eşkıya belgelerinde adı geçen yerleri aramayin bulamasınız!çunko

Calal

Yeni Üye
beyler bu yazdıklarım dağların adı ve belgedekı yazılar yozde 90 aynı ama malesev bu konula yardım eden ve yonlendıren bır ozman ya menderes by tık yok .ama alahtan omut kesılmez bunları bana gosteren alahım bır hıkmetı varimiş ben ozman değilim fakat çok çalişkan ve bıraz aklim var .kendım ve alahın omidıyle devam edecem kısmetımı arıyacam sızde alaha emanet olun .ben yolumu ayırdım artık sızı rahatsız etmem alaha emanet olun .Ekli dosyayı görüntüle 195800

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sendeki topal ayı yaşlanmış bak bende daha genci var.Ömrün yetmez eşkiyaya.Boş iş sevgili arkadaşım.yuzlerce topal ayi var internette.

Son düzenleme:

Calal

Yeni Üye
bu benım ayım degil bunun ayaıda yakindaydı ama malini çikarmişlar vaako kardeş benim gordıklerimi sende gorsen boş veremezdin.siz keyfınızde olun bızde çalişmamizda hayat devam edecek.bırde ınternet her şey var ben kendı gozumle doğada gurdomden bahsedıyorum.

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Kimseye kızıp darılma Calal usta bildiğin yerlerdeki işaretleri bolca resimle ve buraya ekle kısmette varsa alırsın inşallah yardımda eder ustalar burası öyle herkese saygı göstermek lazım yardım eden de etmeyen sağol sun demek lazım hakkında hayırlı neyse öyle olsun selametle kal

Son düzenleme:

Calal

Yeni Üye
apollon01.abım kımseye darılıp yada kusmoş değılım hayat oyle kendı ayakların ostunde durmalısın.ben hepınızden teşekur ederım ve sızı alaha emanet ederım .bende okadar zaıf yada bılgısız değılim ekıbın fıkrını ve tecrubesını orenmek ıstedım saolsunlar her kes bıldıyını yazdı.hepınıze sonsuz tşkurler ve saygılar.alasmalık

ragıp

Uzman
@Calal

ustam, bu fotoğraftaki kapı kaya denen yer mi?
benzeri mi?
biraz açıklama olur ise, neticeye gitmek kolaylaşacak

16tolga16

Aktif Üye
Görünen o ki bu belgelerde adi geçen yerlerde buyuk bir vadi olacak,bu vadinin sağinda ve solunda bol bol mağaralar ve birden fazla geciskenli dere ,Bağdat yolu guzergahinda olacak:)Birde bu degirmen olayi tamamen magaralarla alakali diye dusunuyorum.Çunku okudugum belgelerde ayni yerde bircok degirmenden bahsediyor kisa mesafeler verilerek.Bircok bolge ismi mevcut.Benim fikrim bunlardan biri kesinlikle Bilecik(sogut,pazaryeri,bozuyuk) taraflarinda ve orda da bu tariflere benzer bircok yer mevcut.Hayirlisi diyelim:)

codex

Aktif Üye
Volcan isi cok zor be kardesim. Biz 2001 de resmi kazi bile yaptik, gomuler osmanli parasi en azindan el koymazlar diye. Mahsen girisi acilinca kazi ruhsatimiz bile iptal edildi. Iceriye bile sokmadilar bizi. Bu isaretler Turkiye nin 7 bolgesinde var ama mallar sadece tek bolgede. Tarihi iyi arastirirsan, osmanli askerlerinin yakildigi magarayi bulursan gervek yerleride bulursun. Bizim bolgenin 20km uzaginda devlet bizzat volcanin mezarinin birisini 20 ton altinla bulmustu. Bu mevzuya henuz 4-5 sene olmadi daha. Birileri bu isin uzerinde cok duruyor ama bizim gucumuz kuvvetimiz yetmiyor maalesef. Ben bile bu sevdadan uzun zaman once vazgectim kardesim.

Calal

Yeni Üye
@ragıb
ustam bu kapı bızım bahs etıtımız eşkıya bolgesınden çok ozaklarındadır ve eşkıya yerlerınen alakası yok.tşk

banane

Yeni Üye
Herkese merhabalar ve kolay gelsin hersey nasip tir nasip te yoksa dagi delsen bulamassin Allah herseyin hayirlisini nasip etsin.
Calal kardes eskiyalar sadece Türkiyede yada Iranda degil heryerlerde vardilar.Özellikle ortadogu ve türkiye buna dahil büyük eskiya ceteleri vardi.
Senin yapacagin isaretlere iyi bak mantik cikarmaya calis neden ayinin ayaginin teki yok neden burada kücük taslar var neden neden diye soru sor kendine .Ilk baharin yüksen bir tepeye cik ve düz ( oba ) olan yerleri seyret ve otlarin rengine ve boylarina bak.Düzyerler herzaman savas veyahutta askerlerin gectigi ( daglarda dar gecislerde ) yerler olur.Vede elinde birde ise yarar bir makina Pulsinduction tavsiye ederim daha derine iniyor ve artik saglam makinalar var eskiye göre.
Vesselam

banane

Yeni Üye
Merhaba Vakko kardes bir arkadas tan duydugum kadar ruslarin yer radarina benzer ama daha kuvvetli bir cihazlari varmis bu konuda bir bilgin varmi acaba Saint Petersburga selamlar

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Merhaba Vakko kardes bir arkadas tan duydugum kadar ruslarin yer radarina benzer ama daha kuvvetli bir cihazlari varmis bu konuda bir bilgin varmi acaba Saint Petersburga selamlar
o paraya türkiyede daha kaliteli cihazlar alırsın.Tavsiye etmem banane

Son düzenleme: