Fotokapan

I1B79

Member
selamun aleyküm site sakinleri sizce define yerine fotokapan koyulur mu ?

Uyurgezer1986

Yeni Üye
Aleyküm selam ...koyulur ya da koyulmaz ..buradan ilerlersek bir sonuca varacagimizi düşünmüyorum ..Neden bu hareket sensörünü buraya kurmak istiyorsunuz ? Buradan ilerlersek daha sağlıklı cevap alabilirsiniz ..

I1B79

Member
şu şekilde söyleyeyim gittiğim bir bölge vardı oraya koymuşlar da onun için sorma merakında bulundum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
şu şekilde söyleyeyim gittiğim bir bölge vardı oraya koymuşlar da onun için sorma merakında bulundum
Ustam nasıl anlaşıldı yani direk gördünüzmü yoksa ses çıkardı öyle mi farkına vardınız.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Genelde yaban hayvani belgesilcilerinin uyguladigi bir yöntemdir.
Malumunuz bizim defineciliginde belgeselciliktende pek bir farkı yok aslında :D

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Doğuda PKK geçiş noktalarına bırakılmıştır. İç ve diğer Kısımlarda sit alanı ve belgesel için bırakılır.

Tastan

Editör
Fotokapan varsa bir amacta vardır bölge nedir nasıldır neden gözlenmeye alınmış

sef_er

Operatör
Tarihini hatırlamıyorum ama yakin tarihlerde defineciler foto kalanla yakalanmislardir. Demekki gece görüş durbunleri, termaller, foto kapanlar bolgenizde olabilir, zaten jandarmanin envanterinde var, askerlik yapmadınız mı, foto kapanda hızla yayılıyor

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aklıma geldi.Geçenlerde erzurumda vatandaşın biri fotokapan olduğunu anlamamış,bu ne diye söküp evine götürmüş.Kurcalarken cihazın yerini tespit etmişler.Polisler adamı alıp götürmüş.Sonra mahkemeye çıkıp serbest kaldı.

Uyurgezer1986

Yeni Üye
Dunyada genel olarak korunmaya ve takip edilmeye , nesli tükenmekte olan hayvanların gozlenmesi için kurulmakta ama Türkiye olunca iş değişiyor tabii ..İç Anadolu dediğiniz için pkk olayını atlayabiliriz ...sanırım bölgede bir antik kent , hoyuk , kaya mezarı ,tumulus korunuyor izinsiz kazilara karsi veyahut arazi özel kisilige ait olmasindan dolayı arazisini gozlemlemek amaciyla kurulmusda olabilir ..