Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

yani çubuk seçimini forumda anlatan ustalar var yalnız bakır şuna gider pirinç buna gider demek bana göre saçmadır çubuk konusunu manyetik ya da diyamanyetik olarak ayırmak gerekir yani mıknatıs tutan mıknatıs tutmayan yere altın göm birde yakınlarına demir kazık çak pirincin 4 yönden de altına tepki vermediğini ama demire bütün yönlerden tepki aldığını kendin gör sonra eline çelik çubuk al aynı şekilde demire 4 yönden de tepki alırsın ama altına sadece batıdan doğuya ya da doğudan batıya tepki alırsın
Bu yazdığımı sen veya okuyanlardan biri yaparsa buraya sonucunu yazsın zaten yapan olursa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır.
Ben denerim usta princle gümüş sikke buldum ben bu sistemle , ustalarımız da gümüş Çubuk kullanmamızı tavsiye ediyo

bak altın diyamanyetik elementtir toprağa 10 metre aralıkla demir ve altın göm pusula ile yönleri belirle sonra pirinç ve çelik çubuk ile bak bakalım sonucu şimdiden yazayım pirinç diyamanyetik altın da diyamanyetik olduğu için pirinç altını görmezzz demirin üstünde tepki verir çelik çubuk ise altını ve demiri görür demiri bütün yönlerden görürken altını dünyanın ley hatlarından kaynaklanan bozunumunu ve altının dalga boyutunun da çok yüksek olduğunu hesaba katarsak altını doğudan batıya ya da batıdan doğuya şeklinde görecektir çelik veya pirinç çubuk ile yere gömülen demiri her yönden tespit yapabilirsiniz.
Dediğin gibi usta princ Çubuk merkeze yaklaştımı üstüne binemiyo pek ondan sonra çelik çubuk kullansak olurmu ki acaba

Definecikuzu

Bilgili Üye
@Her can ölümü tadacaktır @Mezarcıııı sorularınızı cevaplamadan önce size bir sorum olacak metal de neden çubukla tespit yaptığımızda tam olarak noktasal yer alamayız hatta diyorlar gümüş bakır vs 5-6 metreye kadar sapma yapabilir altın da ise 11 metreye kadar sapma yapabilir sizce bunun en önemli sebebi nedir çubuklar neden çoğunlukla nokta atışı yapamaz bir düşünceniz var mı

@Her can ölümü tadacaktır @Mezarcıııı sorularınızı cevaplamadan önce size bir sorum olacak metal de neden çubukla tespit yaptığımızda tam olarak noktasal yer alamayız hatta diyorlar gümüş bakır vs 5-6 metreye kadar sapma yapabilir altın da ise 11 metreye kadar sapma yapabilir sizce bunun en önemli sebebi nedir çubuklar neden çoğunlukla nokta atışı yapamaz bir düşünceniz var mı
yerküre ve kutuplara olan mesafe etkili olabilirmi, ayrıca bulunduğumuz yarımküre..

Definecikuzu

Bilgili Üye
yerküre ve kutuplara olan mesafe etkili olabilirmi, ayrıca bulunduğumuz yarımküre..
bak canlı veya cansız bütün maddelerin bir enerjisi yani frekansı vardır büyük üstad nicola tesla bile evreni anlamak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim yasaları ile düşünün demiş evrendeki bütün maddeler titreşir dalga yayar şimdi gözünü kapat ve bir göle veya havuza taş attığını düşün taşın su üzerindeki oluşturduğu yuvarlak gittikçe büyüyen halkalar gibi gümüşte altın da bakır da bu şekilde toprağa dalgalar yayar gümüş bakır bronzun dalgaları kısadır fakat altının dalgaları atom yapı farklılığından ötürü çok daha uzundur bu sebeple çubuk metale gitmez metalin yaydığı dalgalara yönelir bu sebeptendir ki çubukla metal tespiti yaparken sapma yaşıyoruz.

Usta vardır onunda bı çözümü o son noktayı işaretledikten sonra başka bı sistem daha geliştirip belki onuda çözebiliriz gümüşle altın aynı şey ben gümüşü son nokta da işaretledikten sonra ileri geri yaparken yakaladım

Definecikuzu

Bilgili Üye
Usta vardır onunda bı çözümü o son noktayı işaretledikten sonra başka bı sistem daha geliştirip belki onuda çözebiliriz gümüşle altın aynı şey ben gümüşü son nokta da işaretledikten sonra ileri geri yaparken yakaladım
peki çubukla tespit ettiğin yer ile makine ile baktın mı ne kadar sapma yaptı tahmini 10 ile 30 cm arasında sapma yatığını düşünüyorum yalnız gümüş ile altın aynı şey değildir @Turko ustamın bir yazısında da denk gelmiştim çubuk ve altın ile ilgili tecrüesini yazmıştı denk gelirsen oku

Definecikuzu

Bilgili Üye
gümüş ile altın aynı olaydı pulselerin-vlflerin gümüşe olan hassasiyetinin aynısı altında da olurdu gümüş oksitlenir ve zamanla toprak altında kaldığı süre zarfında cihazın algılama derinliğini artırır lakin cihazlar altını hava testinde ne kadar uzaklıkta görüyorsa toprak altında o mesafeyi geçemez çünkü oksidasyona uğramıyor

peki çubukla tespit ettiğin yer ile makine ile baktın mı ne kadar sapma yaptı tahmini 10 ile 30 cm arasında sapma yatığını düşünüyorum yalnız gümüş ile altın aynı şey değildir @Turko ustamın bir yazısında da denk gelmiştim çubuk ve altın ile ilgili tecrüesini yazmıştı denk gelirsen oku
Ustam bulabilirsen etiketle beni bende 20 santim çıktı makinam yoktu gözümle buldum ondan sonra çiviyi noktaladım hep bı daha denk gelmedi

Definecikuzu

Bilgili Üye
Ustam bulabilirsen etiketle beni bende 20 santim çıktı makinam yoktu gözümle buldum ondan sonra çiviyi noktaladım hep bı daha denk gelmedi
emin ol tam noktaladığı yerde çıkmamıştır mutlaka sapma yapmıştır peki sen bulduğun bir adet sikkede bile sapma yapıyorsa toplu gömüdeki sapma oranını sen hesap et

gümüş ile altın aynı olaydı pulselerin-vlflerin gümüşe olan hassasiyetinin aynısı altında da olurdu gümüş oksitlenir ve zamanla toprak altında kaldığı süre zarfında cihazın algılama derinliğini artırır lakin cihazlar altını hava testinde ne kadar uzaklıkta görüyorsa toprak altında o mesafeyi geçemez çünkü oksidasyona uğramıyor
Ya ustam çok uğraşıyom deniyom her gün aklıma daha başka bişey gelmiyor
emin ol tam noktaladığı yerde çıkmamıştır mutlaka sapma yapmıştır peki sen bulduğun bir adet sikkede bile sapma yapıyorsa toplu gömüdeki sapma oranını sen hesap et

Anladım ustam peki sapmanın belli bı yönü varmıdır acaba ama demiri filan tam üstüne bindiriyo

Definecikuzu

Bilgili Üye
Ya ustam çok uğraşıyom deniyom her gün aklıma daha başka bişey gelmiyor

Anladım ustam peki sapmanın belli bı yönü varmıdır acaba ama demiri filan tam üstüne bindiriyo
demir çok farklıdır arazide demir ile altın varsa çubuk altına demir sinyalı verecektir çünkü demir sanki altının frekansını kendi yayıyormuş gibi yapar demir ajanlar gibi toprak altında her kılığa bürünüyor demir gösterdiği yerde değerli değerli verdiği yerde de demir olma ihtimali çok fazladır zaten dikkat edersen gezdiğin arazide demir varsa çubuk ilk önce demire gider