Dünyadaki Büyük Yalanlar

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
burada gece oldugunda amerikada neden gunduz oluyor? bunun aciklamasi varmi?

uydu yayinlarini izledigin zaman antenini yukari dogru ceviriyorsun. peki bu sinyali nereden aliyor? hafif saga sola donse anten yayin izlenmiyor cunku.
Antenler yukarı doğru evet yukarda uydu var ama o uydu uzayda değil. Atmosferin içinde yani gökkubbenin içinde.

Burda gündüz ABD de gece olması ise dünyanın döndüğünden değil, güneşin döndügündendir

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Dünya yamuk olsa ne olur düz olsa ne olur.İnsanlar yuvarlak yamuk olmasın önemli olan budur.:322:

Sedegor

Engellendi
Sedegor seni takip ediyoruz diyemi böyle yapıyorsun
Ne alakası var )))) evet saçma geliyor ama Duvarda asılı Kuran diyor bunları, O kitabı süs diye asmasak duvara hiç bir şey saçma gelmeyecek!

Burda kimseye bir sey ispat etme düşüncem yok. Ama insanları bazen böylesi düşüncelere yönlendirmek iyidir, Çünkü bu hayatta gerçek sandığımız çok yalanlar var.

Sonra sen beni takip etsen ne olur etmesen ne olur? Cebime para girmiyor, hatta benim açtığım konular çoğu kez siteye ters geliyor ban yiyorum )))

Saçma olan dünyanın düz olduğu değil, yuvarlak olduğudur.

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
vakko kardesim insanlarda yuvarlaklik yok bak mesela sana bi felsefemi anlatam uzaylilarla alakali ve tüm teorileri cürütecek bir belgedir..uzaylilar neden uçan daire ile gelirler yada neden yuvarlak gemileri vardir hic düşündünmü...??? Çünkü uzaylılar yuvarlaktır..hatta burdan yola cikarak Sedegor ustama destek bile olunabilir...uzaylilar yuvarlak oldugundan kendilerine düz bir alan ariyolar bu teoriden yola cikarsak dünya düzdur diyebiliriz..

Sedegor

Engellendi
vakko kardesim insanlarda yuvarlaklik yok bak mesela sana bi felsefemi anlatam uzaylilarla alakali ve tüm teorileri cürütecek bir belgedir..uzaylilar neden uçan daire ile gelirler yada neden yuvarlak gemileri vardir hic düşündünmü...??? Çünkü uzaylılar yuvarlaktır..hatta burdan yola cikarak Sedegor ustama destek bile olunabilir...uzaylilar yuvarlak oldugundan kendilerine düz bir alan ariyolar bu teoriden yola cikarsak dünya düzdur diyebiliriz..
Uzaylılar yok o gelenler ABD nin gelişmiş uçakları. Uzaylı kavramı aslen Cinlerdir, onların bir yerden başka bir yere gitmesi içinde araç gerekmez!

H. Y. Ş

Member
Dünyanın yuvarlak ve belli bir yörüngesi olduğuna dair NAKLİ (Kuran ve sünnet ışığında) ve AKLİ (mantıki) deliller;
1. Kuran-ı Kerim'de hiçbir ayeti kerime apaçık dünya düzdür demiyor. "döşek" kelimesini yorumlayarak çıkartıyor videodaki şahıs. Ben de yorumlarsam o zaman hemen peşinden gelen dağları sabitlemek için çivi olarak çakılmasına bakarak derim ki oradaki döşekten kasıt daha sabitlenmemiş her rüzgarla oynayabilen/dalgalanabilen çarşaflarımız gibi olması kastedilmiş. Dümdüz olması değil.
2. 1700 lerde Erzurum da yaşamış tüm İslam alimlerinin (hem kendi dönemindekiler ve hem sonrasında gelenler) kendisine hiçbir itiraz ve reddiye yazılmadığı gibi "Zülcenaheyn" yani çift kanatlı alim diye taltif ettikleri, Erzurum lu İbrahim Hakkı hazretleri dini ve fenni ilimlerde (astroloji, fizik, coğrafya, anatomi, felsefe) bölümler ayırdığı meşhur MARİFETNAME isimli eserinde dünyanın, güneşin ve güneş sisteminizdeki gezegenlerin yuvarlak ve her birine has yörüngelerini anlatıyor.
Ve hatta son yüzyılda keşfedilen güneş sistemimizin 12.gezegeni plüton'dan bahsediyor.
EĞER DERSENİZ Kİ BU ZAT DA KİM, BENİM İÇİN ÖLÇÜ OLAMAZ (lütfen kitabını bir okuyun diyorum öncelikle) BEN DE DERİM Kİ AYETİ KERİMELERİ KAFASINA GÖRE YORUMLAYAN VİDEODAKİ ŞAHSIN GEREK İSLAM ULEMASI İÇİNDE GEREK FENNİ ALANDAKİ AKADEMİK KARİYERİ VE KABUL GÖRME DERECESİ NEDİR?
İbrahim Hakkı efendi, Ehli sünnet ulemasının kabulü olduğu gibi fenni eserleri de İslam ve batı üniversitelerinde incelenmiş, minhasır bölümleri okutulmuş ve bugüne kadar hiçbir yazılı itiraz gelmemiştir. Ömrü boyunca yaptığı araştırmalardan sonra "uzayın yollarını Tillo'nun yollarından iyi biliyorum" sözü meşhurdur...Hicri 1194, Miladi 1780’de 77 yaşında iken Cenab-ı Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Kendi arzusu üzerine Mürşidi İsmail Fakirullah Hz. için daha önce yaptırdığı ve KOZMOGRAFİK bir özelliğe sahip olan türbede, mürşidinin ayaklarının ucuna defnedilmiştir
İsmail Fakirullah Hz. ve İbrahim Hakkı Hz.’nin Türbesi : Bir büyük ve iki küçük kubbenin örttüğü iki oda ve bir hol ile bir kuleden ibarettir. Türbenin asıl özelliği; Tillo’nun 3-4 Km. doğusundaki bir tepe üzerine yapılmış olan duvardaki 40x50 Cm boyundaki pencereden her yıl; gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart günü, yeni doğan güneşin ilk ışınları, türbenin tümü kale duvarının etkisiyle gölgede kalırken, pencere boşluğundan geçip, türbe kulesinin penceresine vurarak kırılmak suretiyle İsmail Fakirullah’a ait sandukanın baş tarafını aydınlatmasıdır. Bununla ilgili “yeni yılda doğan ilk güneş, hocamın baş ucunu aydınlatmazsa, ben o güneşi neyleyim.” Sözü İbrahim Hakkı’nın hocasına olan saygısını göstermektedir.
ÜSTADI İÇİN YAPTIRDIĞI TÜRBENİN TADİLATI SONRASI BOZULAN TÜRBE VE KARŞIAINDAKİ DAĞA KURULAN KOZMOGRAFİK DÜZENEĞİ SONRADAN BATILI BİLİM ADAMLARI GELDİĞİ HALDE HALEN İLK HALİNE GETİREMEMİŞLERDİR.
Sözün özü, hiçbir ilmi alanda çalışması/eseri olmayanların vehim seviyesindeki yorumları ile kıyaslamak bile insafa sığmıyor.
3. Şimdi mantık ile bakalım, bunu bizzat dürbünümle gözlemlemiş biri olarak şunu sormak istiyorum; nasıl oluyorda uzaktan bize gelmekte olan bir geminin önce üst kısımları ve sonradan yavaş yavaş gövdesi beliriyor (aşağıdaki resimi temsilen) sizlerde deneymlemek isterseniz denizdeki buharlaşmanın az olduğu (mesela lodos eserken) zamanları seçin ve güçlü bir dürbün veya teleskop ile defalarca aynı şeyi göreceksiniz. Benim evim Marmara denizine yani güneye baktığı için Lodos dedim... Yani Düz bir satıh üzerinde bunun gerçekleşmesi fiziğe aykırıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 197542

4. Benim ikiz kızkardeşim ailesiyle Amerika'da (Dallas 8 saat fark var) yaşıyor. Ben telefon açıp konuştuğumda orada gece ama burada gündüz oluyor. Çünkü dünya yuvarlak ve bu yarım kürede güneş ışığı varken diğer yarım küre karanlık. Dümdüz bir köşeli dikdörtgen dünyada bu imkansız.
Ekli dosyayı görüntüle 197543Ekli dosyayı görüntüle 197544
Dünya batıya doğru döndüğü için burada güneş yeni doğarken (mesela Pazartesi sabah 06.00) orada 8 saat geriden geldiği için saat henüz (birgün evvelki/pazar) 22.00 ve 8 saat sonra güneş doğacak diyor.

gkhn34

Yeni Üye
Dunya duzdur ve okuzun boynuzlari uzerinde durmaktadir. Ayrica Dunya duz oldugundan bir sonu vardir eger sonuna kadar gidersek asagi duseriz.

Sedegor

Engellendi
Düz Dünya - Uydu Manipülasyonu! - YouTube

Lütfen sadece izleyin, sorgulamayın!

Kendi kendinize müzakere edin. Yoksa içinden çıkılmaz bir durum alır konu. İsteyen istediği gibi inanır. Bu konunun bu sitede yer almasıda bana göre önemlidir. Çünkü frekans dalga hakkındaki gerçek bilgiler ışığında kendinizi başka icatlar içerisinde bulabilirsiniz!

H. Y. Ş

Member
@Sedegor ustam ben sizi ikna edebileceğime inanıyorum gerçekten. Birazdan tamamen mantıksal ve bilimsel coğrafi bir açıklama yapacağım... Ve Eğer dünyanın düzlüğü konusunda açık (yoruma mahal bırakmayan) apaçık bir ayeti kerime olsaydı veya sahih bir hadiai şerif, tüm müslümanlar şşeksiz şüphesiz iman ederdik hiç şüphesiz ama bunlar sıradan insanların çıkardığı varsayımı geçemiyor maalesef. Bunlarla beraber o ilk ayda yürüyüş fotoğraflarının amerikan stüdyolarında hazırlanmış düzmece olduğu kanaatim var. Çünkü ilk uzaya çıkmış (aya değil) sscb karşıaında da uzay teknolojisinde en büyük adımı atarak en büyük süpergüç algısı gerekli idi diyorum. Neyse yuvarlak olmasının getirdiği ama düz olursa asla gerçekleşmeyecek mevsimlerden bahsedeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 197548Ekli dosyayı görüntüle 197549Dünyamız tam yuvarlak olmayıp yumurta şeklinde Elips bir yapıda dır ve 37 derece bir açıyla yamuk durduğu için mevsimler oluşuyor. Kuzeydan güneye bir şiş batırılsa bu şiş aşağıya 90 derece açıyla dik saplanmayacak ve hafif yan yatarak güneşin etrafındaki 1 yılda tamamladığı yörüngesinde böyle yamuk vaziyette döndüğü için güneş ışığı hangi (kuzey veya güney) yarım küreye dik açıyla vurıyorsao yarım kürede (sıcak) YAZ oluyo. Diğer küreye güneş ışığı daha yatay atmosfere girerek girdiği için daha ısısı düşük (KIŞ) oluyor. Hatta kutuplara gittikçe bu yüzden gece ve gündüzler uzuyor 6 ay yaz, 6 ay kış kadar birbirinden uzaklaşıyor. Mesela şimdi kuzey yarım küreye daha dik açıyla direkt gelen ışık Türkiye dahil bu yarım küreyi daha çok ısıtıyor. Şu an güney yarım küre ışığı çok yanlamasına aldığından kış başladı, hatta güney kutbuna 6 ay ışık gelmeyecek ve gece 6 ay sürecek güneyde... Sanırım anlaşılmıştır.
Ve yörünge konusunda apaçık bikaç ayeti kerime olmakla en çok okuduğumuz Yasin süresinin 40.ayeti çok nettir. Ekli dosyayı görüntüle 197551

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
H. Y. Ş söylediğin Sure ve Ayetlerin tefsirine göre birde kendi bilgini eklersen dogrusun .

Benim tezim demeyelim konudaki teze yine Ayetlere bakar ve bakış acını değiştirirsen yine dogrusun.

gezegenler yuvarlaktır. Dünyada yuvarlaktır ama bildiğin gibi küre değildir. Kubbe altında bir daire vardır
Gök kubbe 7 kattır, her birinin arası 500 yıldır, en üstte Allah ın Tahtı vardır. Bu güne kadar O semadaki kubbeyi geçen tek insan Hz. Muhammed tir, Miraca yükselmiş göğün katlarında gezmiştir. Nasada gördüklerin ise sette çekilmiş filmdir.
Bu gün Kudüs sence niçin çok önemli kafirlerce ? Neden İsrail Orda başka yerde değil?

Ben bu konuyu niçin bu gece açtım sence?
Kadir gecesi neden Bin ay Seksen üç sene 4 aya tekabül eder?

mevsimler hakkında bunu bir izle neden sizde ay yamuk yumuk tutuluyor ?

Düz Dünya - Güneş Tutulması ve Mevsimler - Tam Tutulma Yolu - YouTube

Son düzenleme:

Sahinler

Aktif Üye
Uzaylılar yok o gelenler ABD nin gelişmiş uçakları. Uzaylı kavramı aslen Cinlerdir, onların bir yerden başka bir yere gitmesi içinde araç gerekmez!
Ustalar valla bu adam birşeyler biliyor da konuşuyor değerli sedegor ustamm