Eski tarihi kuyu?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
ben kroki istedim resim değil . Gereken varmı diye bakacaktım. Lakin bunlardan bir şey anlamak mümkin değil. Hem bu kuyunun ve etrafındaki ağaçların tarihi hakkında net bilgiler olmasa bile yakın bilgiler edinin.
Mesela aşağıda örnekledim öyle yapacaksınız krokiyi

Adsız.jpg

N@rkoz

Member
ben kroki istedim resim değil . Gereken varmı diye bakacaktım. Lakin bunlardan bir şey anlamak mümkin değil. Hem bu kuyunun ve etrafındaki ağaçların tarihi hakkında net bilgiler olmasa bile yakın bilgiler edinin.
Mesela aşağıda örnekledim öyle yapacaksınız krokiyi

Ekli dosyayı görüntüle 301689
%0.0000001 muadil omega ustada gelmiş :)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
%0.0000001 muadil omega ustada gelmiş :)
Eyvallah sevgili kardeşim keşke o ustamızın tırnağı olabilsek. Biz onun seviyesine ulaşamayız. Ancak bilgilerinden hayırlısı ile yararlanırız.. Şayet sağ ise ALLAH ona uzun ve sağlıklı bir ömür nasip eylesin inşallah. Çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir ustadır kendisi.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Selamunaleykum arkadaşlar tarihi su kuyusu sağ tarafında iki tane dibdibe çınar agacı var kuyunun kenar kisiminda 1 büyük ve 1 küçük kare oyma gibi sekil var yorumlarmisiniz teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 301608Ekli dosyayı görüntüle 301609Ekli dosyayı görüntüle 301610
Bu kuyumun arka tarafında toldan bir patika girmesi lazım. Patika yolun 40-50 m. İlerisinde sağ tarafta önünde çok eski bir sütun olan bir ev var mıdır?
O evi geride bırakıp ilerlediğinde solda ki tarlaya giren dar bir patika daha olmalı, hafif meyilli.
Her ikisine de giden patika yolun sokunda kışın su biriken geniş bir yer olmalı.
İlk bahs ettiğim evin üst tarafı, ana asfalta bakan kısmında ermeni mezarlığı var mıdır?
Bu soruların cevapları olumlu ise burayı anlatmaya devam edebilirim, şayet değilse yer o yer değildir.
Burada çook daha eski bir kuyu daha var, şu an çeşme olarak kullanılıyor olmalı. Onarım görmüş fakat, yalak taşının altında ermenice bir şeyler yazıyor olmalı....
Selametle..

İş güç

Aktif Üye
Bu kuyumun arka tarafında toldan bir patika girmesi lazım. Patika yolun 40-50 m. İlerisinde sağ tarafta önünde çok eski bir sütun olan bir ev var mıdır?
O evi geride bırakıp ilerlediğinde solda ki tarlaya giren dar bir patika daha olmalı, hafif meyilli.
Her ikisine de giden patika yolun sokunda kışın su biriken geniş bir yer olmalı.
İlk bahs ettiğim evin üst tarafı, ana asfalta bakan kısmında ermeni mezarlığı var mıdır?
Bu soruların cevapları olumlu ise burayı anlatmaya devam edebilirim, şayet değilse yer o yer değildir.
Burada çook daha eski bir kuyu daha var, şu an çeşme olarak kullanılıyor olmalı. Onarım görmüş fakat, yalak taşının altında ermenice bir şeyler yazıyor olmalı....
Selametle..

İş güç

Aktif Üye
Bu videoyu tekrar cektim degerlendirmeniz icin teşekkür ediyorum

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Ölçü ve yönler lazım ama yalak benim favorim olur bu sistemde cihaz imkanıyla kontrol edilmeli