Eski yerleşim yerleri

Maymun29

Member
Eski yerleşim yeri gösteren harita varmı hangi uygulama kullanılıyor bilgi almak istiyorum yeniyim bu araştırmada şimdiden teşekkürler

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Teşekkür ederim başka bildiğiniz varmı Rum Ermeni Bulgar haritaları
Burada ki haritaları iyi incelersen istediğini bulacaksın.
Ben anlıyorum senin ne istediğini, ama biraz da çaba lazım değil mi? Tarihte hangi etnik gruplar nerelerde yaşamış araştırıp burada karşılaştırabilirsin😉

Maymun29

Member
Ben anlıyorum senin ne istediğini, ama biraz da çaba lazım değil mi? Tarihte hangi etnik gruplar nerelerde yaşamış araştırıp burada karşılaştırabilirsin😉
Teşekkür ederim ama bir kaç site daha olsa güzel olurdu baya güzelmiş bu arada çok sağolun

Maymun29

Member
Bölge olarak net bilgiler olsa daha güzel olur mesela bi yer var her yer tuğlalık orda kim yaşamış onu gösteren bi uygulama varsa çok iyi olur

Maymun29

Member
Anadolu'nun Çok Kültürlü Kültürel Mirası / Hrant Dink Vakfı

aradığın bu mu ? burada ermeni ve rumların kliseleri okulları işaretlidir haritaya bakmak istediğin yerde yakınlaştır kayıt altındakiler burada ve zamanla güncelleniyor.
Evet bunu biliyorum ama mesela köy düşünün köyün 3 km yanında boş tarlada kiremit parçası var ama bu hangi dönem ve kime ait olduğu onu bulmak istiyorum varmı böyle bir program hangi dönemde yaşamışlar