Frekanslı alan taramalar konusu

baba3315

Yeni Üye
Ustalar, bir cihaz var yerli yapım, frekans girilip radyo antenler vs barındıran bir sistemle arama yapıyor. Tabi bu alanda encok suistimal edilen bir alan, birçok para kazanma niyetinde olan kişiler bu alanı suistimal ediyor maalesef denk geliyoruz. Nedense L çubuklarin frekans ile desteklenmesi daha mantıklı geliyor. Kendimce bazı testler vs yapıyorum başarılı ve başarısız olduğum hususlar var. Frekans olayına yeni girdim. Her maddenin bir frekans değeri olduğunu biliyorsak. Lakin bazı altın gibi metallerin birden farklı frekansı olabiliyormuş, ayarı, maden damarı vs özelliklerine göre.

Yaşam enerjisi isimli bir kitap var bende, insanın sinirli iken, abdestli ve değilken vs gibi insan frekanslarını bilimsel incelemişler, sonuçlar enterasan. Bin sene önce frekans bilinmiyordu, çubuklarin yakaladığı frekanslarda yapışıp, ustanın tecrübesine göre bulunmak istenen bulunmaya çalışılıyordu. Sitede baktım bazı konular arasıa karışmış bilgiler var.

Frekanslı alan tarama tecrübesi ve bilimsel araştırma yapanlarimiz mutlaka vardır, tecrübelerini aktarirlarsa sevinirim.

Not: Yalan tarama diyecekler veya eline L çubuk dahi almayıp boş işler diyecekler hemen atlamasa sevinirim :))

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ustalar, bir cihaz var yerli yapım, frekans girilip radyo antenler vs barındıran bir sistemle arama yapıyor. Tabi bu alanda encok suistimal edilen bir alan, birçok para kazanma niyetinde olan kişiler bu alanı suistimal ediyor maalesef denk geliyoruz. Nedense L çubuklarin frekans ile desteklenmesi daha mantıklı geliyor. Kendimce bazı testler vs yapıyorum başarılı ve başarısız olduğum hususlar var. Frekans olayına yeni girdim. Her maddenin bir frekans değeri olduğunu biliyorsak. Lakin bazı altın gibi metallerin birden farklı frekansı olabiliyormuş, ayarı, maden damarı vs özelliklerine göre.

Yaşam enerjisi isimli bir kitap var bende, insanın sinirli iken, abdestli ve değilken vs gibi insan frekanslarını bilimsel incelemişler, sonuçlar enterasan. Bin sene önce frekans bilinmiyordu, çubuklarin yakaladığı frekanslarda yapışıp, ustanın tecrübesine göre bulunmak istenen bulunmaya çalışılıyordu. Sitede baktım bazı konular arasıa karışmış bilgiler var.

Frekanslı alan tarama tecrübesi ve bilimsel araştırma yapanlarimiz mutlaka vardır, tecrübelerini aktarirlarsa sevinirim.

Not: Yalan tarama diyecekler veya eline L çubuk dahi almayıp boş işler diyecekler hemen atlamasa sevinirim :))
Depar dedektör firmasının rayfinder diye bir cihazı vardı kullanan oldumu bilmiyorum onda kullanım klavuzunda bir yazı var

M1: Gold 5000 Hz
Altın tayfındaki düşük frekanslar 4900-5100 hz arasındaki doğal altın minerallerini çeker, 5200-5300 hz arasında ise çubuklar 18-22 karat arasındaki insan yapımı altın nesnelere tepki verir. 5400-5500 arasındaki frekanslar ise daha düşük karat değerindeki mücevheratı çeker. Bu sebeple farklı frekanslarda birden fazla kontrol yapılması önerilir. Çift kontrol yapıldığında RAYFINDER’ı 5000 hz değerine ayarlayın, 5 dakika bekleyin ve yeniden tarama yapın, çubuklar yeniden gösterdiğinde söz konusu materyal bir metaldir.

M2: KURŞUN 4000 HZ
M3: ALUMINUM 7000 Hz
M4: GÜMÜŞ 8700 HZ
M5: BRONZ 11300 HZ
M6 BAKIR: 11700 HZ
M7: ELMASLAR 12700 HZ
M8: DEMİR 16800 HZ
M9: SU 10000 HZ
M10: BOŞLUK 700 HZ
M11: SERBEST 0-20000 HZ

Altının frekansı olmasa bir firma araştırma yapıp bunu kullanım klavuzuna koymaz.

baba3315

Yeni Üye
Evet ustam sistem buna benzer, kendine yapıp kullananlar olduğunu da biliyorum, Bakalim bizde edinecegiz inşallah, burada AR-GE ve kaliteli malzeme kullanmak devreye girer.

deparin bu tarz cihazları var, Rayfinder 28bin TL, bu tarz cihazlar aşırı pahalı olduğundan alıp deneme şansı fazla olmuyor. Onlarda L cubuklari feekansla destekleyerek görünürde yapmislar ama.iste sahada denemek lazım. Teşekkürler

tekniktim

Yeni Üye
L çubuklarda bir halt yok olay yere saplanan proplarda ve devreyi tasarlayan ekibin ustalığına ve zekiliğine dayalı herkes bu tarz alan taramalar yapıyor ancak 70-80 cm in altında tek para alan olmuyor sebebi ise ............

Ledun

Bilgili Üye

Bunlar suyu ve minerali sever.
Baska bir basarilari yoktur.
Uzak durmakta yarar var kurbanim.

Avni Abi

Yeni Üye
Frekans ya da titreşim sayısı, bir olayın birim zamanda,yani 1 saniye içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür.
Uluslararası bir ölçü birimi olan Hertz (Hz) cinsinden ölçülür.

Her şeyin bir frekansı vardır. Metallerin enerjileri yüksek, dalga boyları küçüktür.
2 tane tablo ekleyelim ve metâl atomlarının frekanslarına bakalım.

20220706_065758.jpg20220706_085528.jpg

Atom frekansları X ışınları kategorisine girer.
Bu ışınların frekansları 10 üssü 17 ile 10 üssü 21 arasında değişir. Tabloda bu rakamları görebiliriz.
Bu üssü rakamlar, kentilyon ve seksilyon telaffuzlarina tekabül ederler. Yani 18 ile 22 basamaklı bir sayıdır.

Bu şu demektir. X bir metâl atomunun frekansı 1 kentilyon ilâ 1 seksilyon hz arasındadır.
Bu cümlenin açılımı da 1 saniye içinde 1 kentilyon ile 1 seksilyon kere kendini tekrar eder.
Ve bunu ışık hızına cok yakın hızda yapar ve tekrarlar.

Şimdi seksilyon kelimesini ömründe hiç duymamış, kaç basamaklı bir sayi bile oldugunu bilmeyen hobisever, alan taramaya metâl frekanslarini girerek bulabileceğini ümit eder.
Üstüne üstlük bir de gümüş için ayrı, altin için ayrı frekans girebildigini düşündüğünde keyfine değecek yoktur. Yanakları tombullaşır,pembe pembe olur.

İşin aslı şudur.
Hiçbir alan tarama, sadece metal frekansını ne tanimlayabilir ne de ölçebilir. Metalleri ayırt etmesi ihtimal dahilinde değildir. En başta sulansılık alanlar ve bol minarellere gider. Katman değişimlerini,kalsit,fosfor gibi mineralleri çok sever.Aranılan alanda muhakkak bir hedef mutlaka gösterir.

Peki hiç mi bulmaz? "Onbinde 1" ihtimal bulabilir.
O da cok çok uygun kosullarin vuku bulmasi gerekir ve hedef kütlesi çok ciddi hacimli olması gerekir. Bulduklarının da %99 unda merkeze varamadan noktalattirir.
Yapıcı, yıkıcı, girişim yapan dalgaların frekansı nasıl etkilediğine yine hiç girmeyeceğim.
Velhasıl kelâm insanoğlu ölümlüdür. Ömrünüz yetmez.

Bunlarin fiyatının 100 dolar ile 100 bin dolar arasında olmasının bir anlamı yoktur.
Para boyutu,finansal gücün göstergesi neticesinde vuku bulan tatmin duygusudur.
Düğmeyi altina çevirdim altin bulacağım, gümüşe çevirdim gümüş arayacağım güzel bir hayâl dünyasıdır.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Frekans ya da titreşim sayısı, bir olayın birim zamanda,yani 1 saniye içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür.
Uluslararası bir ölçü birimi olan Hertz (Hz) cinsinden ölçülür.

Her şeyin bir frekansı vardır. Metallerin enerjileri yüksek, dalga boyları küçüktür.
2 tane tablo ekleyelim ve metâl atomlarının frekanslarına bakalım.

Ekli dosyayı görüntüle 301944Ekli dosyayı görüntüle 301945

Atom frekansları X ışınları kategorisine girer.
Bu ışınların frekansları 10 üssü 17 ile 10 üssü 21 arasında değişir. Tabloda bu rakamları görebiliriz.
Bu üssü rakamlar, kentilyon ve seksilyon telaffuzlarina tekabül ederler. Yani 18 ile 22 basamaklı bir sayıdır.

Bu şu demektir. X bir metâl atomunun frekansı 1 kentilyon ilâ 1 seksilyon hz arasındadır.
Bu cümlenin açılımı da 1 saniye içinde 1 kentilyon ile 1 seksilyon kere kendini tekrar eder.
Ve bunu ışık hızına cok yakın hızda yapar ve tekrarlar.

Şimdi seksilyon kelimesini ömründe hiç duymamış, kaç basamaklı bir sayi bile oldugunu bilmeyen hobisever, alan taramaya metâl frekanslarini girerek bulabileceğini ümit eder.
Üstüne üstlük bir de gümüş için ayrı, altin için ayrı frekans girebildigini düşündüğünde keyfine değecek yoktur. Yanakları tombullaşır,pembe pembe olur.

İşin aslı şudur.
Hiçbir alan tarama, sadece metal frekansını ne tanimlayabilir ne de ölçebilir. Metalleri ayırt etmesi ihtimal dahilinde değildir. En başta sulansılık alanlar ve bol minarellere gider. Katman değişimlerini,kalsit,fosfor gibi mineralleri çok sever.Aranılan alanda muhakkak bir hedef mutlaka gösterir.

Peki hiç mi bulmaz? "Onbinde 1" ihtimal bulabilir.
O da cok çok uygun kosullarin vuku bulmasi gerekir ve hedef kütlesi çok ciddi hacimli olması gerekir. Bulduklarının da %99 unda merkeze varamadan noktalattirir.
Yapıcı, yıkıcı, girişim yapan dalgaların frekansı nasıl etkilediğine yine hiç girmeyeceğim.
Velhasıl kelâm insanoğlu ölümlüdür. Ömrünüz yetmez.

Bunlarin fiyatının 100 dolar ile 100 bin dolar arasında olmasının bir anlamı yoktur.
Para boyutu,finansal gücün göstergesi neticesinde vuku bulan tatmin duygusudur.
Düğmeyi altina çevirdim altin bulacağım, gümüşe çevirdim gümüş arayacağım güzel bir hayâl dünyasıdır.
Haklısın saati kurmazsan durur misali bir konuyada ben değineyim
antik çağa kadar geri gitmeye gerek yok sanırım, araştırma yaparken eskiden diyelim rasatladığım birmakalede,
ortalama 1 mt gibi L rod çubuklar kullanılırmış, kah iletkenlerle kah fındık dut ve kızılcık ağacıyla,
tabi bunlar deneme yanılma yöntemiyle tecrube edinmeye çalışılmış,

radyestezide benim en çok merak ettiğim soru şu,,
misal toprağın altında çömlek içerisinde 20 adet bronz vs sikke var,
bunun yaydığı freqans yeryüzüne ne kadar atım yapabiliyor? max 50 cm 1 mt gibi
buna dair kaynak varmı? tabi bu kütlenin büyüklüğü cinsi derinliği gibi birçok etkeni var
fotoraf temsilidir, magnet bir çömlek sikke, demir tozuda freqans olsun
buna dair kaynak aramaktan yoruldum ama hala bilgili biri çıkar diye umuyorum,
istockphoto-905425232-1024x1024.jpg

Avni Abi

Yeni Üye
Haklısın saati kurmazsan durur misali bir konuyada ben değineyim
antik çağa kadar geri gitmeye gerek yok sanırım, araştırma yaparken eskiden diyelim rasatladığım birmakalede,
ortalama 1 mt gibi L rod çubuklar kullanılırmış, kah iletkenlerle kah fındık dut ve kızılcık ağacıyla,
tabi bunlar deneme yanılma yöntemiyle tecrube edinmeye çalışılmış,

radyestezide benim en çok merak ettiğim soru şu,,
misal toprağın altında çömlek içerisinde 20 adet bronz vs sikke var,
bunun yaydığı freqans yeryüzüne ne kadar atım yapabiliyor? max 50 cm 1 mt gibi
buna dair kaynak varmı? tabi bu kütlenin büyüklüğü cinsi derinliği gibi birçok etkeni var
fotoraf temsilidir, magnet bir çömlek sikke, demir tozuda freqans olsun
buna dair kaynak aramaktan yoruldum ama hala bilgili biri çıkar diye umuyorum,
Ekli dosyayı görüntüle 301947
Boşuna yorulmuşsun.
Frekans denilen şey aynı zamanda bir noktadan geçen dalga sayısıdır.
Dalgadan kasıt elektromanyetik dalga (Emd)dır.
Emd'nin hızı yaklaşık saniyede üçyüz bin km'ye cok yakındır.
Şimdi sor kendine, saniyede 300 bin km yol alabilen bir enerji, sence merkezinden ne kadar uzağa gidebilir?
Taş,toprak,çömlek,derinlik v.b. bunları gözünde büyütme hepsinden geçer gider. Emd ler yüksüz oldukları için hiçbir manyetik alandan da etkilenmezler.
Kafa karıştırmadan örneğine cevap bulayım.
20 sikke 4 gr dan 80 gr olsa, 80 gr lık bir malzemenin etki edeceği alanı km cinsinden söylerim ki bu cevap sana kâfi gelir.
Ama sana etki edeceği değil, hissedilip, sinyalinin yakalanabileceği alan lazım olması gerekir ki, bu da ister çubuk , ister başka bir şey olsun, iş yapan cins ise ölüsü 50 m, su içinde 100 m den sinyalini alır.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Boşuna yorulmuşsun.
Frekans denilen şey aynı zamanda bir noktadan geçen dalga sayısıdır.
Dalgadan kasıt elektromanyetik dalga (Emd)dır.
Emd'nin hızı yaklaşık saniyede üçyüz bin km'ye cok yakındır.
Şimdi sor kendine, saniyede 300 bin km yol alabilen bir enerji, sence merkezinden ne kadar uzağa gidebilir?
Taş,toprak,çömlek,derinlik v.b. bunları gözünde büyütme hepsinden geçer gider. Emd ler yüksüz oldukları için hiçbir manyetik alandan da etkilenmezler.
Kafa karıştırmadan örneğine cevap bulayım.
20 sikke 4 gr dan 80 gr olsa, 80 gr lık bir malzemenin etki edeceği alanı km cinsinden söylerim ki bu cevap sana kâfi gelir.
Ama sana etki edeceği değil, hissedilip, sinyalinin yakalanabileceği alan lazım olması gerekir ki, bu da ister çubuk , ister başka bir şey olsun, iş yapan cins ise ölüsü 50 m, su içinde 100 m den sinyalini alır.
eyvallah teşekkürler, son 2 satır kafidir,
bir tanıdığımla köydeyken çubuk muhabbeti açıldığında arkadaş kendi çubuklarını çıkarttı zuladan,
bi tuttu anında bir noktaya götürdü, inanmadım dedim buda şarlatanlığa başlamış :), öyle bi tepki olamaz...!!
sonra elinden aldım çubukları ben tuttum bende de aynı şekilde tepki verince şok oldum,
pulse cihazla baktım var diyor bişeyler,
çubuklar ortalama 60 cm ve 8mm kalığında prinç tutma borusu dahil,
kendi yaptığım 5mm 40 cm liği götürdüm hiç tık yok,
ama bişey çok dikkatimizi çekmişti, ilk götürdüğü nokta biraz yüksek tepede 50 mt alan içerisinde,
oradan 50 mt kadar aşağıya inince o noktayı bırakıp 800 mt ötede biyere götürüyor ve oranın rakım taklibi 100 mt düşük, nedenini anlatmaya gerek yok tahmin edersiniz,

Asya26

Member
Benim de nacizane denemelerim gözlemlerim şunu söylüyor;toprak altındaki emtiayı çubuklar frekanslı alan taramalar vs. değil insanın kendisi yayılan elektro manyetik dalgayı yi hissetip çubukları pandulu yönlendiriyor. Adına radyestezi dowsing ne denirse. Bu hissedebilme doğuştan gelen birazda geliştirilebilir bi kabiliyet. Ama buna da etki eden med cezir,hava basıncı, sıcaklık, konum,derinlik bir sürü etken olduğunu düşünüyorum. Bütün şartlar aşağı yukarı uygun olursa arama yapılan bolgedede birşeyler varsa bu iş olur. Tanıdığım iki kişi çubukla altın buldu,biri daha sonra aynı çubuklarla cok defa çalışma yaptı ama sonuç hep karavana (Allah rahmet eylesin) Digeri iki kez kandirildi hikaye uzun hala arıyor. Onun dışında altın hariç nal çivi gümüş bronz tek para toplayan tanidiklarim da var.Vesselam aramaya devam. Farklı bilgisi tecrübesi olan varsa paylaşsın öğrenelim