Değerli yorumlarınızı alabilirmiyiz

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bozoklu ve defi ustalar
Peki bu metaryallerin çıktığı bölgelerde nelere dikkat etmem gerekecek nerden başlamam gerekiyor benden nasıl bir çalışma resim betimleme çevresel Bilgi istersiniz ???
Şurayı kazayım defineyi alıp çıkayım gibi bi durum yok burda. Duruyorsa belki kilisenin emanetlerine ulaşabilirsin. Normalde burda geniş bir alanda katman katman ince ince çalışmak gerekir, yani kurtarma kazısı yapılmalı. yoksa tüm kalıntılara zarar verirsin.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üç basamaklı olan Petrus St Peter Calvary haçı roma dönemi ilk tarihi ve duvarda ki yine Calvary haçının çatallı haline benziyor, sütun altlığı veya başlığı da yine roma dönemini andırıyor. Petrus genel de Antakya, İsrail bölgelerin de hristiyanlığı yaymaya çalışmıştır. Bulunan parçaların birbiriyle dönemsel olarak pek uyuşmuyor. Bulunan eserleri tek tek etraf fotoğraflarıyla berağber yayınlayabilirseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

myalbatros

Aktif Üye
Tüm ilgi Bilgi ve yorumlar İçin teşekkürler
Ben yine daha önce yaptığım gibi
Resmî izin ile yol almak İçin başvuruları yapmaya karar verdim
Hayırlısı olsun ülkemiz adına 🙏🏻

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Tüm ilgi Bilgi ve yorumlar İçin teşekkürler
Ben yine daha önce yaptığım gibi
Resmî izin ile yol almak İçin başvuruları yapmaya karar verdim
Hayırlısı olsun ülkemiz adına 🙏🏻
izin mi güldürmeyin beni o attığınız resimlerden birini görmeleri bölgeyi sit alanı ilan etmelerine neden olur ve sürekli takip edilir kolluk kuvvetlerince ve kazı iznini asla alamazsınız bu tip bölgelerde.

myalbatros

Aktif Üye
izin mi güldürmeyin beni o attığınız resimlerden birini görmeleri bölgeyi sit alanı ilan etmelerine neden olur ve sürekli takip edilir kolluk kuvvetlerince ve kazı iznini asla alamazsınız bu tip bölgelerde.
Üstadım söylediğinde haklılık payı var inkar edilmez lakin olaylar burada olduğundan fazla abartılıyor ve karartılıyor arkadaşların gözü fazla korkutuluyor nedenini bizzat test etmiş biri olarak yüzeysel anlatayım
Zaten bu araziyi kendi ellerimle hem kolluk kuvvetlerine hemde müze yetkilerine gidip kendim gösterdim incelettim evet hemen sit alanı ilan edildi Bir araştırma yapıldı ekipler geldi inceleme yaptı fakat kayda değer bir çalışma yapılmaya değer görülmeyip sit statüsü kaldırıldı bende yetkililere bizzat sordum neden böyle bir uygulama oldu neden bir çalışma araştırma yapmıyorsunuz dedim onlarda ülkemizde öyle yerler öyle başvurular varki ne zaman ne eleman nede böyle bir bütçe var dendi ....

Birde biz takip edilicek sorgulanacak iz peşinde koşulacak adamlar değiliz devlete olan bağlılığımızı isbat etmiş belgelemiş insanlarız devletten kaçaçak devletten gizleyecek hiçbir şeyimiz yok bunu bizzat yapmış biri olarak açıkça yazıyorum

Devletimiz tabiki ülkenin tarihine değerlerine doğasına zarar veren vatandaşı takip edecek sorgulayacak yaptığı hatayı engelleyecek
Ama burada esas problem devlet değil biz tarihe meraklı insanların yanlış metotlar ile yanlış insanlar ile girdikleri projelerdir çevrenizdeki örneklere bir bakın hepsi yanlış düzenbaZ sahtekar insanlar kaynaklı sorunlar ...

Evet devletin yasal eksikleri yokmu tabiki var yeni bir düzenleme yapılması kesinlikle şart ama herşeyi devletten bekleme refleksini bir kenara bırakıp biraz Kişiler olarak daha bilinçlenmemiz lazım işi biraz daha ahlaki kuralına göre yapmamız lazım insan kendini düzeltmeye başladığında emin olun Devlette düzelir biZler devlet-milletiz 16 devleti yıkılmış 17.sini kurmuş bir milletiz onun İçin devlet onu yapacak bunu yapacak diye kendimizden taviz vermeyelim biz işi ahlaki ve insani ve hukuki boyutta yapalım birileri gelip beni bulacakmış soracakmış buyurursun gelsin sorsun her soruya verecek cevabımız izahımız vede güçümüz var biz devlet İçin Yaşar devlet İçin ölürüz....
Saygılarımla hayırlı sahurlar ...