Civcivli tavuk işareti

Leksey

Yeni Üye
bir ustad İşaretin 145 derece 41 adımda taş olması gerektiğini söylemişti. inceleyebilirseniz kontrol ediniz.rastgele

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
harikasın ustam. hiç bir sembolleri tesadüfi değil ve hepsi kutsal kitaplardan yola çıkılarak hazırlanmıştır.
bu sebeple " Matematik - Din - Astronomi " temel dinamikleridir sembol sırlarının.
sürekli Kiliselerin Kuzey dağlarından bahsederim. onun da sebebi yine İncildeki koruyucunun geleceği ile ilgili pasajdır.

sadece ek bilgi vermek için müdahil olacağım.

Kilise dışında kullanılan Tavuk Civciv figürleri vardır. bunlar 2'ye ayrılır.
1-Eşkıya (Ki eşkıya içinde papazlıktan gelme şahıslarya da papazlardan nasihat bilgi aldıkları için, onlar da aynı havuzdan beslenmiştir.)
2- Şahıs Malı

Şahıs malı olanlar ekseri 3 civciv falan olurlar. Onların saklantısı, Kilise saklantısı gibi kilisece kutsal sayılacak nesneler ya da kiliseye emanet edilmiş merkez karargahın Külçeleri değildir.

basit altın sikkeler ya da o aileye has altın ile yapılmış bir simge. mesela terlik.
ya da altın kaplamalı o aileye has işlenmiş kemer, Taç v.b.

bu araştırma ruhuna hayranım kıymetli ustam. varlığın daim olsun..

harikasın ustam. hiç bir sembolleri tesadüfi değil ve hepsi kutsal kitaplardan yola çıkılarak hazırlanmıştır.
bu sebeple " Matematik - Din - Astronomi " temel dinamikleridir sembol sırlarının.
sürekli Kiliselerin Kuzey dağlarından bahsederim. onun da sebebi yine İncildeki koruyucunun geleceği ile ilgili pasajdır.

sadece ek bilgi vermek için müdahil olacağım.

Kilise dışında kullanılan Tavuk Civciv figürleri vardır. bunlar 2'ye ayrılır.
1-Eşkıya (Ki eşkıya içinde papazlıktan gelme şahıslarya da papazlardan nasihat bilgi aldıkları için, onlar da aynı havuzdan beslenmiştir.)
2- Şahıs Malı

Şahıs malı olanlar ekseri 3 civciv falan olurlar. Onların saklantısı, Kilise saklantısı gibi kilisece kutsal sayılacak nesneler ya da kiliseye emanet edilmiş merkez karargahın Külçeleri değildir.

basit altın sikkeler ya da o aileye has altın ile yapılmış bir simge. mesela terlik.
ya da altın kaplamalı o aileye has işlenmiş kemer, Taç v.b.

bu araştırma ruhuna hayranım kıymetli ustam. varlığın daim olsun..
Evet sevgili ustam öncelik ile teşekkür ederim.
Evet araştırmayı seven biriyimdir.
Ve söylediğiniz her şeye katılıyorum.
Güzel dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Dardanos ustam öncelikle o kadar zamanıni ayırdığın için ne kadar tşk etsem azdır , Allah razı olsun , işini gücünü rast getirsin inşallah ,
Bu bölgede Bizans ve Ermeniler yaşamış , 300-400 metre yakınında küçük kilise varmış şuan yer üstünde yok , , değirmen var mı bilemiyorum , taşın olduğu yerin etrafı bahçe , ev, dere , ahir , yol , dağlık , derenin karşısı önceden mezarlık vardı, simi çevre fotosunu atarsam şahsi adamların , bahçe ahir zaman ev fotosu giriyor bu da özel e giriyor onun için çevre foto siteye atamıyorum , sizinle nasıl özel konuşabiliriz
Sevgili kardeşim benim ile özel konuşmana hiç gerek yok.
Zaten çoğu şeyi aslında anlattım size tabiki iyi okur iseniz o yazdıklarımı.
Zaten sizin deyiminiz ile etrafında taş diye bir şey kalmamış anlaşılan.
O yüzden burası sizi zorlayabilir. Ancak çevrede yani taşın olduğu eski alanı teknoloji ile gezebilirsiniz. Tabiki buna imkan var ise. Şimdi bu sembolün orijinal halinide göremediğimiz için daha doğrusu yok olduğu için şu yönünüde düşünebiliriz. O dere yatağında bir mağara yada deredeki şelaleler gibi yada buraya yakın daha büyük bir tek kaya bu kaya bayağı büyük olmalı gibi saygı duyduğumuz ustalarımızında dedikleri bu yöndedir. Tabiki bazı detaylar daha var fakat ortada o sembol olmayınca biraz uzak olanları ancak arabilirsiniz. Lakin dediğim gibi sembolün eskiden olduğu alanı teknolojik şeyler ile kontrol edebilirsiniz. diğerleri ayrı işlerdir

Tepegöz

Member
O yüzden burası sizi zorlayabilir. Ancak çevrede yani taşın olduğu eski alanı teknoloji ile gezebilirsiniz. Tabiki buna imkan var ise. Şimdi bu sembolün orijinal halinide göremediğimiz için daha doğrusu yok olduğu için şu yönünüde düşünebiliriz. O dere yatağında bir mağara yada deredeki şelaleler gibi yada buraya yakın daha büyük bir tek kaya bu kaya bayağı büyük olmalı gibi saygı duyduğumuz ustalarımızında dedikleri bu yöndedir. Tabiki bazı detaylar daha var fakat ortada o sembol olmayınca biraz uzak olanları ancak arabilirsiniz. Lakin dediğim gibi sembolün eskiden olduğu alanı teknolojik şeyler ile kontrol edebilirsiniz. diğerleri ayrı işlerdir
Özel olarak çevre fotoları göstermek için , yoksa konu olarak tabi burda konuşmak güzel yorumlara açık , 200 metre mesafede hafif düzlük , 3 tane tek büyük kaya var , her bir kaya 2-3 metre genişlik , yukeklik de 2 metre var , başka kayalık yok , 3 Kaya'nın birbirine olan uzaklığı taşlar arası tam 100 metre , tam üçgen yapıyor . Ve 3 kenarı her biri tam 100 metre ölçtüm ,

Tepegöz

Member
Şimdi ustam bı adam taş topluyor bı yerde ev ahir yapmak için , bana dedi deden geldi , tam noktayı gösterdi dedi tam şurada bir taş vardı hafif koltuk gibi , içince civcivli tavuk vardı , , dedem Rahmetli olmuş , bu adam da kimseye güvenip söylememiş , 30 sene geçmiş , şimdi bana söyledi , durum bundan ibaret

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Özel olarak çevre fotoları göstermek için , yoksa konu olarak tabi burda konuşmak güzel yorumlara açık , 200 metre mesafede hafif düzlük , 3 tane tek büyük kaya var , her bir kaya 2-3 metre genişlik , yukeklik de 2 metre var , başka kayalık yok , 3 Kaya'nın birbirine olan uzaklığı taşlar arası tam 100 metre , tam üçgen yapıyor . Ve 3 kenarı her biri tam 100 metre ölçtüm ,
Anladım sizi sevgili kardeşim. Madem öyle çevre resimlerini görmek isterim.
Bu kayaların yanında dördüncü olarak başka ne var çok eski bir kuyu yada çeşme yada çok yaşlı bir ağaç gibi. Yani aşağıda çizim ile gösterdiğim şekilde olacak şekilde olan sizin üçgen taşların 1 2 3 taraflarında olan
Adsız.jpg

Tepegöz

Member
Bu kayaların yanında dördüncü olarak başka ne var çok eski bir kuyu yada çeşme yada çok yaşlı bir ağaç gibi. Yani aşağıda çizim ile gösterdiğim şekilde olacak şekilde olan sizin üçgen taşların 1 2 3 taraflarında olan
Ekli dosyayı görüntüle 302731
Aynen böyle kenarları tam 100 metre. Arazinin krokisini çizerim buraya atarım ama , gerçek foto siteye atamam şahsi bahçe ev fotoya giriyor

Tepegöz

Member
bir ustad İşaretin 145 derece 41 adımda taş olması gerektiğini söylemişti. inceleyebilirseniz kontrol ediniz.rastgele
slm usta buna bakarım acı işi iyi yaparım sıkıntı yok , tavuk un baktığı istikametin sağ ya da sol tarafa 145 derece açıdan 41 adımda taş , 30metre ile 41 metre arasi gibi bakarım ne taş buluruz , dikili kırmızı taş var ama biraz uzakta kalıyor , 65 metrede dikili büyük kırmızı taş var , aynı istikamette , 35 metre daha gidince daha büyük kırmızı taş dikili var , ,

Tepegöz

Member
Ekli dosyayı görüntüle 302731

Ekli dosyalar

Tepegöz

Member
fotoların devamı , bı tane fotonun üzerinde ok işareti cizmisim 220 metre yazmışım , işaret o istikamette o kadar mesafede. Civcivli tavuk olan taş . Tavuk yönü güney e bakıyormus . Bu taşlar tam doğusunda kalıyor , iki tane taş fotoda görünüyor zaten ,

Ekli dosyalar

tr46osman

Aktif Üye
ilk resimler ve açıklamaya göre Ermeni işi yazacaktım da bilgide verilmiş zaten. Ustaların dediği gibi dikkatli araştırmak ve baktırmak gerek. Benim de diyeceğim Ermeni gömüsü kolay değildir ve tuzaklıdır veya zehirlidir. Dikkatli ol derim sadece.