Define ile Cin İlişkisi, Cinlerden Korunma

sandalci14

Operatör
bi iki yemek ver evcillesebilen hayvandir.kedikopekde oyle arkadas oldumu birakmaz yaninda dolassin dursun.

06ufukhan06

Yeni Üye
Devlet adına yapılan kazılara "cinler" musallat olmuyormuş dediler neden diye sorduğumda güya ÜÇ harfliler kamu yararına saygı duyuyormuş 😂😂😂

atasdibi

Bilgili Üye
Yok altına dönüşecek, yok cindir, tılsımdır diye karşılaştığınız hayvanlara zarar vermeyiniz. Oralar onların yaşam alanı bizim değil. Bizler veteriner ya da biyolog değiliz onların davranışlarını kendimize göre yorumlayıp zarar verme hakkımız yok. Bir kedinin poşete neden girip içinde oturmasına şaşırmıyorsak doğada gördüğünüz hayvanlara da aynı gözle bakıp anlam aramayın.

Karabulut

Operatör
Eskiden daha çok varmış Dağda dayımı korkutmuşlar keçi kılığına girip konuşmuş dayım ozaman küçükmüş 1 ay hastanede yatmış

Karabulut

Operatör
O kadarını bilmiyorum Mekanı cennet olsun yaşasaydı sorardım Annem anlattı.Sadece bir defa arge yapılan yere yılan geldi başımızda bekledi böyle olursa öldürmeye çalışmayın oranın bekçisidir başka yerde arge yapılır Birde içinizde korku varsa gitmeyin hiç birşey olmasa korku sizi yer bitirir

blueverse

Bilgili Üye
cinler insana musallat olmaz insan insana musallat olur

fikoo

Yeni Üye
cinlerin varligi hepimiin kafasinda yer etmistir. ancak surekli olarak define kazi islemi sirasinda yada ganimeti alirken carpilan insanlarin yada bunlara karsi onlem olarak goturulen hocalarin carpildigi soylentileri ortalikta dolasip durur. amma ve lakin hani kimin basina gelmis dediginizde duyacaginiz seyler bellidir. ya bi arkadasinin akrabasinin basina gelmistir, ya kahvede konusulurken duymustur falan filan. oncelikle sunu soyleyeyim, evet cin dedigimiz varliklar vardir. bunu kabul eden biri olarak diyorum ki, oyle defineye cin muhafiz musallat etmeymis, yok cinler tarafindan sahiplenen defineymis tum bunlar kulliyen uydurma ve sehir efsanesidir. cinlerin isi gucu yokta ganimetemi cokecekler. yada senin benim sakladigim gomuyemi bekcilik edecekler. kazi esnasinda karsilasilan aksilik ve zorluklari cinlere baglamak adet olmus. insanimizin inanci bir rant kapisi olarak gorulmus ve haci hoca takiminada gun dogmustur. sen arastirir yeri bulursun sonra kopek gibi kan ter icinde calisir uc bes biseyler cikarirsin sonrada hoca efendiye doner buyur buda senin payin dersin. yok arkadas bunun adi kerizliktir. madem o hocalarin cinleri var, hoca kendi cinleri sayesinde yer bulsun biz beraber acalim o zaman paylasalim. kazi esnasindaki asiri heyecan, asiri yorgunluk ve yuksek adrenalin insan vucudunu etkiler. aslinda bunu hepimiz biliriz. ama erkeklige bok surmemek adina cinlere bok atip isin icinden siyriliriz. uzun lafin kisasi definede musallat yada muhafiz cin diye bisey yoktur. bu sacmaliklar inancimizi somurmek amaciyla uydurulmus sehir efsaneleridir. saygilar...
s.a reis yanlisin olabilir ben pek anlamam ama cinler altinin veya gumusun vermis oldugu enerjiye sahipleniyolarmis sanirim nasil zengin olunacak rahat yasam yasayalim diye kaziliyosa cinlerde aynen zengin yasamalari icin definedeki enerji onlarin zenginligi oldugu icin sahipleniyolarmis diye duydum bende agizdan duyma yani dedigin gibi