Çok değişik kayalar taşlar işaretler

Akc

Member
Sa abiler bugün öyle bi keşfe çıktıkda makinasız çok değişik kayalar taşlar işaretler oymalar ese bi bakıp yardımcı olabilirmisiniz ona göre ilerleyeceğiz
Sizce bu kayalar kendi kendine mi olmuş oluşmuş. Yoksa zamanında yapılmış şeylermi. Kayalar hep delik biyerden biyeri görünüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Thing

C*
Süper Moderatör
Burada murç işçiliği işlenmemiş ise doğal lapya oluşum söylenebilir, köklü kaya değilse zaten geçiniz,
Murç vurgusu yiyip zamane erozyonik oluşuma uğramış der isek, ruh deliği yada sunudur.
Arazi koşulları nedir.
Geniş fotolar mevcutmu?

Akc

Member
Burada murç işçiliği işlenmemiş ise doğal lapya oluşum söylenebilir, köklü kaya değilse zaten geçiniz,
Murç vurgusu yiyip zamane erozyonik oluşuma uğramış der isek, ruh deliği yada sunudur.
Arazi koşulları nedir.
Geniş fotolar mevcutmu?
Köklü Kaya hepsi. Ruh deliği yada sunu nedir. Kbakmayın bilgim olmadığından soruyorum maalesef geniş fotosu yok arazının. Arazi koşulları gördüğün gibi full kayalık. Kırkharamiler hesabi??

The Thing

C*
Süper Moderatör
Doğal oluşum ise lapyadır dediğim gibi,
Sunular mezarı temsil eder ama bu açılarla yorum sadece doğaldan öteye gitmez.

Revenge666

Member
Lapya olusumlar cok fakat oymalarda var. Bazı bazı murç izleri görünüyor. Ustalar senden detaylı fotograf istemiş yok deyip kapatmissin. Bir baska usta bu açılardan yorum yapmak zor demis . ugrasmaya gerek yok o zaman demissin. Bu kadar kolay bırakacaktın niye yorum istiyorsun . gitsene üstüne detayli fotoğraf cekerim de nereleri nasil cekeyim de oymaları temizleyip içlerini yakin cekeyim de. Direk bırakmışsın. Benim sana tavsiyem 5 m2 alanla 15 gun ugrasmayi goze alamiyorsan burda birak. Bu isler oyle topragi 30 40 cm eseleyeyim bir kup altini alip gideyim olmuyor maalesef.

Akc

Member
Lapya olusumlar cok fakat oymalarda var. Bazı bazı murç izleri görünüyor. Ustalar senden detaylı fotograf istemiş yok deyip kapatmissin. Bir baska usta bu açılardan yorum yapmak zor demis . ugrasmaya gerek yok o zaman demissin. Bu kadar kolay bırakacaktın niye yorum istiyorsun . gitsene üstüne detayli fotoğraf cekerim de nereleri nasil cekeyim de oymaları temizleyip içlerini yakin cekeyim de. Direk bırakmışsın. Benim sana tavsiyem 5 m2 alanla 15 gun ugrasmayi goze alamiyorsan burda birak. Bu isler oyle topragi 30 40 cm eseleyeyim bir kup altini alip gideyim olmuyor maalesef.
Çok haklısınız. Ne şekilde çekmem gerekiyor fotoları

Akc

Member
Arazi koşulları nedir.
Geniş fotolar mevcutmu?
Bu arada yüksek bi tepe bura. Bu kayaların 100-150mt ilerisindede taşlık yer var orada dedemler eskiler işaretler olduğunu söylemişlerdi. Ne işareti tam hatırlamıyorum ama oraya da traktörle girdikleri için ben işarette göremedim.