Define bulma /ekonomik sıkıntılar/ son çare

eski

Editör
Selamün aleyküm ustalar..

İsim vermek yasak mı bilmiyorum ama savunma sanayi için üretim yapan bir firmanın ucunda anten olan bir cihazı var.

Xxxxx elic diye geçiyor..

Cihaz PC ye bağlaniyor ve anlık tarama yapıp görüntüyü direkt PC veriyor. 500 metre alanı 10 m de derinlik algılaması varmış yani arabayla giderken bile tarama yapılabilir imis. Şimdi bizim buralarda tarihi yerler dümdüz tarladan mezarlar çıkıyor ufaklı da olsa. Yani işaret yok anca boşluk metal tespiti ile bulunuyor. Bu dediğim cihazlar ile ben bu mezarları bulabilir miyim? Bu cihazlar anlık aktarım yapıyor yani bir yerde bir mezar bir boşluk olduğu anda bu bu cihaz bana görüntü olarak bunu verebilir mi? Eğer böyle ise arabamı satıp bu cihazı alacağım 40-50 bin lira cihaz. Maddi sebepler sermaye olmaması aylık kazancin yetmemesi artık gına getirdi. İnanın 30 yaşına geldim maddi sebepler yüzünden evlenemiyorum. Borca harca giremiyorum. Tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim.
yaşım senden oldukça büyük. saçım sakalım aklaştı. sana nasihatim düşünce yapını değiştir. arabanı kaybetme, deneyimin iyi olmadığı işlere borç yapıpta girme. umudun define ve definecilikte ise unut. yapabileceğin deneyimin olan reel işlere yönel. süreç zor ve uzun zamanlıdır lakin reel işlerde çorba her zaman kaynar. kendinini ve işini geliştirdikçe zaman içinde çorbanın yanında baklavada gelir. definecilik hobi işidir. meslek değildir. umut kapısı değildir.
gerçi nasihat vermeyi bırakmıştım.
eskiden nasihat ister alırsın ister almazsın.

CooL

Bilgili Üye
🙂🙂 hangi modelmiş işe yaramayan ustam, çok merak ettim. Bir deginebilir misin? Bu cihaz nedir? Özellikleri nedir? Bir kullanıcı olarak aydınlatır mısın bizleri?
@eser34 ustam ben makina kullanıcısı değilim sadece şunu söyleyebilirim proton elic kiralayıp bir alana baktırdım aynı alanda daha önce açılmış olan içini bile resimlediğim oda mezarı vardı ve bu cihaz orayı oda olarak çizmedi bile. Ayrıca derinlik 60 cm falandı kendi gördüklerime istinaden böyle bir yorum yapıyorum

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
bu cihazı kullanan birilerine denk gelmek zor. bi konu açsan da tecrübelerinizi paylaşsanız çok faydalı olur ustam.
ABİ NE YANİ KONUYA GEREK VAR, NE DE BAHSESİLDİĞİ GİBİ ÖZELDEN YAZMAYA??DEVLET SIRRI DEĞİL Kİ BU!!
SORUN SÖYLEYELİM. NEDEN GİZEM OLUŞTURULUYOR ANLAMADIM. VAKTİ ZAMANINDA BU CİHAZI ALDIM. 2 MODELİ VAR DENİYOR..BİR ÇOK MODELİ VAR. BEN NORTON ELIC 4 ANTEN KULLANIYORUM. LİDAR DA TAKTIRDIM ALIRKEN, ÇOK DAHA NET SONUÇ VERİYOR. LİDAR NEDİR? LİDAR CİHAZIN LAZER GÜDÜMLÜ OLMASI DEMEKTİR. OLDUKÇA PAHALIDIR DOĞRUDUR. ÇOK DÜŞEŞ BİR RAKAMA ALMIŞTIM BEN. NASIL ALDIĞIMI DA BURADA Kİ ""ABİLERİM"" YA DA ESKİ KONULARIMI BİLENLER BILİR. DEMEM ŞUDUR Kİ, BU CİHAZ BASARILI MI? EVET! BAŞARILI. FAKAT DOĞRU ÇEKİM YAPABİLMEK ZOR. BOŞLUK BULMAKTA SIFIR HATA, ZATEN ÜRETİM AMACI DA BU. ARAŞTIRIRSANIZ GÖRECEKSİNİZ. EĞER Kİ BU CİHAZI ALMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ, CHIPSIZ OLANINI BULUN.ASLA YUKSEK GERILIMIN ALTINA DENK GELMEYIN HIC AFFI YOK,TOZ DUMAN OLURSUNUZ. YAYDIĞI FREKANS COK GUCLU. GECE MUKEMMEL BIR KULLANIM KOLAYLIGI VAR. TASIMASI SON DERECE KOLAY.KURULUMU 30-40SN. ANLIK VERI AKISI SAGLIYOR, BAGLI OLAN EKRANDA ANOMALİLER GORULEBILIR. ARAC ALTI MONTE EDILEBILIR, HAREKET HALINDE TARAMA YAPILABILIR. SU ALTINDA DA COK NET GORUNTU ALINABILIR. ANLATTIKLARIM BUZZAT TECRUBE EDILMIS HAKIKATLERDIR. ARASTIRIRKEN NORTON ELIC DIYE ARASTIRILIR ISE ZATEN GORULECEKTIR. HERHANGI BIR CIHAZ ICIN ARABA SATILIP PARA YATIRILIP ALINIR MI?KESINLIKLE HAYIR!!BU IS INSANI YER BITIRIR.BIR YERIN VAR ISE, ILK ONCE BILGILEN, DAHA SONRA CUBUK MU?DEDEKTOR MU?BUTCENI ASMAYACAK KADAR BIR ELEMAN EDIN. AMA MALINI MULKUNU SATMA.
@eser34 ustam ben makina kullanıcısı değilim sadece şunu söyleyebilirim proton elic kiralayıp bir alana baktırdım aynı alanda daha önce açılmış olan içini bile resimlediğim oda mezarı vardı ve bu cihaz orayı oda olarak çizmedi bile. Ayrıca derinlik 60 cm falandı kendi gördüklerime istinaden böyle bir yorum yapıyorum
Kullanıcı odaklı da olabilir hocam. Cihaz zaten çizmeyecek, kullanıcı aldığı anlık görüntüyü filtreleyip görecek. Ben ElicNorton un performansından son derece memnundum. Ciddi işler yaptı diyebilirim rahatlıkla. Ama kullanıcı odaklı bir cihazdır, bu çok önemli.

CooL

Bilgili Üye
ABİ NE YANİ KONUYA GEREK VAR, NE DE BAHSESİLDİĞİ GİBİ ÖZELDEN YAZMAYA??DEVLET SIRRI DEĞİL Kİ BU!!
SORUN SÖYLEYELİM. NEDEN GİZEM OLUŞTURULUYOR ANLAMADIM. VAKTİ ZAMANINDA BU CİHAZI ALDIM. 2 MODELİ VAR DENİYOR..BİR ÇOK MODELİ VAR. BEN NORTON ELIC 4 ANTEN KULLANIYORUM. LİDAR DA TAKTIRDIM ALIRKEN, ÇOK DAHA NET SONUÇ VERİYOR. LİDAR NEDİR? LİDAR CİHAZIN LAZER GÜDÜMLÜ OLMASI DEMEKTİR. OLDUKÇA PAHALIDIR DOĞRUDUR. ÇOK DÜŞEŞ BİR RAKAMA ALMIŞTIM BEN. NASIL ALDIĞIMI DA BURADA Kİ ""ABİLERİM"" YA DA ESKİ KONULARIMI BİLENLER BILİR. DEMEM ŞUDUR Kİ, BU CİHAZ BASARILI MI? EVET! BAŞARILI. FAKAT DOĞRU ÇEKİM YAPABİLMEK ZOR. BOŞLUK BULMAKTA SIFIR HATA, ZATEN ÜRETİM AMACI DA BU. ARAŞTIRIRSANIZ GÖRECEKSİNİZ. EĞER Kİ BU CİHAZI ALMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ, CHIPSIZ OLANINI BULUN.ASLA YUKSEK GERILIMIN ALTINA DENK GELMEYIN HIC AFFI YOK,TOZ DUMAN OLURSUNUZ. YAYDIĞI FREKANS COK GUCLU. GECE MUKEMMEL BIR KULLANIM KOLAYLIGI VAR. TASIMASI SON DERECE KOLAY.KURULUMU 30-40SN. ANLIK VERI AKISI SAGLIYOR, BAGLI OLAN EKRANDA ANOMALİLER GORULEBILIR. ARAC ALTI MONTE EDILEBILIR, HAREKET HALINDE TARAMA YAPILABILIR. SU ALTINDA DA COK NET GORUNTU ALINABILIR. ANLATTIKLARIM BUZZAT TECRUBE EDILMIS HAKIKATLERDIR. ARASTIRIRKEN NORTON ELIC DIYE ARASTIRILIR ISE ZATEN GORULECEKTIR. HERHANGI BIR CIHAZ ICIN ARABA SATILIP PARA YATIRILIP ALINIR MI?KESINLIKLE HAYIR!!BU IS INSANI YER BITIRIR.BIR YERIN VAR ISE, ILK ONCE BILGILEN, DAHA SONRA CUBUK MU?DEDEKTOR MU?BUTCENI ASMAYACAK KADAR BIR ELEMAN EDIN. AMA MALINI MULKUNU SATMA.
Kullanıcı odaklı da olabilir hocam. Cihaz zaten çizmeyecek, kullanıcı aldığı anlık görüntüyü filtreleyip görecek. Ben ElicNorton un performansından son derece memnundum. Ciddi işler yaptı diyebilirim rahatlıkla. Ama kullanıcı odaklı bir cihazdır, bu çok önemli.
@eser34 ustam herkesin fikrine saygı duyarım tabiki fakat bahsettiğim makina su altında kalan bir şehidimizi termal sayesinde bulmuştur ve haberlere konu olmuştur makinayı kullanıp bulan kişi yer tesbştine gelmişti fakat arazide başarılı olduğunu düşünmüyorum

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
@eser34 ustam herkesin fikrine saygı duyarım tabiki fakat bahsettiğim makina su altında kalan bir şehidimizi termal sayesinde bulmuştur ve haberlere konu olmuştur makinayı kullanıp bulan kişi yer tesbştine gelmişti fakat arazide başarılı olduğunu düşünmüyorum
Bahai geçen makina yanI ASSUVA NORTON PROTON ELIC benim de kullandığım bir cihazdı. Su altinda ki basarasini farkli bir konuda da dile getirmistim.

CooL

Bilgili Üye
Bahai geçen makina yanI ASSUVA NORTON PROTON ELIC benim de kullandığım bir cihazdı. Su altinda ki basarasini farkli bir konuda da dile getirmistim.
@eser34 evet ustam assuva proton elic bahsi geçen makina fakat senin kullandığın makinayı bilmiyorum daha üst modelleriyse bilgim yok ama bahsedilen fiyat olarak aynı makina dan bahsedildiği ni düşündüm yaşadığım tecrubeyi yazdım

oymak beyi

Bilgili Üye
kim olduğunu hatırlamıyorum ama yine burada okumuştum. bu ürünü bir şekilde piyasa fiyatının coook altında aldığını söylemişti. ve üründen de hiç memnun olmadığını yazmıştı. bende o sıralar bunların lazerli cihazını araştırıyordum. kullanıcısına denk gelmedim hiç, elic leri hakkında da olumlu yorum göremedim almamistim o yüzden. sanırım kullanıcısına göre değişiyor

reddanger

Yeni Üye
Bu tarz cihazlarda operatör çok önemli ustam 500 bin liralık mala aldın diye her yerde herşeyi bulacagin anlamına gelmiyor ne yazık ki. Kullanmasını analizini bilmezsen 1 trilyon da versen boşa verirsin. Öyle kullanıcılar var ki çubukla milyarlık makinelerin işlerini yapıyorlar mesela