Fotoğraf makinesi ile yeraltı görüntü çekmek

Tepegöz

Member
Merhabalar ustalar , fotoğraf makine ile yeraltı görüntü çekmek , diye birsey var mı gören ,duyan , kullanan var mı ,..
Varsa marka modeli nedir , yoksa özel. Yapım mi , (uyduluymuş)

oymak beyi

Bilgili Üye
Merhabalar ustalar , fotoğraf makine ile yeraltı görüntü çekmek , diye birsey var mı gören ,duyan , kullanan var mı ,..
uydulu lafı uydurma , uydu bağlantısı falan yok ,zamanında baya arastirmistim ,gömülü paranin üstünde ki resme kadar gosteriyor falan diyorlardi ama sacma sapan bi iddia , tabi ben yakın zamanda ki dijital kameralar icin söylüyorum bunlari , İsin aslinda eski filmli makinalar var onlarin durumunu bilmiyorum. yeni nesil kameralara gelince samsung marka fotoğraf makinasi bahsettikleri makina , sabit lensli , basit fotograf makinesi , marka modeli kaydetmistim arastirirken ama simdinnerdr bilmiyorum , kaydedilen bir kac görüntü görmüştüm, tamamen toz zerrecikleri , cocukken flas patlatmayi severdim o siralar yakalamistim ayni görüntüleri ordan tanıyorum , uygun ışığı yakalarsaniz ayni fotograflari telefonlanbile yakalabilirsiniz ..

spyfrs

Moderatör
Moderatör
keriz tokatlama makinası hiç bir şey göstermez tamamen palavra. Yok uyduymuş yok böyleymiş tabi ya NASA da gelsinler uydularımıza bağlansınlar define arayalım diye bekliyordu. Milyon dolarlık uyduları 3 kuruşluk define için mi kullandıracaklar azcık mantıklı olun arkadaşlar defineci dediğin uyanık olur uyanık olmazsanız zaten yakalanırsınız. Bu tip uyduculardan uzak durun paranızdan ve en değerlisi geri gelmeyen zamanınızdan olursunuz.

Cenat

Aktif Üye
Hayırlı geceler ustalar böyle bir mevzuyu bire bir ben testinde bulundum Sony dijital eski sürüm makinaya eklenmiş ilave parçalar var tabiki paralel vaziyette gece karanlığında çekim yapılabiliniyor burda iş ne kadar doğru açmadan bilinmez ama bu arada fotoğraf çektin malzeme göründü iş bununla bitmiyor yine sağlam alan tarama ve noktayı verecek cihaz lazım çünkü makina çaktiğin yönde mesafesi net belli olmayan çekim yapıyor uzun lafın kısası varsa sağlam alan tarama vede okm cihazın bu tür tam neticesi belirlenmemiş yeni icatlara gerek kalmaz araştırmak iyidir yanlışa düşmeden doğruyu bilemezsin deneyimler seni bir üst sınıfa taşır
Selametle.

Ekli dosyalar

Cenat

Aktif Üye
Hayırlı geceler ustalar böyle bir mevzuyu bire bir ben testinde bulundum Sony dijital eski sürüm makinaya eklenmiş ilave parçalar var tabiki paralel vaziyette gece karanlığında çekim yapılabiliniyor burda iş ne kadar doğru açmadan bilinmez ama bu arada fotoğraf çektin malzeme göründü iş bununla bitmiyor yine sağlam alan tarama ve noktayı verecek cihaz lazım çünkü makina çaktiğin yönde mesafesi net belli olmayan çekim yapıyor uzun lafın kısası varsa sağlam alan tarama vede okm cihazın bu tür tam neticesi belirlenmemiş yeni icatlara gerek kalmaz araştırmak iyidir yanlışa düşmeden doğruyu bilemezsin deneyimler seni bir üst sınıfa taşır
Selametle.
IMG_20220715_231444.jpg

Ekli dosyalar

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Selametle.
palavra kamera ya parça takılacak yer altındakini gösterecek azcık kitap okuyun arkadaşlar makinaların nasıl çalıştığını öğrenin okumuyorsanız nasıl yapılmış isimli belgeseli izleyin oda olmadı youtube da her makinanın çalışma prensibini gösteren videolar var biraz olsun izleyin okuyun ya Tanrının ilk emri oku ama okumayan bir milletiz bu yüzden daha çok tosuncuklar çıkar bu memlekette ben uyarmaktan usandım artık "bir musibet bin nasihatten iyidir" derler.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Zoom lensi tak bulanık duruma getir gece karanlıkta vereceği flaş etkisi ile milyonlarca yıldızın görüntüsünü bile yakalarsın.

Cenat

Aktif Üye
palavra kamera ya parça takılacak yer altındakini gösterecek azcık kitap okuyun arkadaşlar makinaların nasıl çalıştığını öğrenin okumuyorsanız nasıl yapılmış isimli belgeseli izleyin oda olmadı youtube da her makinanın çalışma prensibini gösteren videolar var biraz olsun izleyin okuyun ya Tanrının ilk emri oku duru ama okumayan bir milletiz bu yüzden daha çok tosuncuklar çıkar bu memlekette ben uyarmaktan usandım artık "bir musibet bin nasihatten iyidir" derler.
Ben bu doğrudur demedim araştırmaya denk geldim dedim okumak iyidir arkadaş sormuş bizde varsa tecrübemiz onu aktarıyoruz.