Dikdörtgen oyma

pusula17

Engellendi
Soylu mezarı diye düşünüyorum ve önemli kişi yukardaki kale demi

acaba09

Member
Kalede hiçbir mezar işareti yok bu işaretinin yaklaşık 100 metre aşağısında oda mezar mevcut açılmış toprağın 30 cm altindayim bununla alkali oldunu dusunmuyorum

pusula17

Engellendi
Benim ne dedigimi anlamadın bu işaret mezar işareti ve sol altındada oyma var yukarısıda kale mi var dedim aynı işaret benim yerdede mevcut ve o işaretde kaleye bakıyor

acaba09

Member
Evet yukarisi kale fakat bu işaret kaleyi bakmiyor

ECE07

Engellendi
Ekli dosyayı görüntüle 113819
Kanal "Yılızlı" alanı korumak amacıyla yapılmış. Kare içinde Kurt ! kafasına benzetiyorum yanılıyor da olabilirim. Yıldızlı alanın altına girmelisiniz. Fakat alt kısımdaki toprak "Daha önce çalışma yapılan yerden yani Sunağın altından atılan toprak" imajını veriyor, dönem soygununa uğrama ihtimali yüksek.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Şirvan Usta'nın belirttiği çizgilerin olduğu yer fark ettiysen hem daha koyu renkli hem de daha az aşınmış, ve Değirmenci Ustanın işaretlediği yer ise kaya bloğunun hemen önündeki alan zemine göre biraz yüksek kalıyor. Bunlar doğal olamayacak yapılar.

Ayrıca kaya bloğunu arkana alarak çektiğin foto da sağda ağacın sol arkasında kalan tümsek yapı da doğal değil. o alanı da incelemelisin.

Ece07 Ustanın gösterdiği soldan inen kırmızı çizginin üst kaya bloğundaki kısmı doğal kırık ve devamı da alt blokta aynı devam etmeliyken (yanı sol alt tabandaki oyuğun solundan devam etmesi gerekirken) kırık kaybolmuş. muhtemelen dış yüzeyi kaplarlarken o kısmı da kaplamışlar.

Jeolog gözüyle fikrim bu. Kolay gelsin.