eşkıya belgelerinde adı geçen yerleri aramayin bulamasınız!çunko

Calal

Yeni Üye
merheba deyerli uzman arkadaşlarim ozelikle menderes abı bu yazdıklarim sızıe hazrlamişi .abiler bu yerleri şimdıye kadar nıye bulamamiş nedeni belgelerde bolge yanliş yazılmiş .bolgede kara tepe (kara dağlar) yeşil dağ ve mur daği olan ve yan duran kazana benzıyen dere ve halkalı kaya bızım bolgededir ben kayada 18 metre yukseklıkte ve usten aşaıya 6 metre yakın bır halka bulmoşum halkadı yata ve kaya vazıyetedır .derede ıkı çeşme var bırı çok boyk çeşme ve soyu sıcak bu su halka tarafındadır bır çeşmede karşida soyu az ama serın ve tatlı bır su ve bu su bır taşin ostonde gelır kı ayskta bıraz eyılıp su içe bilirsınız.derenın bu tarafında kaç tane mara var bır tsnesı çok guzel ve el yapımıdır.bu maradan boyuk mal çikardılar. derede yol aşaıya gıder ve ıkı yol olur bır yol kıble tarafına gıder ve ılk bır turbe mezarına varır orda bır kuş resmı var gecede karanlıkta gorunur gonduz su dokerek sonra gonurur. onunde ıkı ayak ızı var bu yolu ılerlersek kurt kalesıne varır .kale sadece bır yonden yolu var. abı bu bolgede bonlar hepsı var kel tepede var orda dıbsız koyuda var .derede halkadan bıraz yokarıda topal ayı var ben yakın zamanda onunda resmını atarım.ve bolgeden bazı resımler yoklerım omarım bana ınanırsınız ve yardımcı olursunuz kı bu dereden bır mal boluroz ve efsane gerçek olacaktır.kalenın yanında sarı daş da var .derede bahsı geçan buğaz da var 7 keşi yan yana dorursa yol kapanır

ÜstaD1

Bilgili Üye
Allah nasip ederse belgeye de gerek yok herşey bulunur, yok etmez ise adrese teslim de gitseniz alamazsınız. Nasip yani bulamazsınız değil !!!

mayhem

Co Admin
Co Admin
Son resim olan yer size yeter .Fakat buraya gücünüz yetermi . belgelere bağlamak şuan için sizi yorar siz resimleri ve paylaşımlarınızı yapın gereken bilgi ve yardım gelicektir .

Calal

Yeni Üye
abı bu bolgede heykel var 1500 metre yokseklıyı var burası çok onemlı bolge ama benım hıç ozmanlım yok

Calal

Yeni Üye
abı defıne toprak malıdır ve toprak malını kendısı gıbı temız ve sadık olana verır.inşalah bızede bır kısmet verır vermesede canın sağ olsun ustad dostum

Calal

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 195706.bız elımızden gelenı yaparız yardım eden olursada kardeşimdir bır sofra kuryp bırlikte bır kısmetımız olacak inşalah olmasa canınız sağ olsun.ben ıranlıyım yazgılarım bır yanlişi olursa ozur dılerım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Menderes çok kovaladı eşkiyayı ama yakalayamadı.Arkasindan bende yakalarim belki dedim.2 resmi belgeli yabancı misafirlerimizle.Ama eşkiya bu yakalayamazsın.Neden biliyormusun sevgili arkadaşım eldeki resmi belge bile tutmuyor araziye çıktığınız zaman.İsimler değişmiş.Doğa değişmiş.Kayalar çökmüş yer değiştirmiş.Mağaralar kapanmış.Kale yıkılmış olmuş taş yığını ara o taşların içinde son işareti bulabilirsen ne ala.Dere kurumuş bitmiş kesilmiş.Yatağın üstüne yerleşim oluşmuş.Değirmen desen kül olmuş.Külleri toprağa karışmış.Kilise yanmış veya yıkılmış.Üstüne cami yapilmiş.Gül solmuş toprağa karışmış.Ovalar dam olmuş hayvanlar otluyor.Sutunlar kırılmış köyde evlerin duvarlarında yapı taşı olmuş.Bunlar gibi yüzlerce örnek verebilirim.Senelerdir eşkiya herkezin dilinde ama bulan 1 kişi bile yok.Olmayacakta.Bu adamların namları kağıt üzerinde böyle devam edicek.Asla bulunamıyacak.Size dostane bir tavsiye.Kendizi boşa yormayın.Son noktada tam buldum işte dediğiniz zaman nerde bu diye kendinize sorucaksınız.Düşünmeye başlıyacaksınız.Düşünceleriniz sizi araştırma içine çekicek.Ariyacaksınız yönünüz değişicek hep başa geliceksiniz ama bulamayacaksınız.Volçan ne demişti benim definelerimi,çobanlar,avcılar yada dahiler bulup çıkarabilir.Dahilerde çobanlarda avcılarda vazgeçti.

Son düzenleme:

Calal

Yeni Üye
vakoo kardeş benım içime doğmuş ben bır çobanım oyle demişse bir şansımız var demeki.bırde yokarıda soyledın o olaylar yıkmalar ve yapımlar oşekilde olmamiş .ben eşkiyanin efsanesını çozecem az kalmiş .yakın zamanda super resımler paylaşirım bana hak verırsiniz

Son düzenleme:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
vakoo kardeş benım içime doğmuş ben bır çobanım oyle demişse bir şansımız var demeki
Elinde ne bilgi var bu konuyla ilgili ? Paylaştıgın resimler 10 sene öncesine ait.Bölgen neresi senin nerde arastirma yapiyorsun bu konuyla ilgili.

Flux

Yeni Üye
Vakko arkadasimizin soylediklerine katiliyorum hem fikirim sebebi ise ki cok onemlidir zaman ve doga ana , zamanin eskitmedigi veya yoketmedigi hic birsey yoktur. Eşkiya işi olmasada rabbim hepinizin gönlüne göre olanini bulmanizi nasip etsin inşallah.