Dedektör Tavsiyesi Bu Üçlüden Hangisi

izmitlii

Member
S.a ustalarım tecrubeli yada tecrubesiz fikirlerinizi merak ediyorum. Yüzeysel tek para arayacagım lakin derin aramada oldugu yerler var, ayrım konusunda daha önce farklı bi modelde sıkıntı yaşadım. Bu üçünün fiyatları yakın tercihiniz hangisi olurdu.

-Garrett Gti2500 Dedektör 3 başlıklı
-XP Deus 2
-Minelab Ctx 3030

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
S.a ustalarım tecrubeli yada tecrubesiz fikirlerinizi merak ediyorum. Yüzeysel tek para arayacagım lakin derin aramada oldugu yerler var, ayrım konusunda daha önce farklı bi modelde sıkıntı yaşadım. Bu üçünün fiyatları yakın tercihiniz hangisi olurdu.

-Garrett Gti2500 Dedektör 3 başlıklı
-XP Deus 2
-Minelab Ctx 3030

Ben bile tavsiye ederken kararsız kaldım

saftilki

Moderatör
Moderatör
şelale gibi yerlerinde varsa deus 2 derdim, birde hafifliği ile ön plana çıkartıyor kendini
ama oyum ctx 3030 dan yana

izmitlii

Member
Üçüde iyi cihaz tercih zor elbet buradaki yorumlara bakarak daha kolay secerım dıye dusundum

saftilki

Moderatör
Moderatör
ben inpact pro aldım bütçeme göre ve kendı klasmanında iyidi
ama bi yerden sonra arazide salla salla kolum durduda sol elimlede şafttan tutarak sallamaya balşadım yani işlem yaptığım noktalarda, o yüzden ctx 3030 harikalar yaratsada deus 2 yi hafifliği ile ön plana al
cihazın kararlılığı ve diğer artısı ve eksilerin araştır derim, ctx deustan ağırdır muhtemelen

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Aleykümselam.

Tercihinizi bütçenize ve beklentinize göre yapmalısınız.

GTI2500'ün temiz ikinci eli daha makul fiyata alınır. Piyasa armut piş ağzıma düş sevdiğinden çok kişi çözemez ve ikinci elleri bu yüzden hesaplıdır. Değerli değersiz tespitlerinde başarılıdır, mezar ve boşluk tespitleri de yapabilir. Derinlik algısı daha iyidir. Lakin yazdığım gibi tecrübesi zordur, çözmek için sabır ve zaman ister. Kolay pes eden biri iseniz size uymaz.

CTX3030 ayırımı güzel yapabilen, çoklu frekans kullanan güzel bir cihaz. Daha pratik ve daha pahalı.

Son olarak Deus ve serilerini yukarıdaki cihazlarla kıyaslama yapamıyorum.
Deneyimleme fırsatım olmadı.

izmitlii

Member
Aleykümselam.

Tercihinizi bütçenize ve beklentinize göre yapmalısınız.

GTI2500'ün temiz ikinci eli daha makul fiyata alınır. Piyasa armut piş ağzıma düş sevdiğinden çok kişi çözemez ve ikinci elleri bu yüzden hesaplıdır. Değerli değersiz tespitlerinde başarılıdır, mezar ve boşluk tespitleri de yapabilir. Derinlik algısı daha iyidir. Lakin yazdığım gibi tecrübesi zordur, çözmek için sabır ve zaman ister. Kolay pes eden biri iseniz size uymaz.

CTX3030 ayırımı güzel yapabilen, çoklu frekans kullanan güzel bir cihaz. Daha pratik ve daha pahalı.

Son olarak Deus ve serilerini yukarıdaki cihazlarla kıyaslama yapamıyorum.
Deneyimleme fırsatım olmadı.
Gti2500 tecrubeden kastiniz bol bol gezip denemlermi yoksa bosa yapilan kazilarmi?

saftilki

Moderatör
Moderatör
her ne alırsan al geziye çıkmadan çıkmadan önce cep yöntemiyle çeşitli matariallerle çeşitli derinliklerde cihazla bütünleşmeden çıkma derim geziye, çok faydasını görürsün hemde çok