Elinde satilik Magnosis pulse olan var midir ? Marmara bolgesi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ürün reklami iletişim alim satim yasaktir konu basligi ile kalsin bilginiz olsun site kurallari ve saygi sevgi çerçevesinde ilerliyelim . Konu bastan yanlis acilip ilerlendigi taktirde yonetim bu konuyu kaldirir siz değerli uyelerde bilgi paylasimi yaparken bazi durumlari goz onune aliniz iyi forumlar dilerim.

kaan5557

Engellendi
Sizin dedektörler konusunda derin bir bilgi birikimine sahip olduğunuzu biliyorum.

Garrett gti 2500 e bir kaç yorum alabilir miyim ?

4-5 yildir kullanıyorum. Biliyorsunuz hem pulse hem vlf olarak kullanılabiliyor.
Benim kullanım amacım ise , işlem yaptığım yerin son 50-60 cm kala var mı bir sinyal diye bakıyorum.

Mümkünse yorumunuzu bilmek isterim..
Garrett 2500
2008 _ 2009 yılları arasinda kullandığım bir dedektördü..
zamanın en sükseli dedektörüydü..
Aradan yıllar geçti yenilendi hatalar giderilmiştır..derinliği orta..ayrimi orta derecede bir dedektördü...en olumsuz tarafı arazide kullanim zorluğuydu..bu dedektor icin aklimda kalanlar bunlar...daha sonraki yillarda elime hiç geçmedi yeni modellerinide deneme şansım hiç olmadi...ama takip ettigim kadariyla kullanicilari memnun..
Kartal gözü başliğı icin bir iki cümle etmek isterim..
Büyük başlik takmakla cihaz pulse olmaz..evet biraz daha derine dalabilir...lakin bu durumda çok sağlikli değildir...
bir yerli firma var..bir modeline 60×100 başlik taktı..cihaz arazide heryeri altın gösteriyordu...yani parazit...cihaz sapitiyor..ben böyle şeyleri 30 tonluk konteynırı binek araca bağlayıp nakliyecilik yapmaya benzetiyorum...sonuc olarak derine dalacaktir ama stabil ve parazitlenme sapıtma durumlarında uyanik olmak gerekir...cihazinizi taniyorsaniz problem yok...hayırli uğurlu olsun arkadaşım..

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kaan5557 üstad,bir Türk firması kendi ürettiği vlf cihazı 43 cm başlıkla ve derin dedektör diye satıyor. Hatta 2.5 metreye kadar iddialılar bu konuda.
Ayrıca tavsiye ettiğiniz gmaxx 2 için 38x45 elips başlık satılıyor.

Şu başlık

Ama siz daha derine inmek için vlf ye takılan büyük başlığın birtakım sorunlara yolaçtığını düşünüyorsunuz.
Peki kaç metreden sonra vlf den pulse e geçilmeli? 1 metre? 1.5 metre?

kaan5557

Engellendi
Vlf ler icin en buyuk başlik 45 lik...bu bana göre sınırdır...bundan daha buyukleri parazit hayali sinyal topragin yapisindan mutevellit mineral gibi olumsuz sartlarin bariz olacagini soyluyorum...
vlf ler icin etkin arama araligi 70 80 cm...bu aralikta ayrimda dogruluk payi fazla olacaktir...khz dusuk dedektorler buyuk baskikla 120 cm de gorebilir...ama ne kadar guvenilir...muamma...farzetki gordu...ayrim yalan olur...
100 ve 120 cm den sonrasi pulselerin işi arkadaşim...

eski aliskanliklarina dogru ilerliyorlar...malum 8 metre 12 metre ekolunden geldiler...

Son düzenleme: