Cihaz konusunda tavsiyeniz

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
teknoloji ekibi benim kimsem değil cihazları da bana ait değil. Kullanmayı bilmiyorsan cihaza laf etmeyeceksin. Ben kullanamadım bilmiyorum demekle oyuncak aynı şey değil. Sen cihazı kullanmayı becerememişin belli ki.
Diğer cihazlara laf edersin etmezsin sen bilirsin. Ben bildiğim cihaz hakkında yorum yapıyorum.
Yine okumamışsın ya da okuduğunu anlamamışsın. Ben cihazları alıp denemem keza bunu da demedim.
Cihazları denettim diye yazdım.
Yeter sana yazdıklarım israf oluyor.
Kibirden değil. Vaktim değerli.
İyi forumlar.

emic

Yeni Üye
en iyi cihaz yüzeysel BABİZ-XX izmirde bayisi internetten araştırıp bulabilirsiniz gidin deneyin teslerinizi yapın öyle alın çoğu cihaz taş horasan vb. arkasındaki metalleri görmüyor tek parada 70 cm görüyor xp minelap vb cihazlar yanından bile geçemez cihazına güvenen varsa izmirde bayiye gidip teslerini yapabilir denemeden cihaz almayın , derin arama yapacaksanız iyi bir gpr cihaz lazım sevgiler saygılar.

Amisos

Bilgili Üye
en iyi cihaz yüzeysel BABİZ-XX izmirde bayisi internetten araştırıp bulabilirsiniz gidin deneyin teslerinizi yapın öyle alın çoğu cihaz taş horasan vb. arkasındaki metalleri görmüyor tek parada 70 cm görüyor xp minelap vb cihazlar yanından bile geçemez cihazına güvenen varsa izmirde bayiye gidip teslerini yapabilir denemeden cihaz almayın , derin arama yapacaksanız iyi bir gpr cihaz lazım sevgiler saygılar.
ilk kez duydum yerli üretim mi ithal mi

emic

Yeni Üye
waayyy,,, bi tanıtım videosu atta görelim beya, herkes izmire gelemez 2 adım yer değil
şimdi video resim atarım ama yanlış anlaşılma olabilir reklam yapıyor cihaz satmaya çalışıyor diyebilirler youtube da çok videosu var BABİZ-XX yazınca çıkıyor google da babiz-x dedektör teknoloji yazınca numarası adresi var arayıp sorabilirsiniz

saftilki

Moderatör
Moderatör
digital cihazla analog potlu cihazlar mukayese edilmez,
erimiş demir curufunda test yok,
xp kullanmadım ama inpact ın da hakkını veremiyor yada vermiyor,
ground balansın 20 ye düştüğü yerde bile test ettim ben,
madem analog cihazla kıyaslıyor inpact'ı 5 khz indirip denesin o zaman bak nasıl deliyor kiremiti :)

gamerdevil

Yeni Üye
Selam arkadaşlar,

Yeni konu açmak istemedim keza aynı konuda benimde bilgiye ihtiyacım var.
Bir tane sağlam dedektör ve bir tane de yer altı görüntüleme cihazı almak istiyorum.
Bu iş için 500.000 tl bütçe ayırdım.

Proton modelleri ve Titan ger 1000 arasında kaldım. Yer altı görüntüleme işi için.

Fakat dedektör için sanırım bazı parametrelerin belli olması lazım (toprak yapısı, aranacak altının türü gibi)
Ben bu cihazları alıp kullanarak ücreti ile hizmet vermek amacıyla alıyorum ilk olarak. Kendime birşey bulayım çıkarayım amacında değilim. Bu yüzden toprak yapısı, bölge vs değişkenlik gösterebilir. Karsa da gidebilirim, istanbul şile'yede gidebilirim. Bu yüzden dedektör konusunda nasıl bir seçim yapmalıyım emin olamadım. Çok okudum ve izledim.

Minelab gpz 7000 cihazını almayı düşündüm. Onun yanında garrett atx diye bir cihaz var.
Yani ben şimdi her bölgenin topragına göre cihaz alamam :)
Ne arayacağım konusunda da nugget altın mı, tek sikke mi, külçe mi oda değişkenlik gösterektir.

Bu belirsiz parametreler ile en uygun mantıklı ve gerçekten çalışan ve dogru sonuç veren cihaz öneriniz ne olur?

Bu arada alacağım cihazlar ile işe gitmeden önce bir süre kendim gezip cihazın doğruluğunu kendim görmem lazım. Bunun için bulduğum yerlere bir de karot makinesi alıp karot ile bakacağım. Boşluklara, tünellere vs. Sonrasında kendim ikna olduktan sonra bu işi ücret karşılığı yapabilirim. Mahçup olmak ve insanları kandırmak istemem.

Çevremde yüzlerce insan var sizin tabiriniz ile köstebeklik yapan. kaliteli cihazı ile güvenilir insanlar arayan. İnşallah bende bu şekilde insanlara yardımcı olabilirim, hem onların işi görülsün, bende paramı kazanmış olurum.