Elimiz boş dönmedik çok şükür ;)

hatif

Bilgili Üye
Uzaktan eğitim

BulursamKader25 ustam dün eski bir yerleşim alanına gittim çevrede sadece Görünürde küp kırıkları el değirmeni parçaları olan bir yer. Üçer tane birleştirdiğim gümüş çubuklar ve@Ali Ömer ustanın tekniğiyle bir deneme yaptım Öncelikle 4 metrekare alanda dört köşe noktada değerli işareti verdi . Değerlinin olduğu yer de kendi etrafında dönüyorum boşluğu o kadar sanki.Sağ içedönük kapanmaişaret Ben de altın. Ve Ayrıca 2 işaret daha verdi hemen birer Metre'i.arkasında. Ancak dört köşe yamuk kare şeklinde bir duvar işareti vermedi arka taraflarda küçük mezar işaretleri verdi sanki derinlik ölçümü beni şaşırttı 13 metre tavan taban yüksekliği 8 metre tavan zemin yüksekliği Şaşırdığım nokta Bu işlem yapılabilecek bir yer bir ölçü değil. Arkadaşım hemen kepçeyi sokalım mı deyince Tabii daha önce hiç bir tecrübem olmadığı için bu riske girmedim 100 metre ileride tepenin yamacında Çubuk bir işaret daha verdi buradaki ölçüde üstteki 7 metre bir buçuk metre İlerideki ise 6 metre derinlik verdi. Derinlik ölçüsü ne kablo ile ulaştım ve yerinden sayma metodunu uyguladım ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum Bunları deneme olarak görüyorum bir yorumunuz var mı hocam işaretli yerlere gitmem Belki daha iyi olacak.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam dün eski bir yerleşim alanına gittim çevrede sadece Görünürde küp kırıkları el değirmeni parçaları olan bir yer. Üçer tane birleştirdiğim gümüş çubuklar ve@Ali Ömer ustanın tekniğiyle bir deneme yaptım Öncelikle 4 metrekare alanda dört köşe noktada değerli işareti verdi . Değerlinin olduğu yer de kendi etrafında dönüyorum boşluğu o kadar sanki.Sağ içedönük kapanmaişaret Ben de altın. Ve Ayrıca 2 işaret daha verdi hemen birer Metre'i.arkasında. Ancak dört köşe yamuk kare şeklinde bir duvar işareti vermedi arka taraflarda küçük mezar işaretleri verdi sanki derinlik ölçümü beni şaşırttı 13 metre tavan taban yüksekliği 8 metre tavan zemin yüksekliği Şaşırdığım nokta Bu işlem yapılabilecek bir yer bir ölçü değil. Arkadaşım hemen kepçeyi sokalım mı deyince Tabii daha önce hiç bir tecrübem olmadığı için bu riske girmedim 100 metre ileride tepenin yamacında Çubuk bir işaret daha verdi buradaki ölçüde üstteki 7 metre bir buçuk metre İlerideki ise 6 metre derinlik verdi. Derinlik ölçüsü ne kablo ile ulaştım ve yerinden sayma metodunu uyguladım ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum Bunları deneme olarak görüyorum bir yorumunuz var mı hocam işaretli yerlere gitmem Belki daha iyi olacak.
Kardaşım,
Bu ölçülerde işlem yapmaya bende cesaret edemem.
Muhtemelen Minerale yakalanmışınız.
13 metre TAVAN-TABAN yüksekliği olmaz zaten, insan eliyle yapılan..
Çalışmaya devam inşallah.
Evet işaret olan yerlere yönelmekte çok fayda var.
En azından çubukta tam tecrübeye kavuşuncaya kadar.

Birde 5 sene geçmeden ALTIN sinyali aldığın yerlere itibar etme.
Altından uzak dur şimdilik. Diğer metallerin işaretini alırsan yürü üzerine..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Börek içe sarmal şekilli. olduğu yerde kıvrılmış.bulunduğu noktada kendini vermiş. beklemeden ham humu gerekir.nadir böyle emareleri ortalıkta fazla tutmayın.bi şekilde halledin.afiyetler olsun.
Eyvallah ustam. ;)
Aynen dediginiz gibi ustam. Beklemeye gelmedi ;)