cihaz tavsiyesi ? lütfen

hllyldz

Yeni Üye
merhabalar ben dedektör almak istiyorum önerileriniz nedir ? hiç bir bilgim yok ama şunu söyleyeyim benim şimdilik acemi olduğum için amacım bahçelerimde ve şüpheli yerlerde felan para aramak yani 1mt derinlik civarı olan makineler yeter diye düşünüyorum fiyatları nerelerde bilmem ama çok parada vermek istemiyorum malum acemiyiz önce bi tecrübe sahibi olmak istiyorum aradığım makine 3 - 5 bin tl civarlarında umarım derdimi anlatabilmişimdir ha birde herşeye öten makineler olmasın lütfen altınsa altın desin bakırsa bakır tenekeyse teneke yani neyi kazdığımı bilsem iyi olur :)

Tenkit

Bilgili Üye
Alacaksan iyi makina al, yada hic alma derim. Lorenz, mineplab benim arastirmalarimdam cikan makinalar bunlar.

Nil

Engellendi
minelap xterra 705 tavsiye ederim ayrım kesin net olsun derinlik çok önemli değil dersen minelab go find 60 derim hllyldz

oguzkagan

Bilgili Üye
minelap xterra 705 tavsiye ederim ayrım kesin net olsun derinlik çok önemli değil dersen minelab go find 60 derim hllyldz
Nil hocam bahsettiğiniz cihaz max kaç metrede net sinyal verir ve derinlik yada tespit edilen metalin yoğunluğu derinliğiyle nekadar orantılıdır

Nil

Engellendi
xterra 705 bir yemek tabağı çapındaki metali max 80 cm görür aynı çaptaki metali gofind 60 max60 ,70 cm den görür ama tek tekte gfind ayrımı daha iyidir , derinliktede xterra iyidir tabi aynı zamanda tek tek tede daha derine çeker , gofind yüzeysel aramada ayrım konusunda çok iyidir
Nil hocam bahsettiğiniz cihaz max kaç metrede net sinyal verir ve derinlik yada tespit edilen metalin yoğunluğu derinliğiyle nekadar orantılıdır

Tenkit

Bilgili Üye
xterra 705 bir yemek tabağı çapındaki metali max 80 cm görür aynı çaptaki metali gofind 60 max60 ,70 cm den görür ama tek tekte gfind ayrımı daha iyidir , derinliktede xterra iyidir tabi aynı zamanda tek tek tede daha derine çeker , gofind yüzeysel aramada ayrım konusunda çok iyidir
Yemek tabagindan ziyade para boyutundaki nesneleri ne kadar derinden gorur, karsilastirmayi bu boyutta yapmak lazim

Nil

Engellendi
gofind e göre daha derinden görür bir tl kadar tek parayı 45, 50 cm ıskalamaz
Yemek tabagindan ziyade para boyutundaki nesneleri ne kadar derinden gorur, karsilastirmayi bu boyutta yapmak lazim

hllyldz

Yeni Üye
tekli paraları 1 mt civarı görüp ayıran varmı varsada kaç paralarda ? bulunduğumuz yerler eskiden çok göçebe olan yerler bazen sebze çapalarken para çıkabiliyor :)

oguzkagan

Bilgili Üye
Teşekkürler hocam peki
Lorenz max net derinlik göstergesi ne kadardır

Tenkit

Bilgili Üye
Lorenz guzel makina ama fiyati uçuk

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bende whites xlt minelap xp adventis ve bi çok tek tekçi cihazı kullandım alacağım xp gmaxxs kurulum çok basit yer kaplamaz ve güzel cihaz tavsiye ederim ama xltnin yerinde aradığım çok cihazla bişey alamadım önemli olan kullanabilmeyi iyi öğrenme yoksa kendini yorarsın ayrım çoğu cihazda değerli ve değersiz olarak ayrılır ses tonundan veya ikonlardan sen ayrımı iyi öğrenirsen altını bakırı gümüşü ayırırsın yoksa zor iyi öğrenmek buldurur devamlı pratik yapmak öğrenmene yol açar eşip bakcan öğrenecen ve bi aldığın yere 10 sefer git yokla derim yağmurdan sonra bile git ıslak toprakta bile git net sinyaller alırsın bi çok tekniği var ama anltmayla bitmez nasibin varsa bi küp dolusu çıkar nasibin yoksa nasibini ara tek tek bide bakmışın dolu niyetin kabul olur inşallah

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çok derine inme bence şimdilik ayrım yap öğrendikçe büyültürsün