Galatya Kaleleri/Mezarları/Yer isimleri

Darkwing

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 146862

Uzun zamandır Galatya halkını araştırıyorum. Çok harita ve yer ismi buldum. Aralarında en iyi ayrıntıya sahip haritalardan birisini sizinle paylaşmak istedim. Önceden bulduğum birkaç bölgeye gezide bulundum fakat hepsi dağ olmuş. Yerleşim yeri olduklarına dair deliller var. Uzaktan bakınca anlıyorsunuz ama iş kazıya gelince makine ya da çubuk fayda etmiyor. Daha profesyonel hatta en profesyonel ekipmanla gitmek gerek.

Gördüğünüz nehirlerden az çok yerleri tespit edebilirsiniz.

Benim gibi bu arkadaşlarla ilgili olan var mı? Gerek tarihleri gerekse yaşayış biçimleri çok ilgimi çekiyor. Herkes batıya göç ederken onlar doğuya doğru göç etmiş. Kent nüfusları 20 bini geçmiyor. Bir tane tapınaklarını ya da evlerini bulsam yeter. Bulduklarımı maddi olarak değerlendirmek yerine her gün saatlerce bakmayı istiyorum :3:

Darkwing

Yeni Üye
Bu arada bilgi paylaşımında da bulunabiliriz. Sizlerden öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.

svs

Engellendi
Merhaba galatyalilari ilk defa duydum ... galatyalilar hangi donem yunanmi romami bizansmi ibranimi emevimi ermeni mi osmanli mi yada avrupadan gic ederek yerlesmis.kavimmi.nedir bunlar bilginiz varsa aciklarmisiniZ

bluee

Member
ankara tarihine girerseniz bir çok bilgi elde edersiniz(google)

fanatik61

Aktif Üye
Darkwing ustam bu galatya- galatia yada galata aynı şeylermi?
Karadenizdede yaşamışlarmı galata