Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çubuk larım bana iyi yerler gösteriyor ustalar, çok denemeler yaptım, kış boyunca yağmur yağmadığında kendimi hep arazide test ettim, ilginç sonuçlar var, aliminyum tek başına sadece boşluk uzmanı, gümüş kaynak teli 2 mm. üçlüsünü yaptım neodyum mıknatısla kullanıyorum, sağ avucuma ne aldıysam ona götürüyor beni, altın, gümüş,bronz,bakır,kurşun,cam, diğerlerini denemedim ama, tornacıya gittim, sağ avucumma kaynak elektrodu parçası aldım elektrotlar nerde buldum, pirinç parçası elime sağ avucumma aldım, pirinç hurdaları bir köşede ayrı saklıyormuş ustamız, anındA onuda buldum, demekki doğru yoldayız ,inşallah herkese başarılar dilerim, bu işi öğrenmemize vesıle sebep olan abilerden arkadaşlardan Allah ebeden razı olsun, BulursamKader25 ustam hakkınız çok bizde heklal ediniz lütfen, diğer tüm ustalarada katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, daha güzel zamanlar da görüşürüz inşallah selamlar saygılar hepinize

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Biz beraber olalim bayram abiden akil alalim yeter dostum.
Yahu kardaslarim,
Beni ovmeyin.
Beni calistiran ikinizsiniz.
Sizin gayretiniz olmasa zaten ben.pasli bir cubuktum, siz parlattiniz.
İnsallah bu garip dogaseverlerin yuzunude siz guldureceksiniz bulacaginiz sistemle. Ben buna cani gonulden inaniyorum.

Size sunu soyleyeyim;
Cubuk yapip satanlardan 1000 kat fazla bilginiz ve tecrubeniz var. Hepsi yaya kalir.
Sizi seviyorum zira istismarci degilsiniz, gozunuz milletin cebinde degil elhamdulillah. Yoksa onlarin cubuklarini yaya birakacak cubugunuzu şakulunuzu satip altiniza Q7 bile cekerdiniz.
Allah cc sayilarinizi artirsin. Amin.

Birgun bana Allah cc %100 altini gosterecek sistemi bulmayi nasip ederse aklimdaki su: Bu sistemi fabrikasyon halde en guzel sekilde yaptirip cubukseverlere referans uzre dagitmak olacaktir insallah.
Buda benim sozum olsun.

Metalicvoice

Operatör
Yahu kardaslarim,
Beni ovmeyin.
İnsallah bu garip dogaseverlerin yuzunude siz guldureceksiniz bulacaginiz sistemle. Ben buna cani gonulden inaniyorum.

Size sunu soyleyeyim;
Cubuk yapip satanlardan 1000 kat fazla bilginiz ve tecrubeniz var. Hepsi yaya kalir.
Sizi seviyorum zira istismarci degilsiniz, gozunuz milletin cebinde degil elhamdulillah. Yoksa onlarin cubuklarini yaya birakacak cubugunuzu şakulunuzu satip altiniza Q7 bile cekerdiniz.

Birgun bana Allah cc %100 altini gosterecek sistemi bulmayi nasip ederse aklimdaki su: Bu sistemi fabrikasyon halde en guzel sekilde yaptirip cubukseverlere referans uzre dagitmak olacaktir insallah.
Buda benim sozum olsun.
İnşaallah Bayram ağbi, Allah cc dostlarının hürmetine hayırlısıyla niyetiniz üzere kabulü nasip etsin... :)

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Yahu kardaslarim,
Beni ovmeyin.

Size sunu soyleyeyim;

Buda benim sozum olsun.
Ustam senin varliğin yeter..abiliğin bize kafidir..abi bu iş olacaksa beraber olacak insallah...

Tastan

Editör
A.selam kıymetli üstadım sizin olumlu olarak küçük bir tebessümünüz bile yeter bizim için o konuya sarılmaya yürümeyi bilmezken bugun roma yıgmaları odaları keşfetmeye başladık çok şükür boşta olsa elbet dolusuda denk gelir nasip bahsedilen sistem bence faydalı olacaktır çubuga gönül vermiş arkadaslar için ben yapımına başlıyorum testlerdede olumlu olur inşallah emegi gecen kardeşimizede teşekkür ederiz

Ibrhm

Aktif Üye
Cümleten hayırlı akşamlar. Her şey denenmeli muhakkak. Boş çubukla evde yaptığım denemede dekoder'in yanında çubuğu karşıdaki madenler değil dekoder çékiyordu. Mıknatıslı çubukla aradığım numune çekmeye başladı. Manyetik alan ,mineral kadar sıkıntılı bu zaman da mıknatıs mecburi. Fakat sistem hocamızın dediği gibi. Fayda sağlarmı? kişiye göre değişir. Mıknatısın artıya bir faydası yok, eksi olan yanımıza özellikle çubuğun en ucuna takarsak çok fayda sağladığını göreceksiniz. Artı yanımızla çekimde bir fark kalmayacak.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konuyu takipteyim.... Emeği geçen ustalara teşekkür ederim...

ragıp

Uzman
Arkadaşlar,
özellikle bu konuda emek veren üç beş arkadaşa seslenmek istiyorum
sadece çubuk ile Altın ve içinde altın bulunan boşluk hariç her şeyi bulmak mümkün. bu konuda mutabık olmalıyız.

araştırmalrımızı; altın ve içinde altın olan boşluk üzerinde yoğunlaştırmalıyız.
diğer bir değiş ile; kendimize test alanı yapalım.
toprağa değen (topraklama alan) bir altın üzerine boşluk oluşturarak üzerini kapatalım.
çevresine de değişik metaller ve tuğla parçaları gömelim.
bütün testleri bu alanda yaptığımız taktirde sonuca gitmek adına daha büyük adım atmış olacağız. ben bu kanaate sahibim.

Çünkü; çubuk kullanan kişi, içinde altın olmayan (diğer metallerin) bulunduğu boşlukları bulabiliyoruz.
açmadan, minerali ayırabiliyoruz
geriye kalan SARIKIZ

bir istirhamım daha var.... yaptığımız testleri, bütün ayrıntısı ile, test alanın fotoğrafı dahil paylaşalım ki; daha anlaşılır olsun.

herkesin emeğine ve görüşüne aygımız var.

selametle

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
ragıp usta bu sistemin amaci altin degil suan hala cubukla bosluk bulmakta yada herhangi bir metali bul.akta basarili.olamamis arkadaslara yardim..cunku kullandikca basariyi cok artirabilecek bir sistem..
Altina gelince duzenli.olarak calismalarimiz var.netlesince donuslerimiz olacak..

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba hocam. BulursamKader25
Testleri netlestirdim.
Altın gümüş testlerinde sistem çok kararlı. Muazzam işe yaradığını söyleyebilirim. Oluşturduğu manyetik alan çok güçlü ve stabil. Öyle stabil ve kararlı ki, hem işareti verirken ki hareketi hem de yürümeye devam ederken ki çubukların açılma hızı ve kararlığı çok tutarlı.
Ayrıca bir şeyi de fark ettim. Eğer sağ omuz hizanizda düz doğru şeklinde örneğin 3 m de gümüş, 6 m de sarıkız var diyelim. Gumusun işaretini değil direk sarıkızın sinyalini veriyor. Yani burda diyor ki, bedenin ile sarıkız arasında aynı doğrultuda arada başka metal varsa eğer, kusura bakma ben sarıkiza aşığım diyerek diğer sinyali bastırıyor. Bu ister tur esnasında olsun ister sağında kalmış ve belirli bir doğrultuda yürürken olsun ..
Gümüş çubuklar ile boşluk içindeki gümüş ve bakıri test ettim. 1+1 oda içerisinde..
Muazzam kararlı sinyaller ve hiç es geçmiyor. Önce 1.oda sınırında boşluğun işaretini, sonra içindeki gümüşü, sonra yanındaki bakıri, sonra 2. Odanın sınırında tekrar boşluğu, akabinde 2. Odadaki gümüşü ve konu kapanıyor..
Parazitleri bastırıp oluşturduğu manyetik alan ile güzel bir iletişime geçiyor.
Normalde ekstrem durumlar haricinde ben elime metal almam. Boş el her zaman daha az yanıltır beni. Hatalarimi minimuma indirir . Lâkin sistemin üzerine gümüş koydum sadece onu arayacak mi diye.
Ve hem altını hem boşluğu es geçip sadece gümüş aramaya başlıyor. Ve güzel bir tespitim daha oldu bu esnada..
Sisteme gümüşü aratırsanız eğer, dönüş esnasında etraftaki diğer gümüşlerin hizasına geldiğinizde Normal de sadece gümüş işareti verirken , bu defa işareti veriyor ancak 90⁰ olan çubuk (ben de sağ ) 6-7 defa yaklaşık 75⁰ acı ile ac kapa yapıyor. Muazzam bir kafa sallama şekli. Sistem Ve sistemin uzerindeki gumus ile boşluk içindeki gumus oyle kararli bir reaksiyona giriyor ki , sanki malin uzerdeymissiniz gibi belirli sayida ac kapa yapiyor. Normalde sistem boş iken sadece işareti verip sakince bekliyor ...
Bu farklılığı tüm metallerde hissettiregine eminim.
Karişik metallerde yine çift kılıç hesabı ac kapalar ile orada ne olduğunu da net ifade ediyor.
Sisteme pinpon topunu koyduğumda da sarıkız dahil tüm metalleri yok saydığı gibi , 2 odanın ikisininde sınırlarında boşluk işaretini verdirip , oda sayısını da haber verdiriyor..
Işin özü, çok öncelerden beri ben sistemsiz sadece kendim eller boş iken de tur atsam etrafımda, zaten tüm metallerin ve boşluğun direk işaretini alabiliyordum. Bende çubuklar yön vermez. Önce ne varsa işaretini verir. Durur beklersem sonrasında hareket edip yön gösterir.
Bu sistemin bana artısı, parazitleri bastırması, nesne ile arasında özel bir bağ kurup iletişim hattını güçlendirmesi, kararlı sinyal olusturtmasi, hedef nesneye göre aramaya izin vermesi Ve stabil davranması..
Saygılar..
Hâlâ arazideyim. Soru varsa denerim..
Saygılar..

Ibrhm

Aktif Üye
Cümleten hayırlı günler. Bende çalışmalarda elde ettiğım sistem demeyeyimde yöntem hakkında bilgi vereyim. Mıknatıs manyetik alanı kesiyor. Boş çubuklarla elimde numune evde dekoder'in yanından geçemiyordum sürekli çubukları kendine çékiyordu. Mıknatıslı çubukla sorun çözüldü. Birde çubukla BulursamKader25 hocamızın maden tespiti derslerinde olduğü gibi artı tarafımızdaki mıknatıs aynı konumda, eksi tarafımızdaki mıknatısi çubuğun tam ucuna tutturursak ,eksi yanımın sarhoşluğu gitti şimdi artı yanım kadar hatta daha fazla çekim alıyor . Gerisi tespite kalıyor. Arkadaşların denemesinde fayda var ve eminim bu şekli çoğumuz değiştirmeyecegiz. Birde derinlik ve uzaklık konusu var onlardan da bahsedeceğim en iyi dedektörü yaradılışımızda gizlemiş yaradan. Saygılar.

Ibrhm

Aktif Üye
Cümleten hayırlı günler. Bende çalışmalarda elde ettiğım sistem demeyeyimde yöntem hakkında bilgi vereyim. Mıknatıs manyetik alanı kesiyor. Boş çubuklarla elimde numune evde dekoder'in yanından geçemiyordum sürekli çubukları kendine çékiyordu. Mıknatıslı çubukla sorun çözüldü. Birde çubukla BulursamKader25 hocamızın maden tespiti derslerinde olduğü gibi artı tarafımızdaki mıknatıs aynı konumda, eksi tarafımızdaki mıknatısi çubuğun tam ucuna tutturursak ,eksi yanımın sarhoşluğu gitti şimdi artı yanım kadar hatta daha fazla çekim alıyor . Gerisi tespite kalıyor. Arkadaşların denemesinde fayda var ve eminim bu şekli çoğumuz değiştirmeyecegiz. Birde derinlik ve uzaklık konusu var onlardan da bahsedeceğim en iyi dedektörü yaradılışımızda gizlemiş yaradan. Saygılar.