Değirmenler Hakkında Bilgisi Olan

hasantopay

Member
Merhaba arkadaşlar. Dayımın dediğine göre bizim köyde bir değirmen varmış eskiden kalma. Tabi yıkık dökükmüş ben görmedim. Yeraltında odalar falan varmış birbirine bağlı. Yel değirmeni gibi biryermiş sanırım çünkü anlattığı yerde akarsu veya dere falan yok. Bu değirmenler de neler olur acaba

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Saol hocam aynı yerde birde manastır var. Bu mümkünmüdür sizce
emsal
konuyu konuyu okuyup idrak ettiyseniz tek mevzu ustune odaklaniniz.mutluson yasanirsa bir ust levele geciniz.
sektorde hersey mumkundur.cunku define bu topraklarin kaderidir bolca vardir

poseidon2023

Uzman
kendi sayfamızda paylaştıgımızı bulamıyoz bu kalmış aga

hasantopay

Member
kendi sayfamızda paylaştıgımızı bulamıyoz bu kalmış aga
Değirmenin olduğu kısmın karşısında ki tepede zaten hocam yer altı çarşısı var. Aynı zamanda üstüde kale. Bu kalenin önünü her yerini delik deşik kazdılar zamanında ve çok şey buldular heykel falan. Bu değirmen ve manastırın olduğu yerinde boş olduğunu zannetmiyorum.

Başka bir konu daha açmıştım YATIR ile ilgili bilgisi olan var mı diye. Bu bahsettiğim yatır da yine buradaki mahallede yer alıyor

Apollon01

Moderatör
Moderatör
hasantopay ustam Mal bulanındır ustam gerekeni söylemiş, çubuk işini iyi öğren kalan çoktur, herkes kısmetinde olanı alır, başarılar diliyorum

hasantopay

Member
hasantopay ustam Mal bulanındır ustam gerekeni söylemiş, çubuk işini iyi öğren kalan çoktur, herkes kısmetinde olanı alır, başarılar diliyorum
Teşekkür ederim hocam çubuk işine yeni başladık. Daha önce alan tarama ile dedektör kullanıyorduk sadece. Şu an çubukla sadece boşluk üzerine yoğunlaştım aliminyum çubuk kullanıyorum. Sadece boşluklara tepki veriyor çünkü

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim hocam çubuk işine yeni başladık. Daha önce alan tarama ile dedektör kullanıyorduk sadece. Şu an çubukla sadece boşluk üzerine yoğunlaştım aliminyum çubuk kullanıyorum. Sadece boşluklara tepki veriyor çünkü

ben size aliminyum çubuğu tavsiye ettiğimi hatırlıyorum, göreceksiniz, en güzel sonuçlar onunla bulunur, boşluk=aliminyum çubuk, testlere devam edin, ihmal etmeyin, kolay gelsin

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Değirmen meselesi hakikaten geniş bir konudur.

Karadenizde gördüklerim tek çarklı iken diğer bazı bölgelerde üç çarklı oldugu gördüm.
Bu metre kareye yansır dolayısı ile altında oda varmı? soruna cevaptır.

Yel değirmeninde yapılacak ilk hareket cevreyi genişce gezip araştırmak olmalıdır derim.

Son düzenleme:

hasantopay

Member
ben size aliminyum çubuğu tavsiye ettiğimi hatırlıyorum, göreceksiniz, en güzel sonuçlar onunla bulunur, boşluk=aliminyum çubuk, testlere devam edin, ihmal etmeyin, kolay gelsin
Evet bakır da var ama bakır her şeye dönüyor maşallah. Alüminyumunla altın, bakır, sikke, gümüş vs denedim hiçbiri görmedi. Aliminyum kalın ince olsa ve içi dolu boş olsa farkeder mi peki

hasantopay

Member
Değirmen meselesi hakikaten geniş bir konudur.

Karadenizde gördüklerim tek çarklı iken diğer bazı bölgelerde üç çarklı oldugu gördüm.
Bu metre kareye yansır dolayısı ile altında oda varmı? soruna cevaptır.

Yel değirmeninde yapılacak ilk hareket cevreyi genişce gezip araştırmak olmalıdır derim.
Burası da muhtemelen yer değirmeni hocam çünkü bulunduğu yerde akarsu dere falan yok. Altında oda olduğunu söylüyor dayım ben kendim daha gidip bakamadım ama haftaya bir gün gidip bakacam inşallah