Ederleri nedir? Ben buldum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thekingsong

Member
Gönül isterki herkez en iyisini bulsun en iyisine sahip olsun.Ama malesef günümüzde ve döneminde de bu tarz buluntuların sahtelerini görmek mümkün.Toprak altı ve el üstünde.Burada yazılan cevaplar sizin moralinizi bozmasın.Size rehberlik etsin..Verilen cevaplar sizin iyiliğiniz içindir.
Örnek Elinizdeki ilgili merciye götürseniz sahteci damgası yersiniz sucunuz olmasa bile.Elli tane abidik kubudik sorular vs.Nerden buldun ? nasıl elinize geçti ? izinsiz çalışma yapmak yasak ? vs vs.
Bu tarz buluntuları taşımak bile riskliyken neden size yanlış bilgi verip sizi ateşe atalım ? Tüm kalbimle İsterim ki en iyisi sizin elinizde olsun.Bu samimi düşünceme inanin sevgili arkadaşım.İyi forumlar.
Vakko arkadaşım size saygım sonsuz sikke bölümünde bir süredir bulunuyorum görüşlerinizi ve çabanızı takdir ediyorum fakat ismini ^Üstad^ koyan bir arkadaş konuyu açan arkadaşa sizin nezakatinizin çok ötesinde bir yaklaşımda bulunmuş bende sikke konusunda farklı düşüncelerimi beyan ettim .. tavrım size kesinlikle değildir saygılar iyi forumlar

ÜstaD1

Bilgili Üye
Kimsen işine bak kardeşim hadi. İstediğini al istediğini sat kimsenin umurunda değil. Site huzurunu bozma kurallara uy yeter. Senin orijinal deme hakkına kimse tecavüz etmiyorsa bana ahkam kesip üslup deme kendine bak. Sen orijinal demekte orgursun de biz sahte demekte senden izin mi alacağız. Konuya ister nokta istersem virgül koyarım saygını koruyup kurallara uyacaksın. Sen kendi üslubuna bir bak.

ÜstaD1

Bilgili Üye
Haklısınız bi kaç paylaşım daha yapıcam bunlar hakkında bi bilgim yok bulamadım daha doğrusu onlarada yorum bekliyorum.
Konuyu açan arkadaş yorumuma gayet nazikçe cevap vermiş senin gözlerin kör bu 11111111
Sikkeler sahte falan değil sahte diyen bilgilerini gözden geçirsin .....ayrıca sizi tebrik ederim en yakın zamanda müzeye vermeniz dileği ile
Senin vakkoya az önce verdiğin cevap ve simdi ustam ustam diyerek yalakalık ettiğin diğer cevap sonda! İlk sahte diyen vakko ustadır ve senin cevabınla üslubun ortada.

Amacın düzeni bozmak ve bu siteden uzak dur. Burada senin gibi artniyetli insanlara yer yok.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
12: Formda yazismalar kurallara uygun yapilmalidir. Karsilikli tartışma yasaktir. Görüşler farkli olabilir. O konu ile alakali herkes kendi düşüncesini ve tecrübesini aktarır. Değerlendirme, konu sahibine aittir.

thekingsong

Member
Kimsen işine bak kardeşim hadi. İstediğini al istediğini sat kimsenin umurunda değil. Site huzurunu bozma kurallara uy yeter. Senin orijinal deme hakkına kimse tecavüz etmiyorsa bana ahkam kesip üslup deme kendine bak. Sen orijinal demekte orgursun de biz sahte demekte senden izin mi alacağız. Konuya ister nokta istersem virgül koyarım saygını koruyup kurallara uyacaksın. Sen kendi üslubuna bir bak.
Benim için kültür varlıkları alınıp satılmak için değil korunup kollanmak ve ülkemize kazandırılmak için vardır ben ondan söz etmemiştim .. size ahlam kesmiyorum gereksiz tartışmakda istemiyorum size iyi forumlar dilerim

ÜstaD1

Bilgili Üye
Tam olarak bu forumun amacı da budur arkadaşım farkına varmana sevindim. Bu site de alım satım yapılmaz, paha biçilmez aracılık yapılmaz. Kanunlara ve kurallara uyulması konusunda sürekli uyarı da bulunulur. Bu sitenin amacı insanları bilgilendirmek ve yardımlaşmaktır. Kimsenin bu sitede amacı kanunlara aykırı işlem yapılması konusunda kişileri bilgilendirmek değildir. Bu sebeple biliniz ki burada bulunan değerli insanlar sizin dediğiniz gibi aynennnnnnn kültür varlıklarının korunması konusunda yardımcı olmaktadırlar.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sahte gerçek tartışması bitti sanırım :3: Mümkünse yorum yapan arkadaşların yaptığı yoruma saygı duyalım. farkındaysanız ufak tartışma bile desek bazen bu yüzden çıkıyor . Mümkün mertebe avukatlığa soyunmuyor ve üyelerin arasını düzeltmeye ve konunun kapanması değilde devamlılığını isteriz . Sonradan geçde olsa konuyu toparlamak yola devam etmek gerek diye düşünüyorum.

Garett

Yeni Üye
Hala sahte oldugunu dusunuyorsanız kargolatıp göndericem ucret mucret istemiyorum.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Müzeye kargo yapıla bilir .

malibu_18

Bilgili Üye
Hala sahte oldugunu dusunuyorsanız kargolatıp göndericem ucret mucret istemiyorum.
eğer tektek yapıyorsan değerinin düşük olduğuna inandığın ve bizzat bulduğun sikkelerin bazılarını müzeye teslim edip evrak almanı tavsiye ederim . yarın yolda belde üzerinde malzeme ile yakalanırsan hiç olmazsa ben bu işi hobi olarak yapıyorum bulduğumuda götürüp müzelere teslim ediyorum bakın buda ispatı dersin . nacizane bir tavsiye .

Garett

Yeni Üye
Tesekkur belgesine sahibim ve ben satmiyorum bunlar bana gore paha bicilmez nesneler manevi olarak. Zaten ufak tefek seylerle kimse zengin olamaz sadece hobi. Müzelerde en buyuk tarihi eser kacakcilaridir arkadaslar bunu unutmayalim 3 yılda 2 defa aynı muzeye gittim isim vermiycem koca altın asayı yok etmis adamlar ve nereye gittigini bile aciklamiyorlar.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bazı buluntular değerli olanları her zaman sergide göremezsin. ortadan yok olmaz hiç bir buluntu. Konuyu artık başka bir boyuta taşıdınız . Konu kapatılmıştır .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...