Delikli kaya bilgisi olan var mı

aslan81

Moderatör
Moderatör
çubuk herkeste aynı tepkiyi vermez kan tutmuyo derler öyle birşey önce denemesini yap maden mahsen bildiğin yerlerde dene sonra arazide uygula sende olmuyorsa arkadaşlarının birinde tatbik edin birde buiş için emek vermiş hala veren ustalarımız var kendisi aşada ama affına sığınarak aşıntıyı sana ileteyim ondan çok şey öğrenebilirsin ;BulursamKader25 Nickli Üyeden Alıntı Kıymetli Kardeşim,

Çubuk temini ve yapımı çok kolay.
Daha dün ben sanayiye gidip HIRDAVAT mağazasından 2 şer adet 2.5-3mm kalınlığında Aleminyum-Bakır ve Pirinç çubuk aldım.
İsterken kalınlığını ve cinsi söyle " 3mm bakır kaynak teli" istiyorum de yeter.
Al eline penseyi öce ortadan 2'ye böl. 50 cm.lık 2 parça elde ettin. Sonra 12 cm.den 90 derece bük " L " şekline getir.
12cm.lık parçanın ucunu da 2cm.lik 45 derece bük.
Çubukların hazır. Dün ben 6 parçaya 5-TL. verdim. 6 Takım çubuk yaptım.
Para verip internet sitelerinden alan hata eder. Hepsi aynıdır. Süslemelerine kanmayın.

Gelelim Hangi Çubuk hangi işte kullanılacak (Genel Olarak-teferruatı çok uzun sürer) :

BAKIR : Boşluk Bulur. Her şeye hareketlenir.

ALEMİNYUM: Sadece boşlukda ve kazılmış sonra dolgu yapılmış yerde hareket eder. Boşluk harici işe yaramaz. Maden tespiti yapılmaz.
Herkes de olmalı, yani her çubukçu da.

PİRİNÇ : Boşluk bulur maden tespit eder. Yalınız en yakındaki madene tepki verir. 5 metre uzağındaki daha büyük madeni göstermez.

GÜMÜŞ KAYNAK ÇUBUĞU: En kral çubuk budur. Araştırma yapılan alanda ayağınızın altındaki mal 1 kg. olsa 50 metre uzakta 2 kilo olan malı işaret eder.
Yoğunluğun tespitçisidir. Kraldır. Tecrübe ile sabit. Kim ne derse olumsuz kabul etmem. Kullandığımı bilirim.

Daha çok çeşitler var amma, başlangıç yapacak için bunlar yeterli.

Çubukla her boşluk bulunur.
Kuyu bulunur, kaya mezar bulunur. Mahzen bulunur.
Mahzen içinde hangi kıymeti maden var tespit edilir.
Benim şahsen tanıdığım bu konuda 4 büyük usta var.
Bu işe yıllarını verdiler. İyi bir çubukçu 10 seneden önce yetişmiyor.

Çubuk işini öğrenmek isteyen çok okuyacak, çok bilgili olacak ve arazide binlerce tatbikat yapacak.
3 günde çubuk ustası olunmaz.

Dün akşam başka bir tekniği evde denedim. Başarılı da oldu.
Yüzük ile bileziğe çubuğun ucundaki tepki (titreşimi) bariz hale getirdim.
Çocuklar dahi ayırtedebildi.

Okuyun okuyun okuyun
Tatbikat tatbikat tatbikat...

Çubuk aleyhinde konuşanlara da itibar etmeyin.
İnanmayan varsa Konya'ya gelsin.
Çıkalım araziye, yakalım mangalımızı ben onlara ispat edeyim.
Bu kadar da iddialı konuşuyorum.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Buyuk ve kucuk ucgenin oldugu o kara tasi 4 cepheden resimlerini gormek isterim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Buyuk ve kucuk ucgenin oldugu o kara tasi 4 cepheden resimlerini gormek isterim.

aslan81

Moderatör
Moderatör
ayağını koymuşsun oky de bursalı ,bide ayaksız fotola bulursamkader ustanın dediği gibi üçgen işçilikliyse yakınında hediyeside olur ,varmı tesbit için foto lazım ve sende horasanlı yer ara o taşta küçük üçgenide unutma araştırmanda ,sivri ucu istikametinde de (sağ)bir inceleme yap kod aşağıyamı düşüyor o tarafta o bölgenin fotoları lazım ,kapatılmış giriş arayacağız,, diğer fotolara yorum almışın bir araştır hepberaber sonuçları görelim,kly gelsn,,
sağüst köşede beyaz kırık düz taş büyükmü gaya 1x2 gibi neden kırık o oraya işlemmi yapılmış boşluk mu aranmış ?bizim aradığımız gibi bir girişmi aranmış

Son düzenleme:

aslan81

Moderatör
Moderatör
gittiğinde araziyede bakarmısın sanırım bakabilirsin çünkü siyah taş yüksek yerde, üçgenin saüından solundan çizgiler geçiyor,taşın solunda da var arazide bir uyumlulk varmı yol dere patika vb oralarıda fotola ii akşmlar