Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

Parkeci42

Member
Çubuk hakkında bütün yazılanları okudum emeği geçen arkadaşların ellerine sağlık güzel konu olmuş çok iyi anlatılmış bilgiler aydınlatıcı ilk sayfadaki çalışma alanını oluşturup tecrübe edinecegim inşaallah

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bunlarda benim cubuklarim @BulursamKader25 ustam busanda ihsan koçak ta yokmuş baronak makina dan hem gümüş hem aliminyum çubuk aldım aliminyumlari bukmedim henüz boyu 80 cm olacak demiştin 12 cm kundak kısmı olacak demi ustam
Doğrudur.
Eğer çok sallanırsa, salınım yaparsa 5 cm daha kesersin.
Böylece;
Kundak/tutma yeri 10-12 cm.
uzanan kısmı da 65 cm. düşmüş olur.

BulursamKader25

BulursamKader25 ustam 8 mm kalınlığında çevre çapı 25mm bakır çubuk çok denedim hiç tepki vermiyor gümüş ler güzel tepki veriyor bilyeli kundakli yapayım diyorum sanırım çok ağır oldu bakır kalın olduğu içinEkli dosyayı görüntüle 237230
Karisimi uygun olmayabilir.
Bakir cubuk kullanan Bakirin NYA olanindan temin etmelidir.

Sana
Gumus
Aleminyum cubuk yeterlidir.
2019 bunlarla gecsin.
İhtiyac hissedersen cesitlendirirsin insallah.

Parkeci42

Member
Sagolasin abi tavsiyelerin için çok yardımcı oldun semaverde çayı mangali fazlası ile hakettin apa barajına gitmek lazım manzarası güzel oranın gittiysen bilirsin gitmediysen kısmet olursa gidelim

BulursamKader25

Sagolasin abi tavsiyelerin için çok yardımcı oldun semaverde çayı mangali fazlası ile hakettin apa barajına gitmek lazım manzarası güzel oranın gittiysen bilirsin gitmediysen kısmet olursa gidelim
Konyada kalirsam gidelim insallah kardasim.

Parkeci42

Member
Hiç gitmedinmi abi apa barajına eski mezarlar barajın içinde kalmış suyun ortasında bir yığma var sanırım timulus adım attığın yer küp kırığı eskiden iyi yerimis ama bosaltmislar birsey kalmamış bize :)

Tahtsızkral

Yeni Üye
Bütün sayfaları tek tek okudum Pazartesi günü çubuk malzemelerimi alıp yapacağım inşallah marangoz olduğum için ahşap kundak yapmayı düşünüyorum istanbuldayım ben işyerim imese yakın bilen bilir ki tam bir sanayi be maden cenneti ihtiyacım olan şeyleri oradan bulacağım düşünüyorum
aliminyum dolu ve gümüş çubuk alacağım kendim bükeceğim ve ahşap kundağa yerleştireceğim bakalım çubuk bende çalışacak mı başka bir avantajımda beykozda yaşıyorum evim bahçeli heryer arazi dağ taş toprak çalışmalara başlayacağım artık
önerileri olan olursa malzeme alımı için mutlaka beklerim

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bütün sayfaları tek tek okudum Pazartesi günü çubuk malzemelerimi alıp yapacağım inşallah marangoz olduğum için ahşap kundak yapmayı düşünüyorum istanbuldayım ben işyerim imese yakın bilen bilir ki tam bir sanayi be maden cenneti ihtiyacım olan şeyleri oradan bulacağım düşünüyorum
aliminyum dolu ve gümüş çubuk alacağım kendim bükeceğim ve ahşap kundağa yerleştireceğim bakalım çubuk bende çalışacak mı başka bir avantajımda beykozda yaşıyorum evim bahçeli heryer arazi dağ taş toprak çalışmalara başlayacağım artık
önerileri olan olursa malzeme alımı için mutlaka beklerim
ahşap olmaz arkadaşım iletken değildir..ya çubuğunla aynı metalden olsun yada plastik olabılır plastik statik eletriği taşır kullanmanda sakınca yoktur..ilk etapta gümüş cubuk ve alimünyum kafidir. ali ömer ustanın bakırsülfatlı konusunu inceleyip uygularsan dahada iyi olur..

fkaratas61

Yeni Üye
BulursamKader25 üstadım ellerin dert görmesin. Allah razı olsun. Bütün yazılanları tek tek okudum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Sakıncası yoksa sizi ziyaret etmek tanışmak isterim.

BulursamKader25

@BulursamKader25 üstadım ellerin dert görmesin. Allah razı olsun. Bütün yazılanları tek tek okudum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Sakıncası yoksa sizi ziyaret etmek tanışmak isterim.
Kardaşım,
Ben Konya da ikamet ediyorum.
Yakınsan, müsait olduğun bir gün gelebilirsin.