Ermeni işaretleri

İhtiyar

Bilgili Üye
Arkadaşlar birde ev tamamen kayanın üzerine yapılmış.

edirne22

Editör
duvarlarda kullanılan taşlar, başka bir harabelikten alınmış, düzleştirilip orada kullanılmış.
bence hiç boşuna uğraşmayın...

ALTİNKAYA

Yeni Üye
mezarın olduğunu yüzde yüzde olduğunu düşünüyorum aynı emarelere diyarbakırda denk geldim ve sur olaylarında bilirkişi raporunda kendi gözlerimle gördüm var dediğim evin sur olaylarında taru bar yıkılmasıyla evin altında bulunan altının kaç kilo olduğunu gördüm o bakımdan kardeşim kafanı karıştırmana gerek yok tüm işaretler mezar oluğunun ifadesidir evin herhangi bir köşesinde haç işaretide var ise değerli biriyle ilgileniyorsun demektir.

ALTİNKAYA

Yeni Üye
bir husus daha eklemek istiyorum olarak fakir bir mezara saptanılsa dahil burda ermenilerin zengin veya fukara farketmeksizin emarelerinin aynı sonuç olduğunu anlamış olucaz buda bizler için pahabiçilemez bir bilgi olucaktır.

İhtiyar

Bilgili Üye
Arkadaşım bu resimi ifade ettiysen eğer lütfen carpıların manası ve onları gösteren sanki ok gibi olan işaret ne manaya gelebilir ? Sence ?
Ağaçtan duvara bakıldığında duvarın enine veya dikey yönüne taş hızasıyla ilgili bir bilgi olabilir mi? Zira pencerealtında olan işaret e yönlendirme olabilir mi? Rica etsem bir bakarmısın .!

İhtiyar

Bilgili Üye
Duvarın alt kısmındaki bölümü kuru ve ıslak foto.Ekli dosyayı görüntüle 126395
Ekli dosyayı görüntüle 126396
Ekli dosyayı görüntüle 126397
Ekli dosyayı görüntüle 126398
Ekli dosyayı görüntüle 126399
Arkadaşlar ricamdır kayanın sağ tarafındaki kanal ve sol taraftaki şekil
Dikkat çekici değilmi?Ekli dosyayı görüntüle 126402Ekli dosyayı görüntüle 126404
TTACH]
Evin içerisinde ki eşiklikEkli dosyayı görüntüle 126405
Birde ocak dibinde kaçarken kaya da şöyle bir şekil vardı ?Ekli dosyayı görüntüle 126406
Saygılar arkadaşlar bilgi paylaşalım lütfen !

ALTİNKAYA

Yeni Üye
dostum oyuk olan taş o sıralamada hiç bir akla mantığa sığmaz düzenli bir sıralaya konulması normal değildir bu oval bahmeçe bakıyor ise bahçede boşluk tespiti yapmanı öneririm ikincisi tam arkası iç kısımda nereye denk geliyorsa çıplak beton üzerinde zıpla tuaf gelen boşluk sesini tespit etmeye çalış. işaret figür lale çiçek resmi olan her taşın üzerine demirle burup ses kontrolu yap tuaf gelen taş iyice yoklamalısın.

kabakburgiba

Operatör
tornovidalı olan foto yılan mı ki.yada bir suyumu tarif eder.köprü mü.bu olasılıklar araştırılmalı.

İhtiyar

Bilgili Üye
Ne yönde ve ya nasıl bir araştırma yapılmasını önerirsiniz ? Bir de o sağdaki kanal dikkat çekici değilmi acaba? Saygılar efendim !

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu lale figürlerini neden yere zemine yapmışlar? sayısı önemlimi ? etrafta başka lale figürü varmı yada laleye benzeyen bir işaret burda kuyu varsa etrafına bak bu yere yapılan kare figür boş değildir diye düşünüyorum bide böyle düşünelim derim.