En Kolay Mineral Eleme Yontemi- Cubukcularin Dikkatine-Cok Onemli

Siva

Bilgili Üye
Bence çok güzel bi soru bu mineral denen illet neden hep oda şeklinde çıkar ? Şayet mineralse. 5 tane tespit yaptık 3 kare nizami ölçülerde 2 si cepli yapılar, ama hiçbiride zikzaklı değil. Ve alanda 5 tane zemin altı mezar işareti var. Velhasıl kelam çubuk işi göründüğü kadar kolay bi iş değil :)
Cubukla baktıgımızda carpı yaptıgı yerde ya kare ya dıkdortgen yada oda seklınde olculer alıyoruz ve sonra metal oldugunu anlamak ıcın elımıze altın gumus vs temaz ettırıp alta degerlı varmı anlamak ıstıyoruz dıyelımkı sonuc negatıf pekı bu mıneral nıye kare cıkıyor nıye dıkdortgen neden hep bu olculer dunyanın neresıne gıdersen gıt bole yanı cubuk bılımını cozen kımse yok eger bırı ben bıraz cozdum dıyebılıyosa vıdeo ıle ıspat etmelı .. Cubukla bır sey bulursam bu yazın gelıp buraya ben buldum dıyecem..

densi

Bilgili Üye
Gönül_Eri ustam sadece mineral de değil birde gaz denilen toprak yada taşların arasında kibrit kutusundan daha küçük bir alanda sıkışmış bir gaz kütlesi emin ol dört köşe boşluk resmi çizdiriyor insana mineralinde gazında sinyali sarıkızla aynı birinden kurtulurken öbürküne yakalanıyorsun

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri ustam sadece mineral de değil birde gaz denilen toprak yada taşların arasında kibrit kutusundan daha küçük bir alanda sıkışmış bir gaz kütlesi emin ol dört köşe boşluk resmi çizdiriyor insana mineralinde gazında sinyali sarıkızla aynı birinden kurtulurken öbürküne yakalanıyorsun
Üstad peki bu gaza ve minerale yakalanan çubuk aynı alanda olan odalarıda çizmezmi ? Eğer cevabımız hem minerali hem gazi hemde odayı yakalarsa Allahın izni ve keremi ile kaçışı yok. Yakalıycaz

densi

Bilgili Üye
Gönül_Eri;566463Üstad peki bu gaza ve minerale yakalanan çubuk aynı alanda olan odalarıda çizmezmi ? Eğer cevabımız hem minerali hem gazi hemde odayı yakalarsa Allahın izni ve keremi ile kaçışı yok. Yakalıycaz [USER=22177' Alıntı:
Gönül_Eri[/USER] ustam tecrübe kazanarak belki olabilir şuanda benim arazi tecrübem yetersiz kalıyor.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri;566463Üstad peki bu gaza ve minerale yakalanan çubuk aynı alanda olan odalarıda çizmezmi ? Eğer cevabımız hem minerali hem gazi hemde odayı yakalarsa Allahın izni ve keremi ile kaçışı yok. Yakalıycaz [USER=22177' Alıntı:
Gönül_Eri[/USER] ustam tecrübe kazanarak belki olabilir şuanda benim arazi tecrübem yetersiz kalıyor.
Arazı tecrübem kendimce çok. Ama çubukla yeni başladı :D azimliyim sonuçları ara ara paylaşırım inş.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
S.a @bulursamkader ustam bu yazınızı yeni okudum eski bir yazınız hocam sizin tavsiye ettiğiniz harddisk içinden çıkan 4 adet mıknatısla ve cdromla 2 mıknatıs sağ çubuk özerinde 2si yerde cdroom yanında kullanıyorum burda ki sistem benim uyguladigimdan farklı sizce hengi sistemi kullanmak gerekir bu anlatdiginiz köpüklü 4 mıknatıslı sistemde mıknatıslar çubuğa değmiyor sizin söylediğiniz diğer 2 mıknatıslı sistemde mıknatıslar çubuğa degiyor hangi sistemin ideal olduğunu söyleyebilirmisiniz ustam teşekkür ederim
Kardasim,
Sadece kayalarda kasa arayacaksiniz bunun sistemini yazdim. Bu sistem diger sistemimizden bagimsiz bir sistemdir.

Hem kasaya hem diger islere bakayim dersen ikisinide yapabilirsin. Cantana koy dursun. Araziye ciktiginda bugun sadece kasa arastirmasi yapayim dediginde bu sistemin parcalarini cantandan cikar bunlari kullan inşallah. Tavsiyemiz bu yondedir.

Ruzgarbeykoz

Member
Ustam allah razi olsun mikbatis sekli onemlimi hocam straforlu 4 mıknatıs değilde şimdiki gibi 2 mıknaqtıs kurdanli 2 çubuğun üzerine takılsa olurmu BulursamKader25

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
BulursamKader25 Hocam,

X çubukları (herhangi bir çubuk)metal parlatıcısı ile bi güzel cilalayıp parlattıktan sonra, çubukların önüne gelen minerale saldırıp saç baş yoldurur pozisyonuna benzer bir durumla hiç karşılaştınız mı hiç acaba :)
Zımpara attığım için,gözenekler oluşupta burda bu meretten kalsa, arazi de saçmalayabilir mi ?
Önüne gelen minerale dalabilir mi mesela ?
Asabiyetim bozuldu da :)
Bugün çalıştığım arazi de ya mineral cümbüşü vardı,ya ben çok yorgundum ya da bu metal parlatıcısı bişiler yaptı.

Mushap

Editör
Bir soruda ben sorayım ustalarım çubuk tutarken özellikle sağ avuç içinde aşırı ısınma hisseden oluyor mu .işten yorgun gelmişsem bende oluyor yorgun değilsem hissetmiyorum.ne kadar bir ısı derseniz süre uzadıkça artıyor içi dolu bir çay bardağı tuttuğunuzu düşünün :)

BulursamKader25

BulursamKader25 Hocam,

X çubukları (herhangi bir çubuk)metal parlatıcısı ile bi güzel cilalayıp parlattıktan sonra, çubukların önüne gelen minerale saldırıp saç baş yoldurur pozisyonuna benzer bir durumla hiç karşılaştınız mı hiç acaba :)
Zımpara attığım için,gözenekler oluşupta burda bu meretten kalsa, arazi de saçmalayabilir mi ?
Önüne gelen minerale dalabilir mi mesela ?
Asabiyetim bozuldu da :)
Bugün çalıştığım arazi de ya mineral cümbüşü vardı,ya ben çok yorgundum ya da bu metal parlatıcısı bişiler yaptı.

Bunu anlamak icin 2 islem yapilacak:
1- Uc-bes gun sonra ayni cubukla tekrar deneme yapilacak. Yine ayni tepki yi verirse;
2- Temizlenmemis yeni bir cubukla hemen ayni test yapilacak.

Sonuc farkli cikarsa, mesele netlesmis olur.

Cubuk da hersey olabilir.
Cozum; deneme-yanilma sistemi.

Zimpara 0 numara zimpara miydi..?

BulursamKader25

Bir soruda ben sorayım ustalarım çubuk tutarken özellikle sağ avuç içinde aşırı ısınma hisseden oluyor mu .işten yorgun gelmişsem bende oluyor yorgun değilsem hissetmiyorum.ne kadar bir ısı derseniz süre uzadıkça artıyor içi dolu bir çay bardağı tuttuğunuzu düşünün :)
Plastik bir kundak kullan.
Ayni sey olacak mi?
Kontrol et.