarmadı o tarihi eserleri , yada burdaki adminlerin evinde , arabasında , üzerinde bulunmadığı için rahat olabilirsiniz.
Yani anlatımınıza göre , kişi bir avuç sikke resmi yükleyecek fiyat sormayacak suç değil .
Eğer fiyat sorarsa suç öyle mi ?
Kişi elindekilerin değersiz malzeme oldugunu biliyor , emin olunki bu siteye düşene kadar binlerce kişiyle irtibata geçilip satmaya çalışılmıştır . Neden kimse altın bir taç yüklemiyor ? Fiyat sormuyor ?
Neden dünyada 40 adet bulunan atinanın dekadrahmi baykuşlu sikkesi yüklenmiyor ?
Bir diğer konu ise bu tür düşüncelerinizi arkadaşların açtıgı konuya değil , sitede öneriler bölümü var ordan dile getirmeniz daha doğru olacaktır .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Iefsaneyim

Yeni Üye
Ben burdaki diğer konulardan esinlenerek attım istediği gibi takip edebilirler ben kaçakçılık mi yapıyorum veya satışa mi sundum sadece bilgi amaçlı olarak yorum bekledim birde malın benim olduğunu kim söyledi sana diğer görsel konularda yüzlerce değerli eşyalar var . Bende görsel olarak paylaştım bura müzayede yeri değil zaten neyin ne olduğunun bizde farkındayız

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir kaç argo kelime düzenlenmiştir.(Üyelerimizin tamamı saygıdeğer insanlar olduğu için kötü,çirkin ve argo kelimeler kullanılmamansı rica ederim.)
Savcı ve avukat değilim.Kanunları tam bilmiyorum.Sade bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak düşüncemi paylaşıyorum.
Burada ticaret yapılmıyor. Alım satım pazalıkta yapılmıyor. Görselde olan bir sikkenin dönmei ve değeri sorgulanıyor. Bilgilenilmek öğrenilmek isteniyor
Bilmek ve bilgilendirmek ülkemde yasak değil. Burada paylaşılan görsellerin başka kaynaklardan temin edilmediği ne malum?(her görsel paylaşan,her sikke dönemi ve ederini öğrenmek isteyenin o sikkenin sahibi olduğunu nereden kanaat getiriyorsunuz?)
Jandarma yada kolluk kuvvetlerinin takip ettiğini dile getirmişsiniz.Bu bizim için onur verici bir durumdur.Vatana hizmet edenlere hizmet ededebiliyorsak ne mutlu bize.
Konudaki sikkelerin maddi değeri yok.Müzeye götürüldüğünde,arkeologların (nereden çıktı şimdi bu,iş çıkardı başımıza) der gibi ekşiterek yüzüne baktığı sikkeler bunlar.
Yeni başlamış bir koleksiyoner çocuğu sevindiriyorsa,o çocuk ona değer verip muhafaza ediyorsa,araştırıp öğreniyorsa,sikke ile konuşup geçmişi anlıyorsa işte o zaman kıymetli.
Kısaca değerli üyemiz çekinmeyiniz. Biz vatana millete zararlı iş ,kanunsuz iş yapmıyoruz. Yapmayalımda...

Son düzenleme:

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ayrı bir konu olacak belki ama madem jandarma ,kolluk kuvvetleri takip ediyor:D deyiverelim ozaman
Tek tekcilik bence suç olmamalı. Tabiki arazi sahipli ise sahibinin rızası varsa,açılan cukurlar kapatılıyorsa,doğa ve herhangibi birşey tahrip edilmiyorsa,(tektek dedektörü en fazla 20 cm derine gider)çıkan eserler müze yada koleksiyonerlere veriliyorsa neden suç olsun ki?
toprağın altında çürümekte olan kültür varlığı kurtarılmasında ne sakınca olabilir ki?

zaten satılması yasal olan dedektörlerin kullanılması neden yasak anlamıyorum.
hiç arabanın satılması yasal kullanımı yasak olur mu? ehliyetsiz kullanma kanunsuzdur.
dedektörler içinde bir ehliyet gibi uygulama olsun.
burada bir çok üyemizin adına faturalı dedektörü var. bu değerli üyeler herhalde bunu salonundaki vitrine süs koymak için almadı?
Adam bulacak,araştıracak,öğrenecek yetkillere tesim edecek.

Son düzenleme:

Karabulut

Operatör
Doğada herhangi bir sembol görüp öğrenmek istiyoruz Bilmiyorsak soruyoruz öğreniyoruz Kaç yıldır üyeyim gerçekten bilgili ustalarımız var saygı sevgi çerçevesinde sorduk ögrendik bilgimiz arttı Saygımız sonsuz minnettarız Ustaların kıymetini bilin dostlar

Iefsaneyim

Yeni Üye
Bir kaç argo kelime düzenlenmiştir.(Üyelerimizin tamamı saygıdeğer insanlar olduğu için kötü,çirkin ve argo kelimeler kullanılmamansı rica ederim.)
Savcı ve avukat değilim.Kanunları tam bilmiyorum.Sade bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak düşüncemi paylaşıyorum.
Burada ticaret yapılmıyor. Alım satım pazalıkta yapılmıyor. Görselde olan bir sikkenin dönmei ve değeri sorgulanıyor. Bilgilenilmek öğrenilmek isteniyor
Bilmek ve bilgilendirmek ülkemde yasak değil. Burada paylaşılan görsellerin başka kaynaklardan temin edilmediği ne malum?(her görsel paylaşan,her sikke dönemi ve ederini öğrenmek isteyenin o sikkenin sahibi olduğunu nereden kanaat getiriyorsunuz?)
Jandarma yada kolluk kuvvetlerinin takip ettiğini dile getirmişsiniz.Bu bizim için onur verici bir durumdur.Vatana hizmet edenlere hizmet ededebiliyorsak ne mutlu bize.
Konudaki sikkelerin maddi değeri yok.Müzeye götürüldüğünde,arkeologların (nereden çıktı şimdi bu,iş çıkardı başımıza) der gibi ekşiterek yüzüne baktığı sikkeler bunlar.
Yeni başlamış bir koleksiyoner çocuğu sevindiriyorsa,o çocuk ona değer verip muhafaza ediyorsa,araştırıp öğreniyorsa,sikke ile konuşup geçmişi anlıyorsa işte o zaman kıymetli.
Kısaca değerli üyemiz çekinmeyiniz. Biz vatana millete zararlı iş ,kanunsuz iş yapmıyoruz. Yapmayalımda...
Ustam değerli yorumun için teşekkürler bizim de amacımız farklı değil zaten çok güzel bı açıklama olmuş tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.